Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog egy ötévest...

Normális dolog egy ötévest mindennap babakocsiban hordani óvodába?

Figyelt kérdés

Teljesen egészséges kisfiú. Az óvoda kb. 10 percre van gyalog. Az anyukája azzal érvel, hogy asztmás, és ha legyalogolná azt a 10 percet, akkor köhögne. Úgyhogy babakocsiban kell hozni-vinni az oviba és haza.


Mielőtt megkérdeznétek, hogy mi közöm hozzá, a gyerek nővére vagyok (féltestvér). Nem velük élek, hanem a párommal, de sokszor vagyunk ott náluk.


2017. márc. 8. 10:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem.

Nalunk ezt egy roma no csinalta.

Indok: elfarad a kisgyerek a tiz perc setatol...

2017. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Az oviban nem szaladgál, játszik, sétál?
2017. márc. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon nem normális. Asztmás gyerek ia tud gyalogolni 10 percet. Onnan tudom, hogy ismerősünk kisfia asztmás. Rendszeresen jár erdőbe kirándulni.
2017. márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy normális. Az én nagyobb fiam olyan szinten volt asztmás BABA korától fogva (1 éves kora előtt kezdődött), hogy rendszeresen kórházba kellett vinnünk, amikor kijött egy asztmás roham. Anyukámtól örökölte, hála isten mára már kinőtte (9 éves). 5 évesen már rég elfelejtettük, hogy létezik egyáltalán a babakocsi, pedig nekünk is 10-15 perc sétára volt az ovi. 2,5 éves koráig használtuk a babakocsit, bár akkor már egyáltalán nem rendszeresen. Olyan esetekben vittem magammal, hogyha egész napos intéznivalóm volt a városban (fővárosban lakunk), és nem autóval mentünk.. nem bírt volna egy 2,5 éves gyerek egész nap kilómétereket sétálni, ha asztmás ha nem. Úgyhogy olyankor vittük, de akkor sem ült benne egész nap, maximum akkor, hogyha nagyon elfáradt.
2017. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Van aki ugyanekkora távolságra minden nap autóval viszi a gyereket. Az mitől jobb?

(egyébként nem, nem hordom az 5 évesemet babakocsival, mert már eladtuk)

2017. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Hol írtam olyat, hogy autóval hordani jobb?


Amúgy külföldön élünk, ez az "óvoda" nem olyan, mint a magyar, inkább iskolaszerű, írni, olvasni, számolni tanulnak. Csak péntekenként viszik ki őket levegőzni 30 percre, ha jó az idő, meg szerdán van egy tesiórájuk szintén 30 percig bent a tornateremben. Ennyi az összes testmozgás, amit végez a gyerek. Igazából már nem is csoda, hogy 10 perc sétától köhögne :(

2017. márc. 8. 11:21
 7/20 anonim ***** válasza:
23%
Az az igazság, hogy az ő dolguk, és semmi közöd hozzá, hogy a testvéred hogyan neveli a gyerekét, amíg nem bántalmazza.
2017. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A gyerek a féltestvérem, nem az anyja.


Azért van közöm hozzá, mert szoktam én is oviba vinni a gyereket, ha megkér rá a mostohaanyám. És alig bírom feltolni az emelkedőn a babakocsit, mert egy ötéves gyerek már azért elég nehéz, a kocsi is alig bírja már el a súlyát. De ha anélkül akarom vinni, vagy ha azt mondom, hogy nem viszem, akkor a mostohaanyám megsértődik és kiakad.

2017. márc. 8. 11:55
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Van köze hozzá kedves 67 %. Normális rokon nem nézi el, hogy egy egészséges gyerek 5 évesen babakocsiban közlekedik. Nemsokára iskolás lesz. Oda is így vigyék ? Gondolom te pontoztál le, amiért szerintem nem normális.
2017. márc. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sem normalis dolog. 3 evesen is mar gyalog mentunk boven es nem csak 10 perces utakra. Mi is kulfoldon elunk, az ovi szinten iskola szeru mar, viszont itt ugyanugy naponta mennek az udvarra fel orara a gyerekek, plusz heti 2-3 tornaorajuk is van. Ettol fuggetlenul itt is nagy "divat" hogy 4 evesen meg babakocsiznak az 5-10 perces utra (sosem fogom megerteni miert).
2017. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!