Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek meg szabad engedni...

Szerintetek meg szabad engedni egy 4 éves gyereknek, hogy naponta számítógépezzen?

Figyelt kérdés
2016. nov. 26. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
2016. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
nem.
2016. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2016. nov. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Mit csinál a gépen négy évesen? Vannak nagyon jó programok, unokahúgomat úgy lehetett rávenni hogy ne hagyja abba a zongorázást, hogy vettünk neki egy zomgoraprogramot, de ugyanilyenek vannak rajz, memóriajáték, meg hasonló. Ezek jók, mehetnek. De ha csak Disney hercegnőket nézeget rajta, az felesleges, azt nézhetné mesekönyvben is.
2016. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Mit èrtesz azon, hogy "számítógèpezzen"?Az èn gyerekeim " számítógèpeznek", mert időnként ott nèznek mesèt, vagy zenèt hallgatnak. Online játèkokat nem használnak.
2016. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Akik azt mondják, hogy nem, megindokolnák, hogy miért nem?


Az én fiam 4,5 éves és van a szobájában egy saját asztali gép. Azzal a céllal állította fel neki a férjem, hogy megtanulja kezelni. Nagyon ügyes. Meséi között mappákban válogat, mesét néz. Super Marioval játszik, ami szerintem jól fejleszti is. Nem órákat ül a gép előtt és nyár sincs, hogy a szabadban legyünk estig. Nem értem, higy mi a rossz abban, ha engedem, hogy hasznalja a gépét. Mire sulis lesz tök profi lesz. Szerintem manapság elengedhetetlen a számítástechnika. Nem látok abban semmi rosszat, ha egy 4-5 éves a maga szintjén használja, tanulgatja.

Nem arról van szó, hogy kockagyereket akarok nevelni. Megvannak a maga feladatai. Szeret kinn időzni az apjával az udvaron. Segít a kerti munkákban neki. Nem egy lusta, számítógép előtt tespedő gyerekről van szó.

Szoktam nekik diát vetíteni. Este népmeseolvás van az ágyban. Színezünk, gyurmázunk. Kreatívkodunk. Szóval nem hinném, hogy emiatt nagy hibát követnék el a nevelésükben.

2016. nov. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Ez is egy velemeny, hogy negy evesen sajat gep. Az en lanyom sajat gepet ballagasara kapott. Informatika szakra jar.

A nyolc evesem sem gepezik naponta. Orulok is neki.

2016. nov. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
Természetesen nem engedném. Egy 4 éves tanuljon nyelvet (ilyen korban ragad rájuk), tornázzon, játszon, legyen közös programja a szülőkkel, de ne a gép előtt nőjjön fel. Napi 1-2 mese belefér, de saját gép már túlzás.
2016. nov. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

"Szerintem manapság elengedhetetlen a számítástechnika. "

Így igaz. De nem a Super Mariót kell tudni, hanem irodai programcsomagot használni. Kizárt, hogy egy olvasni, írni nem tudó 4 éves excel táblákat csináljon vagy bemutatót. A játékok ezen semmit nem fejlesztenek.

2016. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó! De nem rögtön excell táblával ismerkedünk a számítógéppel, nem? Valahol el kell kezdeni. Pl. Bekapcsolni. Megtanulni az egeret használni. Elindítani mesét, becsukni ablakot. Ilyesmik, nem? Aztán jöhetnek a bonyolultabb dolgok, de egyelőre ismerkedik a géppel.

A fiam mozog, sportol. Érdeklődő , értelmes gyerek. Nyáron egész nap a szabadban van nem a tévé és gép előtt. Még mindig nem értem, hogy ez miért probléma.

2016. nov. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!