Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor borul a napirend...

Amikor borul a napirend (nincs bölcsiben), kifog rajtam a dackorszak. Hogyan kell ezt? (2,5 é)

Figyelt kérdés

Amíg bölcsibe jár, és minden nap rendszer van, beleértve a hétvégeket is, angyal módon és szinte óramű szerint működik minden.


Viszont nem egyszer kell itthon maradni vele, pl ha beteg, most egy héten át.

Eleinte minden megy rendszerűen. reggel reggeli, tíz körül park, játék, játszótér, ebéd után alvás, stb


De szép apránként belopózza magát a sok "nem akarok, nem kérem, csak azért se"


Úgy kb az 5. nap már nem akadtam ki azon, hogy pl nappal nem alszik el, csak délután 15-kor és onnanstól lőttek mindennek(nincs délutáni/esti játék, séta, semmi), mert vacsoraidőre, vagy este 7-re ha felébred, enni fürdeni és megint alvás, este 10 kor a 8 helyett. Csúszik minden.


Csakhogy ezt még tetézi a közlekedés. Eddig mindig ügyesen megvárt a kismotorral, nem volt szándéka kirohanni az úttestre, együtt mentünk haza a játszóról, De ilyenkor ha huzamosan itthon van, szinte nincs szabály, amit ne akarna felrúgni

- ha zöld van a zebránál direkt megáll, nem indul el, nem egyszer kaptunk újra pirosat és mindent végig kellett megint várni, hogy zöld legyen

- a zebra közepén jut eszébe hisztit rendezni, csak poénból, hogy leülhessen a közepére, ahol tudja, hogy át kell sietni

- játszóról akkor is csak erőszakkal indul haza v akárhova, ha már kijátszotta magát és kínjában már azt se tudja mit csináljon

- ha szólok, hogy a ház előtt építkezésnél azért van ott a szalag mert ott nem lehet tovább menni, ki kell kerülni, akkor a motorját dobja bele (legutóbb száradó elkerített betonrészbe)


és itthon kezd mesefüggő lenni,(laptop), követelőzik, sír, ha nem kapcsolom be, vagy ha lecsukom



kb kezd úg ykinézni, hogy semmi nem jó(legalábbis nekem).

Eésznap szabályoznom, regulázni kell, nem tudok nevetni, jókedvű lenni, max ideig óráig.

úgy érzem regeltől kezdve van elrontva a napom.


Erre még az is, ha alszik, tuti akkor fúrnak faragnak, csatornáznak vagy ilyesmi, amikor kifújnám magam. Ma lehet medencét épít a szomszéd, én nem tudom, de tegnap meg a másikra jött rá a nagyhanggal zenehallgatás, kivi vagyok holnap mi lesz a műsör.



RETTEGEK a nyári szünettől!!!

Addigra mindent meg kell tanulnom kezelni, mert nem fogom kibírniii. help


2016. nov. 23. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
En a helyedben szigorura fognam. Semmi laptop semmi tv. Tanuljon meg viselkedni. Gondolom mennyire orulhet az aki betonoztatott es ott lesz egy nyom valakinek a gyereke miatt azert ezt mar nem lehet elnezni az uttesten balesete tis csinalhatott volna maganak. Talaj ki olyanokat ha szotfogad azt csinalja amit mondaz neki azzal nyer 5 perc laptop nezest. Ha most nem fogod meg es nem leszel vele szigoru nagyon nehez lesz kesobb. Had sirjon hagyd ra ne foglalkozz vele mert kulonbem csak azt tanulja mrg hogy nalad kovetelozessel erhet el dologkat. Ha vam kedvenc kajaja akkor ha jo volt este csinald neki azt :D legkozelebb mondd meg neki setahoz nem hozhat kismotort ha nem tud viselkedni es vedd el tole par napra
2016. nov. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

pont ez az, hogy egésznap tiszta szigor vagyok meg ideg.

én ezt nem bírom.

az utcán engem bámulnak (legutóbb egy (szabadtéri, hatalmas)szoborról nem akart az istennek se lemászni, pedig hagytam időt kiélni magát, szépen mondtam aztán hogy menjünk, utána már nyarvogtam is, de ennek is az lett a vége hogy megfogtam és viszem, persz ő meg üvölt, mintha nyúznám.

2016. nov. 23. 16:12
 3/13 A kérdező kommentje:

kiasutókat elvettem már pár napra, mert dobálta.

amikor elővettem, aznap megint neki állt dobálni

2016. nov. 23. 16:12
 4/13 A kérdező kommentje:
de szóval amúgy tündér, csak amikor huzamosan itthon van, abból lesz ez, tehát biztos hogy én csinálok valamit rosszul. pedig következetes vagyok , használom az elterelő technikákat, de hogy az utcán sem képes velem jönni, ma már visszafordultam a boltból is vele. felvettük a kosarat, direkt mondtam, hogy viheti, de már két terméket kellett a kezéből kivennem amiket polcról szed le, így azzal a lendülettel visszapakoltam és kijöttünk, hogy én nem vásárolok az holtbiztos, inkább eszünk üres rizst, ha kell :(
2016. nov. 23. 16:23
 5/13 A kérdező kommentje:
*szóval amiért az utcán sem képes velem jönni, az autóútra "kacsintgat", már meg is ijedtem, hogy nem tudok rá vigyázni sem így. futok mellette az utcán, szó szerint.
2016. nov. 23. 16:26
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem olvastam el mindent.

Szerintem egyértelmű, hogy betegen, nyűgős, ha jobban van, akkor pedig elkezd unatkozni. A maga módján próbálja felpörgetni a dolgokat, te pedig belemész a játékba. Vedd vissza az irányítás, próbáld lefoglalni. Tudom, hogy nem könnyű, de jobbat nem tehetsz.

2016. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi, addig a neten olvasgattam, kijukadtam oda, hogy lehet pszichológus kell.

a család nem mefelelően funkcionál, magatartás zavarok a gyermeknél az egyike a millio fejlődési rendellenességeknek, ahogy pl a mutizmus (hogy nem akar beszélni)is


valami lightosabbról lehet szó nálunk, mert amúgy elég durva tüneteket írnak

2016. nov. 23. 17:30
 8/13 A kérdező kommentje:
*kilyukadtam oda
2016. nov. 23. 17:30
 9/13 A kérdező kommentje:

pontosabban

"megzavart szociális fejlődés" okozhat magatartászavarokat

szóval, hogy épp nincs bölcsiben..

2016. nov. 23. 17:32
 10/13 anonim ***** válasza:

Aha..én is ilyen elemezgető típus vagyok, de sokszor nem vezet sehová...

Inkább próbáld meg élvezni, hogy együtt lehettek. Én még soha nem láttam olyan 2-3 éves gyereket, aki huzamosabb ideig úgy viselkedett, ahogy a szülei elvárták.

2016. nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!