Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Augusztusban születik a 2....

Augusztusban születik a 2. gyermekem és szeptembertől óvodaköteles az első, mit tehetek, hogy ne kelljen akkor még óvodába adnom?

Figyelt kérdés
Több okból sem szeretném. Mivel a kicsi még nagyon picike lesz, félek, hogy a nagyobbik sokat lesz beteg és hazahozza az óvodából a kicsinek. Szeretném, ha kicsit erősödne a kicsi. Másrészt félek, hogy a nagy úgy fogja érezni, hogy itt van a kicsi és neki menni-e kell. Nem szeretném, ha sérülne. Valamint ha itthon vagyok a kicsivel, akkor miért ne lehetne ő is itthon velünk még egy pár hónapot? Milyen lehetőségeim vannak, hogy ne kelljen szeptembertől óvodába adnom a nagyot? Köszönöm!
2017. febr. 8. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kérj jegyzői felmentést, bár azt egész évre adják, vagy próbáld megbeszélni az óvodavezetővel. Ismerősöm hasonló helyzetben volt, neki minden további nélkül engedték.
2017. febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, írni kell egy kérvényt és ennyi.
2017. febr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az óvoda felé kell kérvényt írnom?


Jó lenne, ha lenne lehetőség halasztani...

2017. febr. 8. 11:00
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Volt ilyen csoporttársa a kisfiamnak. Egyszerűen anyuka megbeszélte az óvodavezetővel meg az óvónőkkel, hogy a gyerek majd csak novembertől (decembertől, januártól, ahogy te gondolod) fog menni.

De biztos jó ötlet? a gyerekek hamar összeszoknak, és ő akkor kívülálló lesz a csoportban. Ráadásul neked a kicsivel sokat kell foglalkoznod, ezt lelkifurdalás nélkül megteheted, ha a nagy legalább ebédig oviban van. Nem kell neki annyiszor mondani, hogy nem érsz rá, majd mész, most nem jó, stb...


megmondom őszintén, én örülnék egy ilyen felállásnak. így adott az a lehetőség is, hogy pl ebéd/alvás után elmész a nagyért (kicsi alszik a babakocsiban, vagy rajtad), és akkor az fixen a ti időtök, van idő beszélgetni, játszótérre menni, stb.

2017. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanígy voltam. A jegyzőnek írtam egy kérvényt, megindokolva miért kérek halasztást. Gyorsan válaszoltak, megadták a halasztást egy évre, abban az évben be sem iratkoztunk oviba, majd csak egy évvel később.

4 évesen kezdte az ovit, semmi hátrány nem érte, csak előnyére vált, hogy velem volt otthon még egy évet. Óvodába is örültek, hogy egyedül tud öltözni, szépen eszik, kiegyensúlyozott és jól teljesít.

Megjegyzem, aki szeptemberi születésű, eleve 4 évesen lesz oviköteles.

2017. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Legalább már tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak.

Van igazság abban amit írsz 4-es válaszoló. Félek tőle, hogy a naggyal nem fogok tudni eleget foglalkozni. Ez ugye attól is függ, hogy milyen habitusú lesz a kicsi. De per pillanat a fenti aggályaim erősebb ennél, így biztosan halasztunk kicsit. Csak még azt nem döntöttem el, hogy mennyit.

2017. febr. 8. 17:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam ugyanebben a cipőben.

Nálunk a háziorvos irta ki 3 hónapra

2017. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, a védőnőm mondta, hogy a házi orvos is kiírhatja pár hétre. De ne reméljek hónapokat. A 3 hónap egész jól hangzik.
2017. febr. 9. 17:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért nem szoktatod be hamarabb? Ha csak délig iratod be neked nagy könnyebbség és egy 3 éves gyerek már simán közösség-erett. Nekem a 3.gyerek télen született a 2 ovis mellé (36 hetesen szoktattam be a kisebbet),ebéd előtt hoztam haza őket (8-11), és semmi betegséget nem kapott el a kicsi. Szerintem az anyatejnek köszönhetően. Lehet majd vágyik is a gyerek- társaságra. Tudnál kicsit csak a babával is foglalkozni.
2017. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Eszembe nem jutna hogy ne menjen kicsi miatt a nagy oviba ,márcsak ezért mert igy kicsivel tudsz délött foglalkozni délután meg a nagyal sétálni beszélgetni,fiam ovis volt mikor a huga születet,nem vetem ki nem maradt vele hetekre itthon ment ugyan ugy oviba csak párnapot hiányzott emiatt.
2017. febr. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!