Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Leírnátok, milyen...

Anyukák! Leírnátok, milyen 2és fél év körüli gyerkőcötök? Hisztis? Agresszív? Szófogadó? Miket tud már? Bölcsis?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Bölcsis. Nem agresszív, hiszti van (legalábbis próbálkozik), de igyekszem nagyon következetes lenni. Általában szót fogad, főleg idegen helyen nagyon jól viselkedik.

Mit tud? Rengeteg mindent, mire vagy kíváncsi?

2017. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bölcsis, kb gyűlöli a reggeleket. Minden reggel sír, mert nem akar menni. Teljesen labilis az ottléte is. Van amikor kb két hétig azt mondják, hogy szokásosan búskomor volt, semmi nem volt jó, sírt alvás előtt és után. Tök mindegy amúgy, hogy milyen a kedve, enni nem akar, fogyott is, amióta bölcsibe jár. Máskor meg meséli,hogy a gondozó néni felkötötte a haját, fésülte, ezzel-azzal jót játszott, meséli, hogy jót aludt, stb. Szóval tényleg a hangulata változik.

Hisztizni szokott. Nem vészes, nem is volt az. Nem tudom minek köszönhető, de mindig nagyon nyugodtan kezelem, szóval nem jut vele sokra, ezért nem is igazán próbálkozik durván, bár elég sokszor. Főleg amikor nyűgös már este felé és reggel. Egy valakivel aggresszív és ez a valaki a nővére. Ma már ez is jobb. Volt sokkal rosszabb! A nagyobb most 4,5, ő soha vissza nem adta, a bölcsiben viszont ő is kapott csak úgy, amit nagyon sérelmezett, és szerintem megtapasztalta milyen ez, bár ettől a szokásától még nem vált meg teljesen.

Szófogadónak túlzottan nem mondanám, a nagylányomhoz viszonyítva kevésbé szófogadó. Annak, ha mondtam, hogy nem szabad, akkor ennyi, abbahagyta. Na a kisebbnek mondhatom! Mondom, hogy gyere vissza, ne menj oda, ne nyúlj hozzá, általában ilyenkor azért is. Viszont eddig például az utcán még nem volt olyan, hogy azt mondtam volna, hogy ne szaladj el, de ő megtette volna. Szerencsére! Lehet hogy érzi a hangaúlyomon, hogy ez azért határozottab nem. Persze résen kell lenni, mert róla van szó, nem a nagyobbról!

Miket tud? Már nagyon régen szobatiszta, viszont még nagyon sokat cumizik. Színeket is ismeri, kedvence a filctollban a bőrszín :) Számolni 7ig számol biztonsággal a 8 már nem szimpatikus! Rengeteg éneket tud, imád énekelni. Este fektetéskor ő is, a nagy is és én is énekelek egyedül. Én mindig készülök valami újjal, szóval tőlem is meg a gondozóktól is tanul rengeteget. Öltözés terén, a mindent le tud venni, vissza már sajnos a bugyi, meg a nadrág jön, sokszor az is fordítva. Átmeneti cipőt felhúz, gumicsizmát is, csizmát nem, viszont ezt is le tudja venni. Étkezés terén nem állunk túl jól. A kanalat jól használja, a villát is próbálja, de borzalmasan lusta. Kenyeret utál harapni, hiába pici szelet. Fel kell kockázni a kenyeret, úgy megeszi. A banánt is csak karikázva, sír ha "olyan" lesz a keze valamitől. Gondolom a bölcsiben is ez a gond, hogy ott nincs erre lehetőség.

A beszéde elég jól érthető, bár vannak mondatok, amiben minden szót nem értek,sokszor annyira sztorizik,hogy nem is értem mit mond. De alapvetően jól elmagyarázza mit akar mondani. Van esetleg még valami ami érdekel?

2017. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Augusztusban töltötte a kettőt a fiam. Nem bölcsis.

Egyáltalán nem agresszív, kb egy kezemen meg tudom számolni hányszor hisztizett eddig, de az is csak itthon volt, utcán, idegen helyen kimondottan szófogadó.

Amiket tud: folyékonyan és tisztán beszél, 10ig számol, érti is a szám fogalmát, színeket ismeri, ellentétpárokat, irányokat ismeri (jobb-bal, kicsi-nagy, stb), nagyon szereti a puzzlet, eddig 15 db-os a max, amit ki tud rakni

Memóriakártyát, párosítót is nagyon szereti.

Nagyon gyors a tanulása, szerintem korához képest hosszú dalokat, (pl oroszlánkirály, hupikék törpikék betétdala), verseket 2-3x mondok, éneklek el neki és hibátlanul visszaénekli, visszamondja, igényli is a sok mesét, mondókázást, dalt.

Mesét tömören visszamond.

Fürdésnél ügyes, önálló (de persze átmosom).

Pisi pár hónapja csak wcbe megy, alvásra is szobatiszta, viszont a kakihiz pelust kér, wcbe nem megy neki.

Amit nem tud, pedig már lehet "illő lenne', vagyis lusti hozzá, az a kanállal evés. Vagyis ezt is tudogatja, de hamar ráun és vagy elkezd kézzel enni, vagy nem eszik (ilyenkor viszont tudom, hogy én rontom el, de etetem, hogy nehogy éhes maradjon :), öltözni önállóan nem tud, nem is igen érdekli még.

Jah meg azt látom rajta, hogy a kézügyessége szerintem nem lesz olyan jó, nem köti le a rajzolás, meg mondta más anyuka, hogy ennyi idős gyereke hogy rajzol, hát az én kisfiam ha kezébe veszi a ceruzát, firkál vele két csíkot és megy tovább :)

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2017. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 suri gyuri válasza:
Várjál mėg màsfėl-kėt ėvet,ės megtudod,hogy mi a hiszti
2017. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia

Nem bölcsis a lányom szeptemberben kezdi az ovit.

Szokott hisztizni ritkán de nagyon szó szerint földhöz vágja magát,nagyon akaratos visszont szófogadó. Az agresszió nem jellemző rá.

Már 8-9 hónapja szobatiszta,szerencsére hamar és gyorsan ment. Visszont a cumit decemberben tudtuk elhagyni. Imád labdázni és rajzolni,festeni. Mostanában kezd játszani babákkal.

Még most kezd mondatokba beszélni,védőnő szerint azért mert itthon megértem mit szertetne és nem kényszerült a beszédre.

Evésnél,pohárból ivásnál kéri a segítségem de csak mert finyás nem viseli el ha olyan lesz keze vagy ő maga véletlen.

Májusra várjuk a kistesót kiváncsian várom mennyi minden fog válltozni nála tesó érkezése után.

2017. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!