Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyugtassatok meg: tenyleg...

Nyugtassatok meg: tenyleg teljesen normalis/atlagos dolog hogy egy masfel eves gyerek nem hajlando kb sose setalni az utcan? Mikortol setalnak szivesen (ha)?

Figyelt kérdés
Nem gondolom hogy baja van, csak annyira frusztral, azt hittem ha mar tud jarni akkor setalgathatunk es szinte sose lehet. Mindig vagy cipelni kell vagy tolni. Mi az atlagos kor a setalgatas megkezdesere?
2017. jan. 18. 13:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

ezt hogy kell elképzelni? a lakásban vagy más zárt helyen/udvaron simán sétálgat.de ha kimész vele az utcára akkor nem hajlandó menni?

Az enyémek azért szoktak velem jönni a járdán.persze közbe a babakocsit is toltam,mert hosszan ők sem bírták

2017. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
9%
Mi 1 évesrn elraktuk a babakocsit. Ha már tud járni akkor nem kell engedni, hogy cipeltessr magát.
2017. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Igen, egesz nap talpon van de ha kierunk az utcara 100bol 99x ul is be a kocsiba, ha meg nem vinnem a kocsit akkor cipelhetem. Jatszoteren maszkal, tehat nem hiszem hogy a cipovel lenne gond.

Lepcsozni se hajlando, a harmadikon lakunk es le is, fel is mindig cipelni kell. Nagy ritkan megy egy fel emeletet.

2017. jan. 18. 13:40
 4/26 anonim ***** válasza:
44%

lehet hogy az utcán fél..

lépcsőzni meg lusta és ezért cipelteti magát

2017. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
szerintem azért 1 évesen túlzás elrakni a babakocsit..-hiszen van hogy az embernek messzebb kell mennie..és azért egy 1éves igencsak el tud fáradni.vagy éppen elálmosodik..
2017. jan. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
nem fel az tuti, talan ahhoz is lusta. de akkor elvarhato lenne hogy setaljon? mert mindenki nyugtatgat hogy kicsi meg. dehat nem is azt varom hogy kilometereket setaljunk naponta, csak egy kicsit a kozeli kisboltba vagy akarmi.
2017. jan. 18. 13:48
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

A lépcsőzés az más. Nem értem mi a problémád, hogy egy másfél évest a lépcsőn vinni kell. 3 hónap múlva lehet, hogy már nem kell. Az enyém is másfél éves, és a lépcsőn cipelem, mert ha arra várnék, hogy mikor ér fel a 2.-ra, akkor megőszülnék. Kapaszkodva, egyesével tud lépcsőzni, de akkorákat lép, hogy majd visszaesik, és van, hogy meggondolja magát, és vissza akar mászni, meg talál egy szöszt és babrálja. Nekem erre nincs időm és idegem. Tél van, hideg van, néha tele van a kezem, ezért nincs energiám még azt is figyelni, hogy mikor akar visszaesni. Lefelé még csak most próbálkozik, de vagy lemászik és végigszedi az összes koszt, sarat, vagy legurul a lépcsőn (igaz ez gyorsabb lenne, de azért nem örülnék neki, ha összetörné magát).


Sétálni pedig lehet, hogy a hideg miatt nem szeret, vagy nem érzi magát biztonságban a kocsiktól, más emberektől, mert minden nagy és gyorsan halad mellette stb. A játszótér mégis más, mert az egy elzárt hely, gyerekek vannak.

2017. jan. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
A mi fiunk sem szeretett ennyi idősen vastag cipőben, overalban, sapkában stb sétálni. Következő éven már nem volt ezzel gond. Talán nem érzi biztonságosnak így a jarast. Azért képzeld el, hogy rád adnak annyi ruhát, ami olyan vastag mint a lábad. Nemrég tanultál meg járni önállóan, néha még bent is összeakad a lábad és akkor azt mondják, hogy hajrá, sétálj. A mi fiunk nem szerette. Ahogy egyre több ruha került le róla, úgy sétált egyre szívesebben. Következő télen meg már nem volt gond, magabiztosabb volt, jobban tudott egyensúlyozni, erősebb volt már minden izmai.
2017. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen tudom, en is probaltam ezzel nyugtatni magam de egyaltalan nincs rajta sok ruha, a cipoje is normalis. Es nem az a baj hogy cipelem a lepcson, nem varom el tole hogy felmenjen es le minden nap haromszor. De reflexbol felveteti magat, pedig parszor tok siman megy par emeletet fel-le. De erted, tenyleg nem azt varom hogy vegignyomja, menjen par lepcsofokot csak es ha elfarad felveszem. De meg se probalja.
2017. jan. 18. 14:03
 10/26 anonim ***** válasza:

szerintem még ne ess kétségbe..

de azért rendszeresen próbálkozz vele,de ne túl forgalmas helyen-lehet mégis az a baja hogy nem érzi magát biztonságban

2017. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!