Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dorgálás után meg kéne vígaszt...

Dorgálás után meg kéne vígasztalni vagy hogy kell dackorszakost nevelni?

Figyelt kérdés

Alapvetően minden mindig harmoniában van nem jellemzőek az indulatok egyik oldalrol sem.

De ma pont karácsonykor miért is ne, nem bírtam hogy nem hallgat rám, szoltam ezerszer, hogy hagyjon mosogatni vegyen fel papucsot ne álljon a vízbe, menjen játszani hagyjon stb, de mivel nem tágitott, nyúlkál a mosogatoba stb,dühömben bevittem a szobájába és lendülettel tettem az ágyába ágyneműbe.

Erre neki áll magában szomoruan sírni(nem hiszti volt)


Most ha vigasztalgatom ilyenkor akkor nem bizonytalanodik el abban hogy bízhat bennem hogy tudom mi helyes, mi nem, hanem egy labilis anyát lát? Vagy azt tanulja ebből hogy szeretettel megenyhül majd a világ a nagybetűs életben?

Szoval ma nem vigasztaltam mert hàl ég rövid ideig tartott es elkezdett játszani


De igazábol nem tudom hogyan lehet jol reagálni.

Elvégre nem kavarnám meg azzal ha dorgálom utána meg sajnálom őt?


2016. dec. 25. 00:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
A mosogatas megvart volna...
2016. dec. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%

hát ez így sehogy se jó.

dackorszak pedig nincs, gondolom hallottad már, csak hulye szülő, aki nem tudja kezelni a helyzeteket ... sztem beszélj pszichológussal, az segíthet a dolgokon

2016. dec. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj, de nekem az jött le az egészből, hogy van egy gyereked, aki arra vágyott, hogy foglalkozz vele (sokszor nem kell különösebb ok), és te erre így reagáltál. Értem én, hogy bárki lehet feszült, ez így van. De gondolkozz el a dolgon és a legközelebbi ilyen feszültségnél, ne próbálj meg okos lenni, hanem ha látod rajta, hogy teljesen beletiportál a lelkivilágába, akkor vedd a fáradságot és legalább vigasztald meg!
2016. dec. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is dackorszakos gyerekem van, lehet hogy hülye vagyok, de én azért mert mondjuk velem akar lenni amíg a házimunkát csinálom, nem büntetem. Az enyém elég heves természet, olyanokért kap dorgálást amikor dühből ledobálja a játékait vagy "bánt" minket, stb. Szóval tényleg valami rossz dolgot tesz. Ilyenkor van az, hogy beküldöm a szobájába, ő sír keservesen, stb. Ilyenkor is kicsit később utána szoktam menni kicsit feloldani a helyzetet. Leültetem, megbeszéljük, elmondom miért nem szabad, stb. Ha nagyon sír kicsit vigasztalom, nyugtatom is. Nem tudom megkavarom-e, de szerintem talán nem, nem azt mondom neki, hogy nem baj amit csinált, sőt megerősítem, hogy ilyet nem szabad, stb., de azért "kibékülünk", nem maradok vele "haragban".
2016. dec. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%
Micsoda szuperanyák vannak itt! Néha hibázhatunk, senki nem tökéletes. Vagy megváltizhat a véleményed bizonyos helyzetek kezeléséről. Ahogy te is kérdező, talán érzed,hogy mást kellett volna csinálni. Legközelebb,majd átgondoltabb leszel és válogathatsz a fentebb leïrt tévedhetetlenek módszereiből!
2016. dec. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Most azért mert valaki leírta a véleményét amit amúgy a kérdező kérdezett meg esetleg hogy mit tenne vagy mit szokott tenni miért szuperanya meg tévedhetetlen? Legalább karácsonykor vissza lehetne venni az egymásra fröcsögésből.
2016. dec. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

?

Nem értem a lázadást.

Én mosogatni szoktam


Nincs szo olyanról hogy ne foglalkoznék vele, együtt élünk. .de mindennek van ideje



De a kérdés alapvetòen arrol szol hogyan reagáljam le ha valamit zokon vesz.


Multkor azért sírta el magát mert nem engedtem egy állomáson közel menni a vonarokhoz

2016. dec. 25. 10:19
 8/21 anonim ***** válasza:
23%

Értjük a kérdést.

De itt két véglet van, rosszat csinál és akkor nem foglalkozol vele, hagyod sírni az megint más mint amikor tulajdonképpen semmit rosszat sem csinált. Akkor o most mit ért ebből? Hogy nem csinál rosszat, és mégis be van küldve a szobába?

2016. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
16%
Ebben a helyzetben, amit leírtál, valóban csak összezavarod, mert nyilván szoktál vele játszani és nem tud különbséget tenni, hogy te mikor akarsz játszani vele és mikor nem, nem is az ő dolga lenne eldönteni, neked kellene úgy kommunikálni, hogy értse. Engem nem zavarna, ha nyúlkálna a mosogatovizbe, sőt, de nyilván van olyan helyzet, amikor feszültebb az ember. Lehetőleg inkább akkor szólj rá, ha tényleg rosszat csinál.
2016. dec. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Alap

Kommunikacio


Mosogatas kozben mond neki h ez fontos es vegezni akarsz vele, ha kesz vagy jatszol de.turelmesen varja ki ...

Mondjuk en hagytam mosogatni :-)

Igaz az idegem kivolt mert moshattam fel

De most 6 evesen imadja a mosogatst es szepen is csinalja

Ami.olyan azt hagyom kvazi felezunk :-D

2016. dec. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!