Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom mit tegyek! Ez a...

Nem tudom mit tegyek! Ez a dackorszak része?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek, mert már tanácstalan vagyok! Van két gyönyörű gyermekem, 2 és 3,5 évesek! A kicsire megint rájött ez a csapkodós korszak, nyilván nem hagyjuk neki és naponta rengetegszer elmagyarázom neki, hogy nem szabad! Persze a nagyot is megüti, aki már fél tőle. Az egész délutánunk arról szól, hogy a nagy visít, és hisztizik emiatt. A kicsire persze rászólok és a második alkalom után büntiből elkülönítem a kiságyba, megvígasztalom a nagyot...de úgy érzem ez kevés. Azt sem szeretném hogy a nagy anyámasszony katonája legyen. Nem mondhatom neki hogy üssön vissza, ő sosem volt ilyen verekedős és az oviban is jól viselkedik...kicsit érzékeny a lelkem, csak félek hogy később a suliban és máshol is célpont lesz. Itt teljesen elakadtam és nem tudom mi lenne a helyes megoldás!? :( Anyukák, ezt hogy oldjátok meg?

2017. febr. 21. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Le leszek pontozva, de én megmondanám a nagyobbnak, hogy nyugodtan adja vissza.
2017. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Csak annyit tudsz tenni h mindig amikor elkezd csapkodni a kicsi akkor elkülöníted őket, meg persze megfogod a kezét és érthetően elmagyarázod neki h ezt nem szabad mert fáj a tesónak. Naponta tízszer is akár.

Illetve ami nagyon fontos h foglalkozz többet a kicsivel, külön is. Kapjanak külön-külön játékokat amivel játszhatnak h ne legyen veszekedés. A kicsi azért bántja a nagyot mert féltékeny és ezt így vezeti le, így akarja az akaratát érvényesíteni. A nagynak mond azt h ő is mondja a kicsinek h ne csapkodja és menjen el onnan.

2017. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olvass Szuperdada-könyveket! Eléggé el vagy veszve, de könnyen orvosolható, azonban nagyon hosszú lenne leírni.
2017. febr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

3 éves a lányom. Próbálkozott, próbálkozik néha fizikai agresszióval. Ilyenkor lefogjuk a kezét vagy lábát, leguggolunk és elmondjuk, hogy butaság ilyet csinálni, csúnya dolog. (Fontos: nem ő buta, hanem a cselekvést kritizáljuk!)


Most már kezd beérni (nem számoltam, de szerintem 2-300 alkalommal szajkóztuk), már nem csinálja. Sőt, a múltkor az apja beszólt valamit, én viccesen tarkón legyintettem. egyből odajött a lányunk rendet tenni és letolt, hogy "ez butaság volt, ne csinálj ilyen csúnya dolgot!". A külső intelmek ennyi idősen kezdenek belső fékké alakulni. Ezt mutatja az is, hogy ő maga figyelmeztet másokat, ha megszegnek egy szabályt.


Olvas el a Mérei-Binét szerzőpáros GYermeklélektan könyvét, olvasmányos és segít megérteni, hogy adott életkorban mit miért csinálnak a gyerekek.

2017. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, megpróbálok utána olvasni a dolognak! :) Próbáltam a külön játékot is, de mindig egymásra találnak és az a vége hogy mindkettőnek ugyanaz a játék kell. Egyébként ügyesen eljátszanak együtt, de valamelyik bekattan és akkor kezdődik a huza-vona meg a hiszti. A kicsinél elértem azt, hogy bocsánatot kér ha megcsap valakit de újra megteszi ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja. Egyszer már elhagyta ezt a szokását, de most újra csinálja...máshogy nem tudja kimutatni ha dühös, azon kívül persze hogy sír, ami a kezében van azt eldobja/hozzánk vágja! Remélem hamar elmúlik megint!
2017. febr. 21. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!