Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Massal is elofordul ilyesmi?...

Massal is elofordul ilyesmi? (Hiszti)

Figyelt kérdés

Tudom jol hogy a hisztiket siman meg tudnam oldani egy kis kedveskedessel, viccel, elterelessel, de vannak esetek vagy akar napok amikor nincs semmi turelmem meg kb kedvem ehhez, belefaradok es vagy kiabalok vagy hagyom kicsit... ami csak ront a helyzeten...

Iszonyu erzes hogy tudom hogy meg lehetne oldani jol is es megis rosszul csinalom. De kimerito amikor epp egesz nap csak az elegedetlenkedes megy. Es kimerito jo kepet vagni ehhez.

Folyton vele vagyok, masfel eves lesz. Havi egyszer kb elmegyek egy orara vagy ilyesmi de amugy mindig itt vagyok vele. Alszik nappal, akkor nincs velem de megis...

Mas is bekattan neha? Masnak is van hogy nehezere esik a jopofizas ilyenkor?


2016. dec. 2. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez természetes a gyerekeknél. Nem szabad rá emiatt haragudni viszont magadat se kell szégyellned ha unnod már hiszen egy gyermek neveléséhez rengetek odafigyelés és türelem kell. Viszont soha hagyd rá mert akkor rögzülhet benne, vagy ahogyan írtad kedveskedéssel vagy ha az nem működik néha szigorral kell válaszolnod. A legjobb megoldás persze, ha pozitívan motiválod ilyen téren. A lényeg valamilyen szinten mindig kapjon negatív visszacsatolást erre, hogy megértse ez nem járható út. Engedni a hisztinek nem szabad.
2016. dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem haragszom rá.. magamra haragszom.
2016. dec. 2. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj magadra. Az első gyerek nekem egy tündér volt, egy kezemen megtudom számolni hány hisztije volt 1 és 4 éves kora között. Most a második egy rémálom.. néha magam is rácsodálkozom hogy te jó ég, ez is az én gyerekem..

Emberek vagyunk nem robotok, mindenkinek vannak rosszabb napjai, főleg egy hisztigép mellett segítség nélkül.

Aki 0-24-ben bírja cérnával az vagy elmebeteg vagy hazudik, vagy gyk-s szuperanyu.

2016. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nalam is az a helyzet, mint a 3-ik valaszolonal.A fiam sosem hisztizett, a lanyom ellenben elviselhetetlen mikor hisztizik.Es meg csak 1 eves.En is gyakran vagyok merges, kimerult, es en is haragszom magamra.De nekem sem megy a jopofizas.Megertelek!
2016. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem sokat jelent az alvás.


én rájöttem arra, ha képes vagyok pozitívan reagálni a hisztijire, csak az hat. azaz pl törődő érdeklődést mutatni arra, hogy mégis mit szeretne, és partnerként segíteni őt, nyugtatni, hogy tudom, most ideges vagy, de jó lesz minden és rendbejön minden, stb stb stb


ha viszont én is kibukok, kiabálok, vagy türelmetlenkedek, haladni akarok, komolyan akkor kb 5 percenként tör ki újabb és újabb háború, hiszti, nyarvogás, utcán földre fekszik és ott marad és nem jön..


és arra is rájöttem, hogy leginkább akkor tudok higgadtan, profi módon hatni a gyermekemre, ha kivagyok pihenve. akkor jöttem rá, amikor egyszer a gyerekkel aludtam el este 8-tól. másnap totál fitt üde, riss voltam, jó hangulat, simán lekenyereztem a gyermeket mindenben :)


de ez még azt is jelenti, hogy a gyerek a hisztisebb napjain tuti kimerült.

2016. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek...

Igen az alvas! Csak amiota egyszer alszik hatalmas pazarlasnak erzem hogy akkor aludjak. De neha kelleni fog es kesz... mindenki erdekeben.

2016. dec. 2. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!