Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiúnak Pöttyös Panni?

Fiúnak Pöttyös Panni?

Figyelt kérdés
5,5 éves fiamnak akartan Pöttös Panni mesekönyveket, de mindenki lehülyèzett, hogy az lányos. Tényleg gáz? Tudtok hasonló mesét ami fiús?
2016. nov. 11. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl mese a legokosabb nyúlról nagyon szép képekkel. Vagy a 365es egy tucat mese. Ebben megvannak a hónapok és napok minden napra egy mese. Andersen grimm stb mesék. Nagyszerű gyerekkori emlékek ezért most meg is keresem a könyvet. :)
2016. nov. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

A Pöttyös Panni jó, nem hinném, hogy lányos lenne. Milyen butaság ez, hogy lányos meg fiús mese? Én is belefutottam már ebbe, a lányoknak mentek a hercegek és hercegnők, a fiúknak az állatosak. Én lányként tuti állatost akarnék inkább, de egy épeszű, tanulsággal járó herceges vagy szegényfiús is OK lehet egy fiúnak is, a régi magyar mesék szinte mind olyanok és régen eszébe se jutott senkinek, hogy fiús vagy lányos.

Azért is venék neki Pöttyös Pannit, de rám nem tuti, hogy kell hallgatni, mert bennem elég gyenge a nem szerinti nevelés vagy ajándékozás...

Igazából az a fontos, hogy neki milyen mese s játék tetszik, nem az, hogy ehhez milyen nem jár. Nem lesz attól kevésbé férfi később, hogy nem fiús meséket olvas (de azért nem csillámpónisat vagy fésülködőset, biztos van olyan. a Pöttyös Panni teljesen normális).

2016. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 és 4 éves korában rendszeresen olvastuk.Sokat segített pl. a beszoktatásnál is az óvodai életről szóló fejezetek olvasása.Még most ötéves korában is kér egy-egy kedvenc részt.Azonkívül vannak benne fiúszereplők is bőven,szerintem nem kifejezetten lányos könyv.Mondjuk én nem vettem meg, könyvtárból kölcsönözzük/tük.Nekem csak egy könyv maradt meg gyerekkoromból.A könyvtáros sem csodálkozott soha, hogy kisfiúnak visszük.szerintem nyugodtan vegyél.
2016. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok én is úgy gondolom hogy nyugodtan olvasd neki azt a mesét. Nagyon aranyos én nagyon szerettem. Igaz lány vagyok.
2016. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt kaptam az oviban az óvónéniktől nagycsoport után. :)
2016. nov. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az a "sensitive" nevelés aminek egyre tobb gyerek áldozatául esik. A 'kedves' szülők elfelejtik, hogy a világ nem A lányokbol meg A fiúkból állnak...hanem fiúkból és lányokból. Ez olyan mint ha kivernéd a fakanalat a fiad kezéből, mert "a nőnek a konyhában a helye"...nesze fiam itt egy ütvefúró meg egy tégely gépzsír játszál szépen :D
2016. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én os olvasom a fiamnak, nem lányos, csak lány a főszereplő.
2016. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Óvodás korban a játék "uniszex". Abszolút fejleszt minden ovis gyermeket az, amit esetleg a kisiskolások már "szétbontanak fiús versus lányos" játékokra. A lényeg, hogy a kisgyermek amit önmaga, önként szeret játszani, avval játszhasson. (Ettől még persze kedvet lehet csinálni számukra új játékokhoz is.)


A mese detto. Ovis korban értelmetlen nemekre bontani. Más kérdés, ha egy ovis azt mondja: nem érdekli, úgy érzi, nem neki való (esetleg nagyobb tesótól hall olyat, hogy "mert az lányos/fiús mese", közben meg lehet h tetszene neki is...)


Pöttös Panni is mehet ovis lányoknak és fiúknak.


Más mesék... írtak már párat... De ovisoknak Janikovszki remek klasszikus, aranyos, letisztult mesekönyveket írt. Pl van olyan mesekötete, ami suliról, van, amelyik oviról szól (most nem jut eszembe, neten keress rá, "iskolás vagyok/-ba járok", ilyesmi....)


(13:25-ös jól vakersz, őszintén hasznos a tanácsod! Én csak kiegészítést írtam most.)

2016. nov. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!