Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valaki jó ötlete, hogy...

Van valaki jó ötlete, hogy lehetne szófogadó?

Figyelt kérdés
Eddig semmi gond nem volt pár hónapja van ez. 2 éves lesz, nyilván dackorszak kezdete. De hiába kérem jöjjön (várok párszor mondom, egyre hangosabban, végén látom,hogy röhög és mondja nem) volt már oylan is, hogy ok megyek, vagy gyere nézd ezt, semmi. Teljesen "normális" szófogadó volt pár hónapig még, most meg mint aki megzakkant. Mi is diplomázunk FÉrjemmel, tény idegesek is vagyunk, de oylan szinten dacos, hogy kibírhatatlan szegényem.

2016. dec. 14. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Dac korszakban és mist is az együtt töltött minőségi idő sokat segített a hétköznapokban. Ha pl. egy fél órát csak vele játszottam, nem néztem rá a telóra, nem főztem, vagy mostam közben stb...akkor aznap kezelhetőbb volt. A konkrét helyzetekben pedig fegyelmezés a következmények segítségével. Ha pl nem mosol fogat akkor nem lesz mese. Fontos hogy a következmény akkor ott legyen és ne egy óra múlva. Nem pakolod el a játékot akkor nem vehetsz elő másikat.
2016. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen a következményes dolog eddig jól működött, de néha vigyorog rajta, és tény ez idegesít. Nagyon feszegeti a határokat, pedig mindenhol máshol példagyerek. Bölcsiben sosincs gond, vicces játékos jókedve van, itthon meg mintha kicserélnék néha. Szüleim mondják,még kicsi, aha persze, játsza velük ezt el. gyógyszereit nem akarja bevenni, pl. le kellett már fogni szegényt, erre úgy szembeköpött vele, hogy moshattam meg az arcom (biztos nem direkt volt,véletlen tuti, de most már ennyire dacosan jelezte,hogy nem veszi be)
2016. dec. 14. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Az alábbi oldalon szépen összeszedték a lényeget, egyszerűbb, ha idézem belőle a lényegeseket:


[link]


 ha lényegtelen dolgokat nem tiltunk meg;

 vagy úgy fogalmazunk, hogy a tiltás el is hagyható, például: "Tedd le a fényképezőgépet!" (Azt mondjuk, hogy mit csináljon, ne azt, hogy mit ne!);

 ha egy figyelmeztető mondattal lehetőséget adok, hogy a gyermek presztízsveszteség nélkül visszavonuljon. Önállóan, maga válassza az elvárt, helyes cselekvést. Például: "Az a papa tolla!";

 ha a szülő a tiltás, elvárás megfogalmazásakor nem saját akaratát, hatalmát állítja szembe, hanem arról beszél, hogy miért nem engedheti meg a gyereknek ezt vagy azt;

 nem szabad annak előfordulnia, hogy a szülő naponta szemrehányásokkal árassza el a gyereket, de közben hagyja, hogy a gyerek tovább csinálja a tiltott dolgot;

 ha a szülői következetesség megértéssel, belátással párosul, s emellett a gyermek megfelelő önállósághoz jut abban, amiben lehet, a szembeszállás gyengül, helyébe együttműködés lép.

Ellenkező esetben a dackorszak tartóssá válhat, vagy egyre nagyobb erővel vissza-visszatér.



1. Utasításokat ne általánosságban adjunk (például ne rosszalkodj), hanem fogalmazzuk meg, mit várunk.

2. A személyes példa a legösztönzőbb hatású.

3. Legyünk következetesek abban, amit kívánunk tőle.

4. Bármennyire kicsi a gyermek, mindig ismerjük be, ha hibáztunk.

2016. dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen ez jó! :)
2016. dec. 14. 22:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen! :) Ráadásul most kényelmesebb is volt számomra, mert ezáltal találtam olyan írást, amellyel alapjában egyezek, és nem kellett begépelnem. :P ;)
2016. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!