Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsit aggódom, ez még belefér...

Kicsit aggódom, ez még belefér egy másfél éves gyerek viselkedésébe? Nincs túlzottan lemaradva?

Figyelt kérdés

Próbálom összeszedni amit tudni érdemes. Nem beszél, egy értlemeshez hasonló szava nincs. Kb 2 testrészét tudja megmutatni, de pl. a könyvbe nem mitat rá a cicára vagy bármire, ha mondom. A nem-et nem érti, sőt ha mérgesebben szólok, inkább nevet , de csinálja. Egyáltalán nem lehet mozdulni mellőle. Evés után hagynám az etetőszékben, vagy ki is venném, hadd pakolásszon a szekrényből akár, csak tudjak összepakolni magunk után , vagy feltegyem az ebédet, de nem. Székben üvölt, ha kiveszem a gázt piszkálja folyton, semmi más nem érdekli. De bevonni sem lehet, hogy segítsen. Már az is jó lenne, még ha lassabb is, de mindent ledobál. Ez sme opció.

Nem játszik, talán ha néha rá tudom venni, hogy jöjjön építeni kockákból, de ritka és hosszú idő kell. Minden szétdobál, aztán szenved és sír, mászik rám, hisztizik.

Mindent csak dobál, szekrényekből ki. Ha hajtogatok azt is. Pedig többször mutattam, nem szabad sőt, fogtam a kezét, hogy vezessem, hogy akkor segítsen bevinni a szekrényekbe. De nem jó, nem működik ez sem.

Babakocsiba egyáltalán nincs meg, így a ház előtti hósöprés valamelyik nap üvöltéssel telt. Kivettem, hogy akkor együtt. De ment ki az útra. Ha visaszahzoztam üvöltött.

Néha dolgoznom kell, ez anyniba merül ki, hogy kapom az email-eket és fordítom. Majd továbbküldöm. Nem nagy dolog, nem is hosszú idő. Többnyire ha 5 perc. De itt üvölt, rángatja a laptopot, az egeret. Nem megy. Bármit adok a kezébe. Már kapott rossz laptopot, nyomkodja azt. Vmennyire működik, de semmire se jó. Nem kellett. Nem tudom, hogy ez kori sajátosság, vagy kezdjek aggódni. Nekem mindenesetre furcsa, főleg, hogy nálánál fiatalabb kisgyerek már a konyhába anyukájának "segít", de legalábbis pár percre bevonható. Egy kis tányérkával liszttel jól elvan. Nálunk semmi. Szinte már semmit nem lehet csinálnom üvöltés nélkül. De elmondhatom, hogy lassan játszani sem.

Mit kellene tudni már egy másfél évesnek? Testrészek, könyvek mutaogatása, beszédédrtés stb?


2016. dec. 19. 14:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

Tökéletesen jellemző minden más félévesre, amit írtál, ez egy ilyen időszak, az enyém is másfél éves dettó ugyanilyen. Azt pedig sosem szabad csinálni, hogy más gyerek az hasonlított, ezzel az egész életét tönkre teszed később!


A gyerekek pedig okosak, és nem bazári majmok hogy egész nap azt mutogassa hogy hol vannak a testrészei.


Azt hogy " nem " azt meg hidd el érti, csak direkt azért is csinálja, sőt amíg jobban mondod neki hogy nem akkor csak azért csinálja, figyelemfelkeltés céljából. Ne aggódj, és ne hasonlítsd máshoz.

2016. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
teljesen normális másféléves. No para!
2016. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%

Az érteni a nemet pont annyit tesz, mint amit írtál. Felkapja a fejét, rád néz és csinálja tovább vigyorogva. :)

Nem idomítható állatkát nevelsz. Nem kell mutogatnia a testrészeit... stb.

2016. dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor a környezetemben mindneki idomítható állatkát nevel? Már lassan lesajnálják a gyerekemet, hogy ilyet "értetlen" és még nem is tud semmit. Már kerülök mindenkit. Mert igen, a menésen és a dobáláson kívül tényleg nem sok mindent tud. Vele nem lehet "megbeszélni" A DOLGOKAT, mint ismerőseim gyerekeivel állítólag.,
2016. dec. 19. 15:23
 5/18 anonim ***** válasza:
Mikor 1,5 éves volt a gyerekem bennem is felmerült, hogy tuti van valami fogyatéka. Mondjuk nem ordított ennyit, de csak a rosszban sántikált, teljesen irányíthatatlan volt. Úgy 2 éves kora felé közeledve beindult a szerepjáték, azóta játszik. Most 3, ha jó kedve van már szótfogad.
2016. dec. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
nem kell mindent elhinni amit az ismerosok vetitenek :) Szerintem semmi baj a gyerekeddel.
2016. dec. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Bárki bármit mond, oszt el kettővel és vonj gyököt! ;)
2016. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*oszd
2016. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mindegyik gyerek más, az meg súlyos hiba, amikor az anyukák nekiállnak versengeni, hogy kinek a gyereke okosabb, ügyesebb. Mi az, hogy lesajnálnak? Ki a fenét érdekel, hogy másnak mi a véleménye a gyerekedről? MÁSFÉL éves, nem 30, majd akkor lehet összehasonlítgatni, hogy kinek milyen gyereket sikerült nevelni, bár akkor is hülyeség.:-) Vidd ki minél többet a levegőre, biztonságos játszótérre vagy kertbe, hadd mozogjon úgy, hogy nem kell folyamatosan irányítgatni.
2016. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jó, akkor osztok :) Renegeteget van levegőn, csak ha van dolgom akkor kell a babakocsi. Mert nem áll meg. De sokat megy szabadon. Idebent meg mehet mindenhova konyha és fürdő kivételével.
2016. dec. 19. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!