Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg engem kell kiröhögni...

Tényleg engem kell kiröhögni ezért?

Figyelt kérdés

Vendégségben voltunk ismerősömnél 4 éves kisfiammal. Mi felnőttek az étkezőben beszélgettünk (nem csak én voltam ott náluk, összesen heten voltunk, ha a gyerekeket nem számtjuk). a gyerekek a szomszéd szobában játszottak (ismerősömnek, akinél voltam, 3 lánya van, velük volt a fiam). Elméletben nem voltak felűgyelet nélkül, hisz ott volt velük egy szobában a legnagyobb, 12 éves lány is.

Egyszer csak kisfiam sírva jön oda hozzám, hogy bántotta a Kati (most így fogom nevezn, ő a legkisebb lány). Nagyon meglepődtem, kérdeztem, hogyan bántotta. Sírva elmondta, hogy Kati elvette az autót tőle, amivel éppen játszott, ő meg visszavette tőle, erre Kati meglökte és ütögetni kezdte. A 12 éves lány ebből nem látott semmit, mert a kisasszonynak fontosabb volt, hogy a telefonját nyomkodja, a 6 éves húga, meg szintén a telefont nêzte.

Én ezen nagyon felhúztam magam, mert ha figyelt volna, meg tudta volna akadályozni, hogy a neveletlen kislány rátámadjon a fiamra. Erre az egész asztaltársaság röhögni kezdett, hogy inkább a fiamon kéne számonkérnem, hogy hogy tudta meg verni egy kisbaba (Kati nemsokára másfél éves lesz, tehát már nem volt helyes kifejezés a kisbaba szó, de amikor ezt megpróbáltam kifejteni nekik, még jobban mulattak rajtam). Hihetetlenül dühös lettem, és megmondtam a kedves szülőknek, hogy inkább nekik kéne megnevelniűk a lányukat, mert attól hogy egy gyerek kicsi, még nem h ûlye. Erre még nekik állt följebb, hogy Kati fele akkora, mint az én gyerekem, és hogy én neveltem ilyen életképtelenre a fiamat. Gyorsan felöltöztünk és eljöttünk onnan, de még mindig ezen pörgök.

Eddig se volt túl közeli viszonyom ezzel a családdal, de ezek után már nem is lesz, az biztos. Szerintetek kinek van igaza? Nekem, amiért a fiam mellé álltam, vagy az ismerősöméknek, amirért letojják, mit művel a gyerekük, mert "még kicsi"?



2017. febr. 19. 14:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
89%
Mindkét családnak(neked és nekik is) meg kéne nevelniük a gyerekeiket. Ha meg te ilyen anyámasszony katonáját nevelsz a fiadból, ne egy 12 évest hibáztass, akinek gondolom nem volt kötelessége figyelni a TE gyerekedre. Egyébként meg hogy magyarázod el egy másfél évesnek hogy ne vegyen el egy játékot mástól? Kíváncsian várom a tuti biztos és mindig működő módszeredet. Egyébként meg egy 4 évesnek nem kéne azért sírnia mert megütötte egy nála sokkal gyengébb... neveljetek inkább érit belőle lány helyett.
2017. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is túlreagáltad.Egy másfél éves kislány még azért kicsi, és hidd el lesznek még ennél vadabb dolgok is, ahol a fiadnak kell megvédenie magát! Annyit kellett volna mondanod a fiadnak, semmi baj, ő még kicsi te vagy a nagyobb, aztán nyugodtan menjen vissza játszani.Az meg hogy a 12 évesnek kellett volna rászólnia, ugye te sem gondolod komolyan...Ha ennyire félted a fiad, akkor vagy maradj ott vele te,vagy ne vidd társaságba.
2017. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 anonim ***** válasza:
88%
Ugye ez csak kamu? Én is jót röhögtem, hogy a 4 éves fiadat lenyomja egy másfél éves kiscsaj. Elhiszem, hogy az asztaltársaság nem bírta röhögés nélkül a hisztidet. Egyébként ha egyidösek lennének, akkor is csak annyit mondtam volna a saját gyerekemnek, hogy menjen vissza szépen játszani, ne veszekedjenek egy autó miatt.
2017. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
17%

Én neked adok igazat.

Intézményekben már egész kicsi kortól tanítják hogy nem veszünk elmástol játékot, pláne nem verekszünk.


Én szimplán elmagyaráztam volna a kicsinek es előtte vissza adtam volna az autot az enyémnek, hogy a gyermekem lássa hogy megvédem és valoban nem volt igaza a kicsinek.


A 12 éves lány nekem is levegő lenne ha már ugy is viselkedik.ő nem kérhető számon, nincs gyereknevelésben igazságtételben jártassága

2017. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen egyetértek az elsővel!

A kislány 1,5 éves,a fiad pedig 4.

Meg kellett volna neki tanítani,hogy a kisebbektől nem vesszük el/vissza a játékokat!

2017. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
89%

Nem szép dolog elvenni mástól a játékot, megütni sem, de valószínűleg nincs olyan másfél éves gyerek, aki ezt még ne tette volna meg. A szülőnek ilyenkor nyilván rá kell szólnia és megmondani neki, hogy ezt nem szabad, hisz ha nincsenek határok, ha nem tudja, hogy mit szabad és mit nem, akkor csinálni fogja tovább is.

Viszont annak a 12 éves lánynak nem volt kötelessége a te gyerekedet felügyelnie, tehát az a 12 éves lány az ég világon semmiben nem hibás. Ilyenek a 12 évesek. Egy gyereket felügyelni egy felnőtt dolga, nem egy gyereké.

És legközelebb megmondhatod nyugodtan a fiadnak, hogy ha ilyen módon megütik, sírás helyett mondja meg a véleményét a dologról, vagy ne hagyja magát!

2017. febr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 anonim ***** válasza:
12%
Nem anyámasszonykatonája kerdezo gyereke hanem szocializált! Kezdett volna inkább ő is lökdösődni??
2017. febr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 A kérdező kommentje:
Hogyan magyarázná el neki? Mint mondtam, szerintem egy kicsi gyerek is értelmes, csak sokan alábecsülik a felfogóképesséküket. Szépen elmondtam volna neki, hogy ez csúnya dolog, adja vissza, akinek elvette, és elterelték volna a figyelmét az adott játéktól. Ha ez nem használ, beküldöm a sarokba, leültettem egy székre stb. De szerintem egy kézrepacsitól vagy popsira legyintéstől sem dőlne össze a világ, hisz lehet, hogy egy ilyen agresszív gyereknek a saját fegyverét kell ellene fordítani.
2017. febr. 19. 14:55
 9/111 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem mindkettőtöknek meg kéne nevelni a gyerekeiteket. Neked azért mert egy 4 éves kisfiúnak meg kéne védenie magát egy másfél évvesel szemben. A másik anyukának meg azért mert a kislánynak nem szabadna elvenni a gyereked játékát meg bántani.
2017. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 anonim ***** válasza:
31%
Egy nagyobb gyermek már ismeri a közössegi szabályokat de segiteni kell oket viselkedest tanulni a kisebb vadállatokkal szemben.mert ugye ő nem üthet de a kicsinek szabad..kell a felnott védelme.
2017. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!