Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekvállalás dilemma?

Gyerekvállalás dilemma?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányul,hogy szerinted milyen anyagi feltételek kellenek ma ahhoz,hogy 2. gyereket is viszonylagos anyagi biztonsággal vállalni lehessen?

Magamról-

Van egy 2.5 éves kislányunk,saját lakásunk 65nm,a havi keresetem nettó 160-170,a feleségemé 135 és van egy 10 éves autónk.

Kijövünk de nem sok extra fér bele ennyibe,ettől függetlenül boldogok vagyunk,csak engem aggaszt,hogy merjünk-e vállalni 2. gyereket.

Az első vállalása életem legjobb döntése volt,nagyon szeretem,de aggaszt,hogy nem-e felelőtlenség ilyen anyagi viszonyok mellett 2.at is vállalni.

Köszönöm ha válaszolsz,minden nézőpont érdekel ezzel kapcsolatban.



2017. febr. 6. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Mi ennyit kerestunk par eve es sajnos a lakasunk hiteles (70e/ho), masfel szoba, szoval nem mertunk. Most gyakorlatilag mindketten majdnem duplajat keressuk (mindkettonket eloleptettek ketszer is az elmult par even belul) es mar utban a teso.

Alapvetoen ki lehet jonni, de az eletteretek merete nem mindegy illetve a hitelkerdes. Ha nincs a nyakatokon hitel es lesz szoba a picinek akkor talan bevallalnam.

2017. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Ja most latom 65 nm akkor ott elfertek negyen siman.
2017. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

A gyerekeket legalább 18 éves koráig el kellene tartani. Ahogy nőlnek, egyre többe kerülnek. 13-14 évesen már igényt tartanak külön szobára is. Ehhez a lakásotok kicsi. Ha a feleséged Gyes-en lesz, akkor hogy jöttök ki anyagilag? Mennyire biztos, hogy fix marad a munkahelyetek?

A helyetekben jól meggondolnám a másodikat.

2017. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ennél sokkal rosszabb anyagi helyzetben lévők is vállalnak 2. gyereket. Lehet, hogy jár némi lemondással, de simán bevállalható ilyen körülmények közt két gyerek is.
2017. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Én nem vállalnék. A feleséged bevétele jóval kevesebb lesz, ha elmegy szülni. 2 év után meg csak a gyes, meg a családi pótlék maradna. Bár ha van félretett pénzetek, akkor még be is lehet vállalni. Viszont úgy kell nézni, hogy a megtakarításotok úgy fussa, hogy ha bármelyikőtöket elbocsátanak esetleg, akkor már nem 1, hanem 2 gyerekről kell még mellé gondoskodni.

Bár így a kettőtök kereste jelenleg én azt gondolom ha nincs hiteleket, akkor még bele is férhet. Bár az is elgondolkodtató, hogy azt írod, hogy kijöttök ebből, de nem sok extra fér bele, viszont plusz 1 gyerek nem kevés költséggel jár. Ti tudjátok, hogy mennyi kiadásotok van egy hónapban.

Mi olyan 250.000 Ft-ból élünk egy hónapban, mi erre nem vállalunk második gyereket.

Illetve 2 felnőttnek, 2 gyereknek kicsi a 65 nm. Úgy nézd, hogy azok a gyerekek fel fognak nőni és akkor majd kell nektek is egy külön szoba, illetve nekik is. Vagyis van 3 szoba a 65 nm-es lakásban?

2017. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Én most bevállalnám azt hiszem, aztán ha anyagilag nehezebben megy akkor ovi, bölcsi mellett visszamennék dolgozni és gyed +fizu+ te fizetésed elég lenne az elején a nehezebb időre.
2017. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%
Ennél kevesebbel rendelkezők is felneveltek több gyereket. Nem egy ilyen családot ismerek. A külön szoba pedig nem kötelező azonos neműeknél.
2017. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16%
A Te 170-ed plusz gyed es csaladi talan nem veszes ha nincs hitel es nincs extra igeny (parfum, havonta mozi, gyereknek csak ugy lego).
2017. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Ez nagyon kevés. Biztos, hogy nem mernék másodikat vállalni.
2017. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk férjem keres 310-et havonta.Plussz vannak még olyan munkái amiböl bejön plussz,de az nem minden honapban,és sokszor csak mondjuk fél év vagy több honap után fizetik ki.

Én egyéni vállalkozoként dolgozom,változo bérrel,van olyan honap hogy nincs bevételem de van hogy több melot kifizetnek és akkor plusszban vagyok.

Azt mondom havi 350-380 van átlagban mindig kettönknek.

Van egy 100m2-es házunk hitellel (80ezer)es egy 12 éves kocsink(hitelmentes),és egy 4 éves gyerköc.

Számlák,adok,járulékok után kb 150-180 ezer marad egy honapban.

Sok extrára mi sem költünk,nyaralás,utazás max akkor jöhet szoba ha egy nagyobb munkábol jön plussz pénz.De emellett a házra is költenünk kell folyamatosan,mert egy régi házba költöztünk,amit folyamatosan ujitunk fel az elmult 3 év alatt.95%-a kész,de még a kert pl.sehol nincs...

Vidéken élünk,azt ezért hozzátenném,igy bizonyos költségek fel sem merülnek,mint a nagyobb városokban.Megtakaritásunk kb 3 havi van,ha beütne a ménykö.Mindketten diplomások vagyunk,használhato diplomával és szaktudással.

Segitségünk semmi,tehát nincs az sem hogy néha megföznék az ebédet helyettünk,vagy a gyereknek bármilyen programot kifizetne más.Mindent mi fizetünk.

Az elmult 4 évben sokat tanakodtunk a kisteso kérdésen,és mi arra jutottunk hogy bevállaljuk.Ugy érezzük ha várunk még 4 évet amikor nagyjábol minden rendezödik,akkor már kiöregedünk (azért szeretnénk a gyerekeink sikereit megélni)és semmi sem garantálja sajnos hogy az anyagi helyzetünk változna.

Viszont a családot még egy gyerköccel éreznénk egésznek.

2017. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!