Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 évesnek fogszabályzó?! Nem...

7 évesnek fogszabályzó?! Nem csak akkor szoktak adni, ha már a maradó fogak kijöttek?

Figyelt kérdés
7 éves a fiam,voltak iskolafogászaton és fogszabályzót javasolnak,ez van beirva. Én nem látom,hogy csúnyán állnának a fogai, nyilván még most váltja, én úgy tudtam, hogy a maradó fogak kijötte után szoktak szabályozni, vagy nem?
2017. jan. 27. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Fogvaltas utan.
2017. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

4 éves a kislányom, és a fogorvosi ellenörzésen mondta a doktornő, hogy már most láthatóan előreharapása van, és szinte biztos, hogy a fogváltás elején kell neki egy korai fogszabályzó.

Nem részletezte, mert úgyis 1/2 évente viszem ellenörzésre, ezért gondolom szól időben.

2017. jan. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De akkor miért javasolják?!
2017. jan. 27. 22:55
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
13 eves a lanyom. Nemreg nott ki az egyik marado foga. Most kell visszamennunk majd a fogszabalyzo miatt.
2017. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én nem látom,hogy előreharapása vagy bármi ilyen nagyobb probléma lenne, talán 1 foga nem áll teljesen egyenesen, de nemrég jött ki az a maradó fog,az úgy tudom,majd beáll sorba.
2017. jan. 27. 22:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges! Az én lányomnak is adtak. Szilikonos, éjszakai hordásra! Kényelmes, mi nem tapasztaltunk semmi negatívat.

Most 2 év szünetet javasoltak a további fogváltásokra várva.

Szerintem konzultálj a fogorvossal, mond el az aggodalmad. Biztosan meg tudja magyarázni, hogy miért szükséges.

2017. jan. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden fogszabályzást igénylő probléma esztétikai.


Nekem keresztharapást állapítottak meg gyerekkoromban, ami azt jelenti, hogy az alsó és felső fogsor egymáshoz képest el van csúszva oldalra. Eleve csak zárt fogsornál látszik, és csak egy fél fognyi eltérés, ezért átlagember soha észre sem vette. De a fogorvosaim mindig megdöbbennek rajta ("Te így zársz össze?!").


Sajnos a fogszabályzó sem tudta helyrehozni, emiatt a hátsó fogaim féloldalasan terhelődnek, és a terhelt oldalon jobban is romlanak.


Mindenképp a fogorvostól kell megkérdezni, hogy miért kell a fogszabályzó, ha javasolták, nyilván oka van.

2017. jan. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Nekünk azt mondta az orvos, hogy már a fogvaltas elején is látható lehet, hogy szükséges lesz majd a fogszabalyzo, de csak akkor kezdik el a felhelyezest, ha az összes maradandó fog kint van, különben nincs értelme. A lanyomnal pl már 6 éves kora óta látható, hogy szüksége lesz rá, mert nagy a rés a metszofogai között fent, de még nem kezdtek hozzá, pedig 13 éves, mivel még vannak tejfogai.
2017. jan. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk is elsőben javasolt fogszabályzót az iskolafogászat. A lányomnak akkor 2 db metszője nőtt ki felül, volt köztük rés, nem mondom. Megmutattam egy ismerős fogorvosnak is, azt mondta, várjunk még. Most egy évvel később, úgy, hogy kinőtt még pár foga mellé, szépen összébbcsúsztak a metszői, és az idei fogorvoslátogatásról azzal jött haza, hogy nagyon szépek a fogai. Na ennyit a fogszabályzásról... 3:)
2017. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Ilyenkor általában kivehető fogszabályozót adnak. Azzal ilyen korban nagyon szépen tudják kontrollálni az eltéréseket. Majd később, általában 13-14 éves korban kaptak rögzített fogszabályozót. Egyébként meg nem haragudj, de te mégis fogszabályozó szakorvos vagy, hogy tudod, hogy nem kell neki? Nem csak annyiból áll a fogszabályozás, hogy csámpás valakinek a foga, hanem számtalan féle harapásbeli eltérés is lehet, amit egy nem hozzáértő nem fog soha észrevenni. Egyébként ha már fiatalon kezelve van kivehető készülékkel, akkor simán lehet, hogy később elkerülhető a rögzített készülék. Üdv, egy fogszabis asszisztens :)
2017. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!