Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nevelni, de nem zsarolni?...

Nevelni, de nem zsarolni? Hogy csináljam, hogy lássa a tettei következményét?

Figyelt kérdés
22 hónapos fiú. Elpakolást tanítjuk neki, szedd össze a zsirkrétát, különben holnap nem lesz, ez belefér. Az étkezésekkel akadnak gondok, éhes, de ellenkezik az asztalnál való normális evés ellen. Ha nem eszel rendesen, nem lesz ez vagy azzal nem sokra visz.
2016. dec. 21. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez sajnos fenyegetőzésnek hat.

Jobb megbeszélni vele. Hosszú távon az a leghatásosabb, ha elmondod neki, hogyan érzel. Kérlek, egyél az asztalnál, mert szeretném, ha ilyenkor együtt ennénk, szépen, békésen. Kérlek, tedd el a zsírkrétákat, mert nagy örömet szereznél vele. Legyen ott a pozitívum is, ne csak a negatívum. Mert ilyenkor válhat belsővé, és ilyenkor fog ezeknek a parancsoknak/kéréseknek akkor is engedelmeskedni, amikor épp nem állsz ott fölötte, hogy büntesd.


De ezekhez hosszú idő kell, interiorizáció a neve, a szülő értékrendjét magáévá teszi a gyerek.

Az osztályteremben is ezek működnek. A büntetés nem működik, üvöltözés, fenyegetőzés nem működik, az, ha az ember a saját érzéseiről beszél, amikor a gyerekek rosszalkodnak, az működik.

2016. dec. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk az elejétől kezdve úgy lett nevelve hogy pakoljon el magaután.Amikor kisebb volt mindig mondtam neki anya segít de teneked kell elpakolni játékos formát igyekeztem ölteni most hogy 28 hós és nem akar pakolni egyszerűen addig másik játékot nem vehet elő és kész.. Működik... Evésnél ha bohóckodott vagy bohóckodik rászólok figyelmeztetem ha nem fejezi be mehet éhesen a szobájába. Ha meg nem vagy éhes fiam akkor felállhatsz és elmehetsz... Sosem csak fenyegettem mindig be is tartottam azt amit mondtam.. volt hogy nem rakott magaután rendet sőt még direkt mindent szét is szórt mondtam neki vagy megcsinálja vagy ha nekem kell akkor mostanában nem lesz mivel játszania mert anya elpakolja... Megtettem elpakoltam mindent 2 napig nem kapott vissza semmit aztán utána nem volt vele ilyen gond... Ne csak fenyegesd tartsd is be érezze hogy súlya van annak amit mondasz!!
2016. dec. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy én is úgy csináltam mint ahogy az első írta aztán ha az sem hatotta meg vagy már csak azért is csinálta jött a fentebb leírt verzió... Sosem csináltam ..... a számból a gyerek előtt sem
2016. dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást szuperanyukák 😃😉
2016. dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk bevált lányomnál hogy ha nem pakolt el csak azért sem közöltem vele hogy elrakom én de akkor nem kapja vissza ,többet 2x kellet ezt eljátszani utána szó nélkül megcsinálta ez kb 2 éves korában volt azota már 6 éves és ha szólok neki szépen elpakol.
2016. dec. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elsővel mélyen egyetértek, csak tegyük hozzá -nehogy félreértse esetleg a kérdező, vagy mások-, hogy

"az, ha az ember a saját érzéseiről beszél, amikor a gyerekek rosszalkodnak, az működik"

AZONBAN ennek hitelesnek, kongruensnek kell lenni, őszinte, jóindulatú hozzáállással!


Biztosan így értette az első hozzászóló, viszont tudom, hogy sok szülő sajnos trükközik, ennek a szülők által való felülvizsgálása okán szerettem volna most kiemelni az őszinte hozzáállást.


A kisgyermek ugyanis érzi a szülei érzelmeinek rezgését, és károsan hat rá (főleg hosszú távon), ha ellentmondást érzékel a kisgyermek a szülője érzelmei, illetve viselkedése között.


Sajnos sok szülő manipulálja a gyerekét, ami káros a gyermeke fejlődésére nézve!


Hogy mire is gondolok.... konkrét példa a KÁROS hozzáállásra:


Szülő, túljátszott savanyú képpel:

"Jaj, édesem... :( annyiszor mondtam már, hogy a sírba viszel evvel az ellenkezéseddel... hát nem vagyok elég jó neked? :( Hát nem érzed, mennyire megvisel engem, amit csinálsz? :("


Ez például KÁROS -és nem csupán azért, mert általánosságokban beszél a szülő, ami szintén hiba-, hanem káros azért is, ha valójában nem is szomorú a szülő, csak így szeretné "kitrükközni", érzelmi nyomással a gyermeke ellenében, hogy mit tegyen a gyermeke... Ez ugyanis indokolatlan lelkiismeret furdalás okozása, bűntudatkeltés, és a többi...


Nagyon sok szülőről hallottam ilyen panaszt, amikor nosztalgiázom (felnőtt) kortársaimmal a gyerekkorukról.


Tehát oké, hogy érzelmek közlése fontos, de kérlek titeket, szülők, gondoljátok végig: HOGYAN teszitek. És hát ráadásul rejteni nem lehetséges kicsi gyermek előtt az érzelmek rezgéseit.


Kérlek titeket, szülők, véletlen se zavarjátok össze gyermeketeket, puszta kényelmességből, csak mert rövid távon a bűntudatkeltésre haptákba vágja magát a gyerek (vagy eleinte még azt se teszi, sokszor már egyből szorong a gyermek ettől a szülői káros hozzáállástól).


Tehát az első nagyon jól írja, és szerintem, az általam írtakat is hasonlóan látja, viszont hozzá kellett, hogy tegyem a mondandómat, kiegészítésül, mert tudom, hogy sok szülő félreértheti, és tévesen igazolva látná a bűntudatkeltő hozzáállását, ami nagy hiba volna...

2016. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!