Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Farsang? Jelmez a gyereknek?

Farsang? Jelmez a gyereknek?

Figyelt kérdés

Kis kíváncsiskodás, "közvéleménykutatás".

1: Ki választotta ki, mi lesz a gyermek? Ő maga, vagy te?

2: Magad készítetted, vagy vetted a jelmezt?

3: Minek öltözött be?

4: Mennyi idős?


Fiam ovijában ma van a farsang, így jött a kérdés. Kiscsoportos, még nincs 4 éves, pók lett. Én varrtam neki.



2017. febr. 7. 09:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Hat eves, egyutt talaltuk ki. En keszitettem el. Kemenysepro lett.
2017. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
4 éves, ő választott. Vásároltam a jelmezt, mert a tavalyi felhozatal is nagyon profi volt. Nem vagyok varrónő, hasonló ruháink egyébként sincsenek. Tűzoltó lesz.
2017. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom a vásárlás miatt lettem lepontozva. A jelmezek 90%-át vásárolják. Nem akartam, hogy a gyerekem kilógjon a sorból, mert nincs jó kézügyességem. És mégis kinek lett volna hasznára, ha hajnal 2-ig szabok-varrok? A gyerek sem értékelné jobban.
2017. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
A mai világban ciki, ha nem varrják a gyereknek a ruhát? Én nem tudok egyáltalán varrni, biztos hogy venni vagy bérelni fogok majd a gyereknek, meg nem fordulna a fejemben hogy ez probléma.
2017. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Nagyobb 5 éves kisfiú, vadász lesz ő választotta már harmadik éve bölcsiben is csak ezt akarta

Elmentünk boltokba hátha megtetszik neki valami, de nem ő apja fia :D

Bolti jelmeze van


Kisebb 3 éves kislány ő rózsaszín dínó szeretne lenni. Vett anyagokból nagymama varta meg.


Szerettem volna varrni de nincs kézügyességem. Rossz lenne látni, hogy mindenki szép jelmezben van, ő meg nem.

Tisztelem azt aki szépen tudvarrni, de nem kellene lenézni a vett jelmezt

2017. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Három óvodás kisfiam van. A két nagyobb megmondta, mi akar lenni, a kicsinek, aki három éves, én javasoltam a kedvenc alvókája alapján: Micimackó. Örült neki és várja már.


A tesói választása: fehér farkas és gömbhal.


Mindig én készítem a jelmezeket, apukám ebben-abban besegít. Nálunk mindig kérik az óvónők, hogy egyszerű, házi jelmez legyen, kényelmes, le lehessen benne ülni tízóraizni, és el tudjanak menni benne wc-re.


Elárulom, nem tudok varrni én sem :)) Ezért többnyire arra támaszkodom, ami otthon van, s amit abból meg lehet csinálni.


A Micimackó nadrágja sárga plüss kisplédből lesz összefércelve, semmi faxni...utána ki lehet majd bontani. Felülre piros póló, hajráfra sárga fülek. Arc kifestve gyerek arcfestékkel. A váltócipőre sárga zoknit vagy harisnyát húzok rá tappancsnak.


Gömbhal: barna gatya, váltócipőre uszonyféle (ez apám munkája lesz), felülre egy nagy felnőtt póló, alul összefogva övvel. Belül műanyag kislabdákkal kibélelve, hogy kerek de könnyű is legyen. Erre ragasztok tojástartóból kivágott kis kúpokat, vagy mik azok... a tüskéket mintázzák. Ezeket befestem barnára. A fejdíszre is ilyen tüskék kerülnek, arc kifestve gömbalasra (vastag száj, homlokra fekete csík).


Fehér farkas: Fehér gatya, váltócipőre nagy fehér felnőtt zokni, arra fekete bőrcsík ragasztva körömnek. Felveszi egy szűk, kapucnis fehér pulcsimat, a kapucnira ragasztok szőrös farkas füleket (talán műszőrből, plüssből), a hátára, karjára is ilyen szőrcsíkok kerülnek, de inkább tépőzáras megoldással, mint varrással, vagy kétoldalú ragasztóval, aztán helló! Fehér kis kesztyűre szintén bőrcsík körmök, arc kifestve... hát, kb. ennyi!

2017. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy lepontoznak. Hisz mindenki a kérdésemre válaszolt. (én adtam is mindenkinek a zöldet)

Pont azért tettem fel a kérdést így kihangsúlyozva, mert én is azt látom, hogy a jelmezek 80%-a vásárolt.

Nem tudom, hogy azért, mert nincs idő, vagy kézügyesség a készítéshez, vagy pusztán kényelem, de inkább már a készített jelmez a ciki lassan...

Pedig én szívesen csináltam, szerintem jó is lett. Pénzünk lenne venni, de én mindig is az egyediséget pártoltam. Varrógépem is van.

Ez adta az ötletet, ilyesmi is lett, csak szarvak helyett egy fejpánt van, sok kis szemecskével:

[link]

2017. febr. 7. 11:22
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 4 éves,ez a 3. farsangja.Bölcsis volt egy évig,ott Bogyó volt a Bogyó és Babócából,szóval gyakorlatilag csiga volt,azt én készítettem.Tavaly Pán Péter volt,azt is én csináltam.Igazábol annyi volt,hogy zöld harisnya,rá egy hosszú zöld póló,aminek rojtosra vágtam az alját.Meg egy kis csákót varrtam plusz még fakard meg ilyesmi kiegészítők.Most Luke lesz a starwars-ból.Ezt is itthon keszítettem.Kislányom tavaly a bölcsiben balerina volt,h&m-ben vettem egy tüllruhát.Idén az oviban is az szeretett volna lenni,de leginkább csak a tütü miatt,úgyhogy kitaláltuk,hogy flamingó lesz😊Szintén a h&m-ből a tütü.Meg varrtam

egy pink sapira szemeket.Kartonból lesz a szárnya.Én sem vagyok nagyon kreatív meg ügyes,de ezek tök egyszerűek.

2017. febr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Én veszem,a jelmezeket,varni nem tudok ,varronö meg ugyan annyiért varrná meg mint amenyiért megveszem.
2017. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

1) tavaly farsang után 1 héttel közölte, hogy idén mi lesz. eltántoríthatatlan... de amúgy is szerencsémre jóval előbb kitalálja mindig a következőt.

2) Én készítem, eddig mindet én készítettem

3) Aragorn (előtte sorrendben: tűzelementál, darth vader, triceratops, tininindzsa teknőc -mindet én csináltam)

4) 6 éves, nagycsoportos fiú

2017. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!