Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Apaként hogy kell viszonyulni...

Apaként hogy kell viszonyulni a meztelenseghez? Mennyire kell szegyenloskodni a gyerekeink elott?

Figyelt kérdés
2017. febr. 24. 14:49
1 2
 1/13 anonim válasza:
75%
Gyerekek neme, kora?
2017. febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Semennyire nem kell szégyenlősködni. Nyilván gondolom a gyerekek nem kamaszok, hanem kicsik, ha most merült fel a téma. Ahhoz, hogy a gyereknek egészséges énképe legyen az kell, hogy lássa, hogy a szülei is jóban vannak önmagukkal.


Gondolom jönnek majd akik jól félremagyarázzák a dolgot, nekik üzenem, hogy elég széles a skála aközött, aki még a postásnak is egy szál f.ßban nyit ajtót, meg aközött aki még a zokniját se meri levenni a gyereke előtt.

2017. febr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Annyira gyűlöltem, amikor a szüleim meztelenek voltak előttem, hogy az hihetetlen. Nem lettem prűd, nincs semmi baj, de a gyerekemet meg akarom kímélni ettől, úgyhogy inkább felöltözök. A férjem előtt se szoktam ok nélkül meztelenkedni, fázok ruha nélkül és nem is kényelmes.
2017. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Idejet nem tudom, a ferjem mikor volt meztelen a gyerekek elott. Amit nem is banunk, holott nem szegyenlos fajta.


A legkisebb nyolc eves.

2017. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Soha nem jó a családtagok előtt meztelenkedni! Ettől nem lesz okosabb a gyerek, inkább zavaró. Csak nagyon primitív emberek járnak egymás előtt meztelenül.
2017. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

4 éves a fiunk, nem problémázunk rajta, ha meztelenül lát. Nem szégyenlősködünk előtte.

Látja, hogy apának is kukija van, mint neki. Csak még azt nem érti, nekem miért nincs... :-D

2017. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Előfordul, hogy a gyerekek (2.5, 4 évesek) előtt öltözöm, akár fürdés után is, tehát pár pillanatig látnak meztelenül, nem gondolnám hogy ez akkora probléma lenne mivel még kicsik. A férjem soha nem volt meztelenül a gyerekek előtt, ő azt sem szereti ha zuhanyzás közben bemegy valamelyik gyerek a fürdőbe és öltözni is úgy szokott, hogy törölköző alatt, tehát max a felsőtestét látják a gyerekek.

Gondolom amikor olyan életkorban lesznek (még nem tudom hogy az mikor lesz, biztos érezni fogom) akkor jobban fogok arra figyelni, hogy konkrétan meztelenül ne lássanak.

2017. febr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Csak természetesen (kell viszonyulni) lánygyerek előtt is.

Nagyobb kárt okoz (szerintem), a "jaj, csak meg ne lásson" szégyenlősködés, mint az, ha látja, hogy az apja/anyja gyorsan megtörölközik fürdés után.

A direkt nudizást viszont nem tartom jónak.

2017. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Fürdés után vagyok csak meztelen, amíg fel nem húzom a ruhámat, ez szerintem így normális. Gyerek előtt nem fogom magam mutogatni, mert nem érti, hogy miért más a teste, mint az enyém. Engem nagyon feszélyezett anno.
2017. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Felöltözve járunk itthon, nincs direkt meztelenkedés, de ha a gyerekek meglátják az apjukat vagy engem, ahogy épp öltözünk, akkor sem történik semmi. Fiunk és lányunk is van, nincs különbség ebben.
2017. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!