Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves lányommal katasztrófa...

3,5 éves lányommal katasztrófa az öltözködés. Újabban nem jó se a bugyi, se a harisnya, se a póló, rángatja le magáról, hiába ő választja ki. Nálatok is volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Amit nemrég napi szinten hordott (bugyit, harisnyát, leggingst) az mára már nem jó, kikészülök tőle, de ő is. Segíteni szeretnék neki.
2017. jan. 3. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Igazi hisztis gyerek. Nem szabad megengedni hogy ő irányitson. Mert ha engeditek még rosszabb lesz, őrületbe tudja kergetni a szülőket.
2017. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Látom nincs még gyereked, mert egy kapálózó vergődő gyereket erőszakkal felöltöztetni szép mutatvány.

Olyanok válaszát várnám, aki hasonló cipőben jár.

Próbáltam figyelem eltereléssel, de olyankor semmi nem érdekli.

2017. jan. 3. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy módszer működik, hogy akkor én elindulok dolgozni, a meztelen gyerek meg marad itthon. Amint elindulok a cipős polc felé, már jön és rajta van a ruha egy része. Hamar leszokott róla, hogy semmi se jó. Drasztikus, de valamit muszáj volt kitalálnunk, mert különben soha nem érnék be a munkahelyemre. Hiába valaszthatta ki ő, akkor is ment a hiszti. És ami ennél is rosszabb volt, hogy az oviban is próbálkozott a hisztivel.
2017. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Éppen tegnap du volt egy elég durva ilyen jellegű műsorunk. Iszonyú hideg volt 4 körül. Ahogy kiértünk az oviból elkezdte mondani,hogy nem veszi fel a kesztyűt és a sapkát. Mondtam neki, hogy hideg van, vegyük vissza. Persze ment a műsor, hogy szorítja stb. Tudom, hogy nem szorítja,mert először bedőltem, de érdekes hogy az ÖSSZES szorítja ILYENKOR! Kezdte a hisztit, már a toporzékolást is elkezdte, de én nem hagytam magamat kiborítani. Mondtam neki halál nyugodtan,hogy visszavesszük a sapkát és a kesztyűt is. Persze már folyt a könnye, meg csapkodott a kezeivel. De továbbra is nyugodtan mondtam neki, hogy sírhatsz, leveheted akkor is visszavesszük. Persze nem nyugodott meg azonnal. Szerintem meglepte a reakcióm, mert általában vagy könyörgök neki vagy látja rajtam, hogy mindjárt megőrülök és próbálom meggyőzni. De tegnap ezt próbáltam ki. Kíváncsi vagyok meddig működik :)
2017. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
"Sajnálom, hogy nincs kedved ma az óvodában ezt a szép ruhát viselni, de meglátod, hogy jól érzed majd magad benne, és ennek én is nagyon fogok örülni." A sajnálom szóval a szülő megértést és együttérzést közvetít a gyermeke felé, egyúttal kimondatlanul azt is üzeni neki, hogy tudom képes vagy megbírkózni a helyzettel. Hatékony szülői gesztusok a gyerekkel: leguggol, hogy azonos szemmagasságban legyenek. Odamegy hozzá, és csak akkor kezd el beszélni. A szemébe néz, ha a gyerek is hajlandó visszanézni. Megérinti a gyereket, például a vállát. Ha a gyerek vitatkozni kezd, megteheti a szülő, hogy szóról szóra, többször is elismétli ugyanazt a felszólítást. Az ellenvetéseket pedig ahgyja figyelmen kívül. Szemrehányással a szülő soha nem éri el, hogy a gyerekek javítson a viselkedésén. A szülő nem könyöröghet a gyereknek. Homályos felszólítás: Még mindig nem vagy rendesen felöltözve? Negatív megfogalmazás: Ne hagyd szanaszét a ruhádat! Ne kiabálj! Világos felszólítás: Vedd fel a másik zoknidat is! Pozitív megfogalmazás: Hagyd abba és gyere ide! Tedd be a ruháidat a szekrénybe! A halk, rimánkodó, sírós hangnak nemigen van felszólító jellege. Kiabálásnak is gyászos eredménye lehet, visszakiabálás, megfélemlítés, nemtörődömség. A gyerek észleli, hogy, aha, anya elvesztette az önkontrollját.
2017. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokaknál van ilyen helyzet, ahol kb 3 és fél, valamint 5 éve közötti gyermek van, mert utóbbiak többségére jellemző, életkori sajátosság. A meztelenség is természetes. Persze muszáj egy szintig szocializálni, tehát pl utcán ruhában sétálni, erre meg írtak itt páran megoldási ötletet.
2017. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

1. vagyok. Nekemöbbi. kettő van. !!! Már felnőttek. De csak az elsővel volt hasonló baj, mert azt az asszony nevelte. A másodiknál úgy hozta a helyzet hogy én neveltem (fiú) többségben. Sose volt kérdés az ilyen, hogy mit egyen , hogy öltözzön és mit szabad csinálni. De ezt az első perctől következetesen végig vittem. Csak egy példa rá, a cumit nem is ismerte a fiam. Sose kellett arra ébrednünk hogy sir a gyerek mert kiesett a cumi a szájából. A lányon meg látszik azóta is a hisztis viselkedés. Cigizik, iszik ,de most már magának csinálja. A fiú akit én neveltem teljesen normális.

Úgy hogy tudom mit irtam.

2017. jan. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: ajánlom olvasgatásra Vida Ági cikkeit (hátha lesz még gyereked)
2017. jan. 5. 10:42
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem lesz , de leirtam hogy már felnőttek.

De mintha neked lenne problémád a gyerek neveléssel , nem nekem. A ki oktatást meg tartsd meg akit nem tudsz nevelni, meg a többieknek.

2017. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!