Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit válaszoltok arra a kérdésr...

Mit válaszoltok arra a kérdésre, hogy miért vesznek a felnőttek fát, ha úgyis hoz a jézuska, angyalka?

Figyelt kérdés
9 éves a kisfiam,látta ugye,hogy cipelik haza karácsonykor az emberek,de nekünk hoz az angyalka.nem nagyon tudtam válaszolni. :-)
2016. dec. 31. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Egy 9 évesnek már meg lehetne mondani, hogy ti vagytok az angyalka. Ha mégis ragaszkodtok a mese fenntartásához, lehet azt mondani, hogy aki nem istenhívő, annak nem visz a Jézuska, az magának veszi meg. Ez akkor működik, ha ti istenhívők vagytok.
2016. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én e miatt választottam azt a megoldást hogy csak az ajándékot hozza a Jézuska.igy a fa diszitese is egy élmény számára.

A fiad meg már 9 éves.az is csoda hogy idáig el tudtátok vele hitetni

2016. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
9 évesen ezt elhiszi? Szerintem a legjobb lenne, ha megmondanátok neki az igazat, nagyfiú már ezekhez a mesékhez.
2016. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem a Jézuska meg az angyalok hozzák, hanem a fát mi vesszük, díszítjük. Ha kész, akkor az angyalok alárakják az ajándékot.
2016. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%

Mi soha nem mondtuk ezt a kisfiunknak, pont ezért. Látja, hogy megvesszük, hogy hazahozzuk, nálunk is csak az ajándékot hozza a jézuska.

Sőt, a mi kisfiunk még csak 6 éves és még hisz a mikulásban, a jézuskában, viszont annyira már nem butus, hogy ne tudja, hogy pl. az oviba nem az igazi mikulás jön. Mert tudja, hogy annak csak valaki beöltözik. Tavaly előtt a sógorom öltözött be mikulásnak, felismerte, idén az ovis mikulást is felismerte, hogy az egyik ovis társa apukája volt. Ő már csak azt hiszi el, hogy hozzánk hozzá az igazi télapó az ajándékot.

Szóval én csodálkozom, hogy egy 9 éves gyerek egyáltalán még elhisz ezt, hogy a jézuska hozza a fát.

Esetleg azt mondtam volna ebben a helyzetben, hogy csak a nagyon kicsi gyerekeknek hozza a jézuska, a nagyobbaknak már nem, azért vesszük meg mi, felnőttek.

Nálunk most a karácsonyi ajándékoknál volt ilyen, hogy a kisfiunk megkérdezte, hogy anya, ha nekem a jézuska hozza az ajándékot, nektek miért nem? És erre válaszoltam ezt, hogy a jézuska csak a kisgyerekeknek hoz ajándékot, a felnőtteknek nem, mi azért ajándékozzuk egymást.

2016. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem angyalka hozza a fát, csak az ajándékot. Egyébként mi minden hasonló dologra mondtuk, hogy segítünk az angyalkának, Mikulásnak, stb. Pl. csomagolás, vásárlás, díszítés.
2016. dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig együtt vesszük meg a fát a gyerekekkel, de aztán a Jézuska hozza, tehát a Jézuska viszi be karácsonykor a nappaliba és ő díszíti fel, majd teszi alá az ajándékokat. Most 5 éves a nagyobb lányom, nem problémázik ezen.
2016. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Nekem annak idején azt mondták, hogy aki rossz volt, annak nem visz a Jézuska. :) Csak annak, aki jó volt. :)
2016. dec. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez jo kérdés.



Amikor egeszen kicsi voltam (4) anyamek elozo nap elvittek minket (batyam) a nagyiekhoz es masnap este (szenteste) hoztak haza....es emlekszem ahogy a nappali ajto uajton atvilagitott az izzók fénye és Anyuek "meglepodve" kerdezték hogy uuu az mi lehet?? Itt járt a Jézuska!!?? Ergo a fát es az ajandekot is a Jezuska hozta.


Aztán pár évvel később egyutt diszitettuk a fát...de az ajandekok akkor lettek a fa alá csempészve mikor nem tartozkodtunk a szobában...



De sztem 9 évesen nekem már világos volt, hogy mi a szitu :D Sőt 1-2 evvel kesobb a zsebpénzemből ajándekokat is vettem az utca végi közértben :)



A ti esetetekben azt mondhatnád, hogy a pici gyerekeknek hoz a Jezuska, nagyobbaknak már a szulok veszik, ezzel segitve a Jezuskanak,mert minden évben nagyon sok pici gyerek van és nem győzné, ha a nagyoknak is vinni kellene :D

2016. dec. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdez ilyeneket, mert már kezdi sejteni az igazságot. Amíg őszintén hisznek a Jézuskában, addig nem akadnak fenn az ilyesmin. Ti látjátok, meddig érdemes fenntartani a mesét, és mikor jön el az a pont, amikor már olyan világos neki, hogy felesleges tovább játszani.
2016. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!