Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fenéktörléses kérdés?!

Fenéktörléses kérdés?!

Figyelt kérdés

Adott az én okos 5 éves fiam. Az istennek nem hajlandó a fenéktörlésről még csak beszélni sem.Mindent elmagyaráztam neki szépen, elmutogattam, h mit is kell csinálnia. De ő nem. Meg sem akar hallgatni. Már az oviban is tanulgatják, illetve többen már ügyesen végzik ezt a műveletet, ő nem. Ő ezt nem fogja csinálni, soh, és nem is akar róla beszélni, és amúgyis: erről inkább ne is beszéljünk anya! Na, ilyen válaszai vannak!

Ötletek? Mit tegyek?



2017. febr. 24. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
érte valami rossz élmény, trauma ezzel kapcsoltban!vagy az ovonők vagy Ti valami olyat mondtatok, lehet, nem szándékosan, de a gyerkőc rosszul vette
2017. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Hát durva lesz amit mondok. Hagyd rá, ne töröld ki neki.

Majd amikor kicsípi, hamar rájön, hogy tettszik-nem tettszik, ezt meg kell csinálni.


De amúgy hagyja megcsinálni? Szól ha végzett? Csak ő nem akarja magának?

2017. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Itthon tuti nem érte, és szerintem oviba sem, azt mondta volna. Olyan mintha viszolyogna ettől a dologtól. Pedig sokszor beszélgetünk róla, csak úgy.De ő mereven ellenáll. Sőt! Igazából a fütyijéhez sem nyúl. Már odáig elértünk, h nem csináljon szökőárt a fürdőszobában, max. kiegyenesíti, de tartan, fogni pisilés közben, na azt sem.
2017. febr. 24. 14:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem 5 éves lányom van.és ismerős a szitu..

Ő sem akarja,mert egyszer kakis lett a keze..

Azért néha megteszi-főleg amikor szorulása van..

2017. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy hagyja, ezzel nincs gond.De ő nem!
2017. febr. 24. 14:07
 6/11 A kérdező kommentje:
Na, de ennek a kandúrkának még sosem volt kakis a keze?! Akkor betudnám annak, de nem. Van kitéve mindig wc papír is, meg nedves wc papír. Azt mindig ő választja.
2017. febr. 24. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az jött be, hogy elmondtuk neki, hogy majd ha nagycsoportos lesz akkor ott már nem törlik ki neki és iskolába sem mehet majd, mert a nagyfiúk maguknak kell, hogy töröljék. Illetve mivel neki van 2 kisebb tesója, így példát kell nekik mutatni (igaz ők még pelusosak :)).

De egyébként nem szabad erőltetni, ugyanúgy, mint a szobatisztaságot sem. Meg kell rá érnie. A mi kisfiunk most januárban volt 5 és kb 3 hónapja törli magának, de sokszor szól még, hogy nézzük meg, rendesen törölte-e ki, mert nem szeretné, ha fájna (oviban már nem szokta kérni). De általában elég ügyes, illetve én veszek nedves wc papírt is, amivel könnyebb neki kitörölni rendesen és nem is tudja "megsérteni" a fenekét ha erősebben törölné.

Igaz az enyém a fütyijét is megfogja pisiléskor. Szóval nálatok szerintem valahol itt is kell keresni a "baj" forrását, hogy azt is miért nem akarja megfogni. Tehát neki ez az egész wc-s ügy olyan idegen.

2017. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Mi nagyon sokat szoktunk beszélgetni, többek között a wc-zésről is. Átbeszéltük már többször azt is, h ez egy természetes dolog, mindenki ezt csinálja, fontos, h tiszta legyen a fenekünk, stb.Erőltetni semmiképpen nem akarom, csak attól tartok, h az oviban a többiek miatt ez már egy mindennapos téma lesz, és nem szeretném, ha ettől ő ott megijedne.

2017. febr. 24. 14:28
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem fog megijedni, de jó ha tudatosítod benne, hogy az iskolában nem fogja senki törölgetni, mellesleg egy ötévesnek én sem törölném ki, csak mert "problémázik rajta".
2017. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

de ha nem is volt még kakis a keze,attól még lehet hogy: "fél" attól hogy az lesz..

Esetleg kérdezz rá,hátha akkor elmondja..

2017. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!