Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a megoldás, ha egy kisgyere...

Mi a megoldás, ha egy kisgyerek rendszeresen túlenné magát?

Figyelt kérdés
2,5 éves, akár hányásig, komoly hasfájásig is képes enni.
2017. febr. 24. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem teszel elé ennyit. Kirakod egy tányérra az adagját, a többit pedig elrakod hűtőbe/konyhába stb.

Ha még fél óra múlva is éhes, kaphat még egy kicsit, de addigra már nem lesz éhes.

2017. febr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Kitenni tányérra az adagját. Sok zöldséggel, teljes kiörlésű pékáruval. Tovább tart a teltség érzete majd. És cukorból csak keveset, vagy egyáltalán ne, mert az is felnyomja az
2017. febr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vok

a vércukor szintet és akkir nagyon éhes lesz rövid idő múlva.

2-3 óránként adnék neki kevesebb, jobb minőségű, egészséges kaját.

Egyèbkènt miket eszik?

2017. febr. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adsz neki annyit
2017. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Talán az se jó, ahogy én csinálom, de én nem csak gyümit adok tízóraira. Amíg csak azt adtam rendszeresen túlette magát ebédre. Ha kevesebbet adtam neki az volt a baja, ha teletömte magát meg az. Azóta kevesebbel is beéri, nem fáj a hasa sem és nem is éhezik.
2017. febr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Adj neki többször keveset.
2017. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Az, hogy az anyja nem tesz ele felnott mennyiseget...
2017. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A gond csak annyi, hogy közösen ülünk az asztalnál, ahová ki van rakva minden, és mindenki annyit eszik, amennyi jólesik. Két gyerek abszolút mértékkel és normális mennyiséget eszik. A harmadik pedig nem.


Szó nincs felnőtt mennyiségről, csak épp enyhén furcsán jönne ki, hogy "az anyja" neki porciózza, míg a többi kedvére vehet. Így is leállítom, csak ez így rossz.

2017. febr. 25. 21:00
 9/12 A kérdező kommentje:
Egészséges, tápláló ételeket eszünk, ezzel biztos nincs probléma.
2017. febr. 25. 21:01
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Akkor nem raksz ki mindent, hanem kiadagolod a tanyerra mindenkiet.
2017. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!