Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem emelhetek nagyobb súlyt,...

Nem emelhetek nagyobb súlyt, hogyan viseli ezt egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
Betegség miatt, kb. 8 kilónál nagyobb súlyt nem emelhetek fel. Negértik a gyerekek, hogy az aoja,nagyszülők felveszik, csak én, az anyja nem tehetem ezt meg?
2016. dec. 30. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek a gyerekek?


Amúgy szerintem "kompenzálj" azzal, hogy ülő helyzetben, ahogy neked sem megterhelő, sokat fogd őket ölbe, tehát legyenek a kezeid között, csak ne emeld őket. Legyen sok a testi kontaktus, simogatás, puszi. Így érzik, hogy anya is ott van velük, és talán nem fogja zavarni őket, hogy felvenni csak mások tudják.

2016. dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Már megvan vagy csak terv?

Mert ha nincs, akkor eleve állandó segítségre lesz szükséged, mert egy bizonyos korig/mozgásfejlettségi szintig nem megértés kérdése, hanem élettani szükséglet, hogy emeld.

Lányom 5 hónaposan már 8 kiló volt (onnan lassult a hízás, most vékony).

2016. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi a betegség? Tartósan vagy csak egy ideig nem emelhetsz? Én sem nagyon emelhettem volna (elsőnél mélyvénás trombózis miatt, a másodiknál gerincprobléma miatt). Kb. másfél-két évesen már megértik, és a gyerekeim azt szokták meg, hogy anya bizony nem cipel ölben, persze százszor el kellett mondani jó szomorúan. Tényleg sajnálja is az ember, mert valahogy ösztönös is, így ez a része is nehéz, hogy rászólj magadra. A legtöbb otthoni helyzetet egyébként meg lehet oldani (sámlival mászik ki-be a kádba vagy állva pelenkázod), de azért jócskán elkélt a segítség, és persze akadtak necces helyzetek is, amikor mégis muszáj volt (hiszti a zebra közepén, magas játszótéri mászókás esetek, vagy lépcső vagy pláne tömegközlekedés kontra babakocsi...), de még itt vagyok :)
2016. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Most vagyok 14 hetes terhes, csak elgondolkodtam rajta, más anya a 3-4 éves gyerekét is cipeli, nálam ez nagyon veszélyes lenne, vállövet érintő jóindulatú daganatos betegségem van, ha meghúzom a nyakam az iszonyatosan fáj és többhónapos kezelést igényel.
2016. dec. 30. 11:02
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem érti meg sajnos.
2016. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A "Kisgyerekek" kategória miatt azt hittem, már nem babáról lenne szó. A babákat, ahogy előttem is írták, muszáj emelgetni, és általában hamarabb meglesz az a 8 kiló (most találtam egy táblázatot, az átlag kb. fél éves kor, de születési súlytól függően kb. 4 és 11 hó közé esik), minthogy ez változzon. Bár nem ismerem a betegséged és kérdezz rá az orvosodtól, de lehet, hogy jobban jársz, ha mégis már a kezdetektől (3-4 kilósan) emelgeted és fokozatosan izmosodsz hozzá, minthogy egyszer tényleg "megemeld magad". És ajánlom majd a fekve szoptatást.
2016. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
3-4 kilósan felemelem, de egy 3 éves gyereket nem lenne jó ötlet, ezért írtam a kisgyerek kategóriába. A dokik nem kilóra adják meg, ha nem emelhetsz, de azért érzi az ember, elvileg csak egyszerűen nem szabad megemelnem semmit, de mivel háztartást vezetek, néhány kilót szoktam emelni.
2016. dec. 30. 11:55
 8/13 anonim ***** válasza:

3-4 kiló a születési súly.

Szükséged lesz segítségre.

3-4 éves a maga 12-16 kilójával megérti. Egy 4-6 hónapos nem, de még egy 1 éves sem. A legtöbb gyerek átlag 15 hónapos korára indul el önállóan, de egészséges, ha csak 18 hónaposan teszi. Addig nem tudod kikerülni az emelést, és rég 8, de inkább 10 kiló felett lesz.

2016. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

szia


nekem mell műtétem volt.3éves volt a kislányom akkor.én nagyon felkészültem.megtanitottam kádból kilépni,wc re felülni,hintára felmászni..stb.még élvezte is,hogy egyedül csinálhatja.próbáld játékos formában gyakorolni ezeket vele-és kiméld magad-

én igy készültem fel arra az időszakra,amikor nem emelhettem.

2016. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindket oldalt erinti a betegseg? Mert kikerulni nem fogod tudni valoban, hogy alkalomadtan felemeld 8 kilo felett is. Autoba berakni, hordozot a babakocsi vazra tenni, gyerekestul, berakni a babakocsiba, racsosagyba, furdokadba, stb..

Ha csak feloldali, akkor amire kb 8 kilos egy baba, addigra biztos jol tartja magat, szoval tudod feloldalasan emelni (ami azert korulmenyes lesz rendesen), de megoldhato.

Amugy meg mivel szuletese ota ovni fogod a vallad, ezt fogja megszokni. Ezzel nem tudsz mit kezdeni, se te, se o, ettol meg nagyon jo anyja leszel. En ismerek olyat, aki sosem emeli a gyerekeit szinten vallproblema miatt egy bizonyos suly felett. Volt, hogy fel orat neztek egymast kocsibaszallaskor a gyerkoccel, mert az akkor 2 eves kislanynak nem volt kedve bemaszni az ulesebe.

"Anyanak faj a valla" kb az elso mondatuk volt a gyerekeinek. De ettol meg teljesen normalisan nottek fel, nem orroltak meg ezert az anyjukra. Megerteni nem hiszem, hogy megertik a kicsik, de elfogadjak. Ha meg panaszkodnak emiatt, hat a gyerekeknek a hisztiforras kimerithetetlen, szoval ne furdaljon emiatt a lelkiismereted, nem tehetsz rola.

2016. dec. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!