Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesnek mit lehet venni, ha...

6 évesnek mit lehet venni, ha már szinte mindene megvan és kb.10 ezer forintot szánunk rá?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, 2 gyerekünk van és a 6 évesünknek eszméletlen sok játéka van. Tele a padlás is, néha cserélgetjük, de már az agyamra megy ez a kötelező játék vásárlás szülinapkor, karácsonykor, névnapkor stb.

Tudom, hogy eltúloztuk mi is és a család is, de első gyereknél ez ma már nagyon gyakori. Tavaly is kapott egy interaktív kutyát 20 ezerért, hát kb. 1 hét után a sarokban végezte. Nézelődtünk sok helyen, de vagy bóvlit árulnak, vagy olyan pofátlanul drágán játékot, hogy nem vagyok hajlandó pl. egy jobb minőségű, felszerelt babaházért 30 ezret kifizetni.

Amire szüksége lenne leginkább, az ruhafélék, cipő, iskolatáska (jövőre kezdi a sulit), esetleg februárra egy farsangi jelmez (az is horror összeg), esetleg íróasztal székkel, lámpával, ezek is nagyon drágák, de tudom, hogy 6 évesnek játék az igazi ajándék, nem ezek a praktikus dolgok. Csak a pénztárcánk sem feneketlen, szóval eléggé meg vagyunk lőve, mit is vegyünk, aminek igazán örülne.



2016. nov. 18. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Legyen ruha. Nalunk imadja a rajzfilmes ruhakat.
2016. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 5 éves a Nagy, és játékból már mi is adhatnánk el.

Ettől függetlenül kap egy keveset idén is, de aminek örülök,hogy kifigyeltük,hogy imád fényképezni. Csak ugye a 150 ezres géppel nem igazán engedjük szabadon. Viszont veszünk most egy használt gépet, kb. 10 ezer forintért. Ezzel igazi fotókat csinálhat. Nem is játék, nem is ruha.

Figyeljétek meg, hátha neki is van valami "felnőttes" dolog, ami tetszik és meg tudjátok venni!

2016. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Nem kicsit túloztàtok el. Az teljesen a ti hibàtok, hogy olyasmit kap amit megun.


Könyvek, kreatìv jàtékok( vasalható gyöngy, póló filcek, tàska+ filc amivel ki lehet szinezni).

A farsangi jelmez meg hol van horror àron??? Bàrhol néztem 2-5000Ft között van. Mondjuk ritkàn jàtok a Gucciba. ;-)

Ìróasztal + szék 20-30.000Ft max. De akciósan 10-15.000 Ft. És ratyi bútorlap, hanem fa. Ezt sem érzem oltàri dràgànak. Főleg ha futja húszezres tanulókutyusra ami csak porosodik.


Bocs, de úgy érzem nagyon adod az úriasszonyt, aki csak bizonyos boltokba jàr. Különben tudnàd a dolgok reàlis értékét nem pl a mamas& papas vagy a brendon àrszìnvonalàt vennéd alapul.(Nem megsérteni akarlak, de nagyon ez jön le a kérdéshez fűzött magyaràzatodból.)

2016. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%
* és NEM ratyi bútorlap
2016. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Annyi jo konyv van a konyvesboltokban. Kapasbol tudnek 10-et venni a fiamnak, ahanyszor bemegyunk.

Lanyos lego, emlekkonyv.

Iskolataska minek egy ovisnak? Azt boven raersz megvenni.

2016. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

dehogy adom az úriasszonyt :) csak nagyon ráuntunk a bóvli játékokra, nagyon sokszor belefutottunk a pár ezres babákba, babakellékekbe és mindig tönkrementek, szétmentek pár hónap alatt. Inkább minőségi játékot veszünk, amit utána a kicsi is tud használni, de nyilván tudjátok, hogy van a 3 ezres baba, utána a következő kategória a 10-14 ezres. Túlzás, de az legalább pár évet kihúz.

A jelmez is, ha nem a nejlon tescosat vesszük 4-5 ezerért, akkor alapból drágább, akár egy h&m-es tüllszoknya felsővel, hozzá harisnya, cipő, kiegészítők, álarc, szóval igencsak összejön a 10 ezer forint mindennel együtt. Tudom, hogy elrontottuk ezt a játék dolgot, de már nem tudom visszacsinálni.

Köszönöm a jó ötleteket, mesekönyvünk is rengeteg van, ráadásul járunk minden héten könyvtárba, imádnak a gyerekek ott válogatni.

2016. nov. 18. 22:23
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

[link]

Nézz körül itt, mindig találtunk vmi jó kis ajándékot!

2016. nov. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Pepco-ban van minden olcsón (ruha, ékszerek, stb.) Nem kerül sokba és szépek. Egy 6 éves lány szeret öltözködni! Nem kell neki játék feltétlenül. Az enyém is most lesz 6, névnapja is most lesz és karácsony is. 1-1 ajándékot kap mindig, szóval nekünk még van, ami nincs. Névnapra egy fésülhető babafejet, karácsonyra egy sminkasztalt, mindkettőt ő kérte. Most állandóan sminkelni akar és engem fodrászolni. Szülinapjára aranyhörcsögöt, régóta szeretne, és van egy kis terráriumom. Nem lenne egyszerűbb neked is megkérdezni, hogy mit szeretne? Mi mindig egyet veszünk, így mindig van valami új ötlet, nincs olyan sok játéka, de én ha bármilyen ünnep van, meglepem egy Bogyó és Babóca könyvvel is, mert azt is most nagyon szereti. De nálunk mindig mondja, meg látom is, hogy éppen mit szeret játszani. Nem hiszem, hogy nálatok ne tudnád megfigyelni, hogy éppen mit szeret, mint ahogy előttem is írták, hogy az egyik fotózni szeret, stb. Az enyém az iskolatáskát is régóta mondogatja, hogy milyet kér majd, már a farsangi jelmezt is kitaláltuk, hogy mi lesz és 3 helyre is megyünk farsangra, így 3 jelmeze lesz, de ezt is ő mondta (bár mi nem vesszük, én készítem). Szerintem megveheted neki ezeket is, addig is,amíg nem lesz farsang, suli, illegetheti magát benne. Az enyém a régebbi jelmezekbe naponta belebújik...Nekem az a furcsa, hogy nem tudod mit vegyél, de őt nem kérdezed, vagy nem figyeled, hogy mit szeret/szeretne...??? Szerintem a ruha is nagy öröm egy 6 éves lánynak, az enyém azt is szereti, mert arra meg azt írtad, hogy praktikus dolog és nem örülne. Egyszerűen kérdezd meg.
2016. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó vagyok. Még az is eszembe jutott, hogy amikor szoktak bedobni Tesco-s újságot, ilyenkor karácsony előtt szokott lenni külön olyan, amiben csak játékok vannak. Én azt szoktam vele játszani, hogy karikázza be, mit kér a Jézuskától, de ez csak játék, tehát nem kell komolyan venni....mármint megcsinálod vele és abból látod, hogy mik tetszenek neki. Utána megveheted neki máshol, ha a Tesco-st bóvlinak tartod, vagy éppen drágának, de legalább lesz ötleted. Én húsvétkor is szoktam ezt és akkor tudom hogy mit szeretne, de persze megbeszélem vele utána, hogy jó, akkor ha 100-at bekarikáztál, akkor abból válassz egyet-kettőt, amelyiket tényleg szeretnéd. Azt szoktam mondani, hogy karácsonykor másnak is kell, hogy jusson, azért csak egyet válasszon, húsvétkor meg azért, mert olyan sok játékot nem bír el a nyuszi. Aranyos, megérti. Így lett a babafej, de azóta is mondja, hogy azt a névnapjára kéri, mert karácsonyra a sminkasztalt. Ezeket Tesco-ban vettem meg, most le van árazva és még tuti, hogy van és nem kapkodják el. És akkor utána megrajzolja szépen a levelét a Jézuskának és azt rajzolja, amit már meg is vettem! Persze szoktam neki "javaslatokat" is adni, hogy pl-ul milyen kevés nagy dobozod van, amiben elférnek a játékaid, rajzolj egyet, hátha azt is hoz a Jézuska...persze már megvettem a mamák nevében. Mekkora az öröm karácsonykor, hogy azokat kapja, amiket kért a levélben, csak persze elosztva a rokonság körében, így mindenkitől csak egyet kap, olcsón kijön mindenki és nem lsz tele idő eőtt apadlás.... :-))))
2016. nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
lesz tele idő előtt a padlás
2016. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!