Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez már az akarat vagy még...

Ez már az akarat vagy még dackorszak?

Figyelt kérdés

A lányom hajmeresztő, de legfőképpen mentálisan zsibbasz le.

Az az új szokása ha valami nem tetszik neki a boltba vagy nem kap meg földhöz veri magat..

Ezt 1 hete csinálja velem.

Addig üvölt ordit és toporzékol még nem kapja meg.

Több dologgal próbálkoztam.

1 legugoltam mellé és mondtam neki majd később viszza jövünk most menjünk mert papa vár

2. Szépen szóltam gyere legyszives mert mi megyünk a tesóddal.

3. Oda adom a telefonom jó?

4. Nézd itt a pénztarcám.

5. Felvettem és végig cipeltem mint egy krumplis zsákot.

6. Ráorditottam

7. Kapott a fenekére

8. Álltam és nem szóltam hozzá hanem a tesójára figyeltem

9. Megkapta amit akart.


Ezek közül az jött be hogy megkapta amit akart.

Nem tudom miétz csinálja ezt velem. Valami növekedési ugrása lenne?

Állandóan ugrál az ágyon már feladtam hogy szóljak leesik. Nem bántja a tesóját sosem szereti. Együtt szoktunk fürdeni.

Néha úgy érzem hogy ez már nem dackorszak hanem ennyire erő akaratos jellem.

Volt valaki hasonló helyzetben?

Vagy valami ötlet.

Attól kérlek kiméljetek hogy xar anya vagyok és elkényeztettem mert nem. Nem csinálta ezt. 1 hete szórakozik igy velem.

Februárban lesz 2,5 eves.



2016. nov. 10. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani akkor hagyd otthon vkivel. Es mondd el neki h a tesoval most elmegyunk bevasarolni, de te multkor nem fogadtal szot igy nem johetsz. Semmikepp ne engedj neki.
2016. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezekből csak a 8. a jó. Ne törődj vele, ha hisztizik, tégy úgy, mintha ott sem lennél. De semmiképpen ne engedj neki.
2016. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az lesz holnap nem jön velem mondtam neki.

Majd mama lesz mi meg elmegyünk a tesójával.



Mennyi ideig normális hagyni fetrengenj egy áruház közepén nem törödve azzal, hogy mit akar?

Mert 30 percig hagytam és már majdnem hányt annyira vergődött.

Én nem szégyelem őt az emberek előtt mint sokszor látom hanem fáradok agyilag, olyankor érzem hogy összeesem ha tovább csinálja, de ez lehet azért van mert terhes vagyok.

2016. nov. 10. 17:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez meg a dackorszak vagy ez már valami mas?
2016. nov. 10. 17:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Dackorszak! Nálunk is tombol, már nemsokára 3 lesz, de egyre csak rosszabb, mindig azt hiszem, hogy ennék rosszabb már nem lehet, de állandóan rácáfol. Földhöz még nem vágja magát, de tuti oda is eljutunk :-( Úgy 7-8 hónapja tart.
2016. nov. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amikor az én lányom csinálta, akkor egyszer figyelmeztettem, hogy ha nem hagyja abba, AZONNAL indulunk haza. Ha nem hagyta abba, akkor felvettem, visszapakoltam az árut, és tűz haza. Ezt 2x játszottam el a játszin, 3x boltban. Utána csak figyelmezetettem. Nem volt gond.

Nagy boltba ( pl tesco, bev közppont) nem vinném, a helyi kisboltban, ahol ismernek, ott meg byugodtan meg lehet ezt játszani. Ha már elég a figyelmeztetés, akkor lehet próbálkozni a nagyobb helyekkel. A haza út sem volt fenékig tejfel neki (nekem sem), mert beraktam a babakocsiba, bekötöttem, és hazáig hisztizett. Szedtem a lábaim, közben beszéltem hozzá ilyen hülyeségeket, de persze nem figyelt rám. Hazaúton is csak az első kettőnél volt dúrvább, aztán kezdte elhinni, hogy anya nem packázik :)

2016. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én nem szeretek itthon a kisboltba járni hiába ismernek már egy csomószor adtak rossu árut.

Na meg mi 4en (nagy,kicsi,pocaklakó, én) úgy szoktunk bevásárolni hogy több mindent előre. Igy kimélem magam hogy sűrűn menjünk a boltba. Megpróbálom azt is hogy haza viszem, de előbb azt hogy nem jön velem csak félek hogy úgyis 10 percig fog tartani a hisztije utána mama lefoglalja és ha megyünk akkor megint csinálni fogja.

Minden energiám elveszi ezzel, pedig nem csinálta ezt. Láttam rajta a dackorszakot de ilyen durván hajmeresztően nem.

2016. nov. 11. 04:38
 8/9 anonim ***** válasza:
ízig vérig dac, persze :) és en csak annyit teszek hogy amit lehet konfliktust azt elkerulom....a boltba mondjuk eleve ugy megyek be vele, hogy "gyere veszunk neked kiflicsucskot" tehat hogy azt higyje miatta megyunk boltba, az ő hőn ahitott kifli csucskeert es nem miattam....olyan eddig szerencsere nem volt hogy meglatott valamit es azett sirni kezdett, illetve neha a dormi maciert de olyankor megmondom hogy majd azt otthin eszunk, vagy hogy ma mar ettel edesseget, es ez altalaban eleg....nekem egyszer vagja foldhoz magat, az fix hogy tobbet nem jon velem boltba :) de mas hisztit is a megelozess kezelek, mert sajnos mashogy nem tudom kezelni...ha valamiert megis orjong akkor levegonek nezem, vagy ha egyertelmu distressz hiszti akkor szorosan megolelem ha hagyja. ha nem hagyja akkor elmegyek egy masik helysegbe lebyugodni, bombol 5 percig, aztan jon puncsolni hogy szeretgessem meg...2,5 eves amugy....a megelozesnek koszonhetoen altalaban "csak" napi egy nagyobb ilyen hisztije van
2016. nov. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Minden alkalommal úgy indulunk veszünk neked kiflit vagy valami nasit.

Ez már nálunk nem jön be.

Az se ha azt mondon jó tudod mit mama nem jön akkor ma.

Vagy ha nem viselkedsz nem kapsz kiflit....

Édes kevés sajnos.

2016. nov. 11. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!