Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Törött kezű gyereked ment...

Törött kezű gyereked ment óvodába?

Figyelt kérdés

Hogy boldogult, ha 3-4 évesnél nem volt idősebb?

Vagy mindig segített neki valaki? (pisilés, kézmosás, öltözés)


Ha nem ment oviba, ki maradt vele otthon hetekig?


2017. febr. 28. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Óvónéni vagyok, nekünk volt a csoportban 2 törött kezű kislány is. Egyiket otthon tartották, gyeses anyuka, a másik kislány jött oviba, de a szülőktől bekértünk egy "saját felelősségre viszi közösségbe" papírt.
2017. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkatarsam fianak laba tort el egy honapja. Nem jar, anya, apa, keresztanya vigyaz ra. Hetfon megy eloszor.
2017. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Óvó néni, mennyit tudtatok segíteni neki? Hogy boldogult a kislány?
2017. febr. 28. 20:55
 4/11 A kérdező kommentje:
És mit takart a "saját felelősségre viszi" papír? Ha mi történne? (Hiszen balesetek amúgy is történhetnek. Vagy ha eltörik, vizes, saras stb. lesz a gipsz?)
2017. febr. 28. 20:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyik keze tört el, szerintem pisilésnél csak nadrágot kell lehúzni, kezet moshat úgy, hogy óvónéni, vagy 1 másik gyerek segít, az öltözködésben meg amúgy is segít egy felnőtt. :)

Szegény gyerek! :( Kisfiad vagy kislányod van?

2017. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Én mondjuk nem óvodás, hanem kisiskolás voltam, mikor eltörtem a kezem, de én még táborba is mentem.

Ha vagány a kisgyerek, akkor szerintem nem is akar otthon maradni hetekig. Neked kell tudni, mennyire boldogul, de szerintem semmi baja nem lesz ettől az óvodában.

2017. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 voltam,húsvétkor tört el a kezem,jártam oviba rendesen. Pisilni tudtam egyedül,a kézmosásban óvónő segített, öltözni pedig tudtam magamtól,néha segítettek,mert könyök előtt ért véget a gipsz.

mostmár 20/L

2017. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindket fiamnak volt eltorve a keze

Az elso hetet toltottek otthon, utana mentek oviba. Mindketto megoldott mindent torott kezzel is. Nekem mindket esetben nyari baleset volt, az okozott gondot, hogy nagyon koszolodott a gipsz. A masodik toresnel mar fasliztuk a gipszet, igy egesz tisztamaradt a leszedesig.

Leszedes utan viszont nem engedtem oket par napig.

2017. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem engedik meg az oviban. Ugyhogy szerintem ovi is válogatja.
2017. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem vettem észre hogy kérdeztél. Óvónéni vagyok.

A gyerekek figyelmét felhívtuk hogy most nagyon pátyolgatjuk őket, nem szabad lökdösődni, vagy hirtelenkedni velük, vigyáztak rájuk, segítettek nekik a csoporttársak is. Általában nyugisabb játékot választottunk nekik, udvaron vagy mellettünk voltak, vagy nyugisat játszottak: piknik, könyvek, kártya a leterített takarón (jó időben volt) homokozás, babaház, stb. Mosdóztatásnál segítettünk a nadrágot gombolni, le fel húzni, de a kis barátnők is előszeretettel, szívesen segítettek nekik. Annyira ráéreztek, nem volt gond belőle. A szülőktől pedig azért kértünk papírt, hogy ha emiatt a nem 100%os mozgás miatt bármi baja esik, ne vonhasson felelősségre minket, hiszen 30 gyerek mellett nem tudunk minden percben csak vele lenni, sajnos bármi óvatlan megesik, hiába figyelünk.

2017. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!