Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valószínű 1 éves fiam elkapta...

Valószínű 1 éves fiam elkapta tőlem a náthát. Rohanjak vele orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tüsszög és folyik az orra enyhén.

Kedve nem rossz. Közben bújik a foga is. Most mértem a hőjét 37,3 volt. Erre már adjak láz csillapitot? Ez most akkor hoemelkedesnek számít nála?


2016. dec. 30. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
38 alatt nem kell csillapítani egyáltalán, mivel csak hőemelkedésről beszélünk. Így pusztítja a szervezet a kórokozókat, ne akard már szabotálni. :) Dehogy kell orvoshoz rohanni náthával, ott csak összeszed valami tényleg komolyabb taknyot.
2016. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell egy egyszerű megfázással orvoshoz rohanni! Ahogy előttem is írták, pont hogy ott szed össze valami szutykot a legyengült immunrendszerével. Sok folyadék, pihi, orrszívás, tengervizes orrspray (sterimar Baby pl)
2016. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Rohanni" semmiképp nem kell, nem újszülött már, ilyenkor amúgy is szabin vannak a gyerekorvosok, egy dokira két praxis betege jut, tömeg van, csak akkor menjen az ember orvoshoz, ha muszáj.

Tüsszögéssel, orrfolyással nem vinném dokihoz. Láza nincs. Ha a közérzete jó, akkor felesleges lázcsillapítót adni még láz esetén is.

Igyon sokat, és szívd az orrát rendszeresen, ennyi. Ha nem javul pár napon belül, majd akkor érdemes orvoshoz menni.

2016. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mennyi az a pár nap ami még bele fér?

Anyatejes is még úgyhogy a folyadék potlassal nem lesz gond.

2016. dec. 30. 13:59
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora gyerek 2 hétig is lehet náthás. Szóval ha jövő hétig se javul, még mindig ne pánikolj. Akkor vidd szerintem dokihoz, ha lázas 3 napig, vagy nagyon bágyadt. Azért mett folyik az orra és tüsszög, nem kell.
2016. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne parázd túl ennyire! Csak náthás!! Hétfőre kutya baja nem lesz! Nyilván ha ugy látod rosszabbodik, akkor hétfőn doki
2016. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne, lázcsillapítot ne! A lázzal öli a szervezet a bacikat, ha lehúzod a lázat, akkor hogyan küzdjön a betegség ellen?!


Folyadékot pótold neki, nagyon gyakran, mert könnyen kiszáradhat. Ha egyéb tünete nincs, akkor pár napig gyakori folyadékpótlás(!), sok pihenés, lehetőleg nem csillapított láz.

2016. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell orvoshoz vinni, ha zöld vagy sűrű sárga színű lesz a taknya, ha gyakran hurutosan köhög, vagy ha szemmel láthatóan rossz a közérzete. Ezekben az esetekben az orvos állapítja meg, nem alakult-e ki nála arcüreg- fül- vagy légcsőgyulladás, főleg ha még nem volt nála ilyen, és Te nem ismered még ezeknek a jeleit. Lázcsillapítót hőemelkedésre nem kell adni, én láznál is csak éjszakára szoktam gyógyszert adni, hogy tudjanak aludni, vagy ha rossz a közérzetük. A hőemelkedés, láz fontos immunreakció a kórokozók ellen.

Egyébként enyhe orrfolyás és hőemelkedés lehet a fogzástól is.

2016. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm aranyosak vagytok!

Most alszik de hallom h szörcsög.


Adok neki calcimuscot,cebion cseppet és orrszivas előtt tengervizes orrspray. Igy jó vagy kiegészítsem valamivel?

2016. dec. 30. 15:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez így tökéletes, bár a calcimusc sztem nem kell. Jobbulást!
2016. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!