Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Üdvözlök mindenkit! Két és...

Hifista kérdése:

Üdvözlök mindenkit! Két és féléves fiúunokám otthon, imád főzőcskét játszani. Problémás ez? Továbbiak a kiegészítésben!

Figyelt kérdés
Hazaérve azonnal kipakolja a kredencet a lakókonyha közepére, sokszor ezután mással kezd el játszani, majd térül fordul és újból az edényekkel játszik. Már kapott kiskonyhát és saját edényeket, mégis ragaszkodik az anyja edényeihez. Az anya otthon van, minden nap főz és a gyerek végig látja a főzés folyamatát.
2017. márc. 21. 08:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit sem problémás.
2017. márc. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért is lenne az? A szakácsok 90%-a pasi.
2017. márc. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Miert volna gond? En kisfiam ugyanilyen volt, imadott fozocskezni! Most mar nem jatszik ilyet, 6.5 eves, viszont minden heten sutnek Mamaval valamit amiben segit :)
2017. márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért baj, ha főzőcskéset játszik. Esetleg anyauka adhatna pár igazi lábost, valami kisebbet nyilván meg fakanalat és azzal lehet a babakonyhájában is eljátszana.

Nem gond hogy fiú létére főzőset játszik, ha erre gondolsz ez nem lányos játék csak és kizárólag, nem egy hajas pónival játszik ami vattacukor rózsaszín.... Amúgy a szakácsok között nagyon sok férfi van!!!!

Az én fiam is szeretett ilyet játszani, bár ő a babakonyhájában játszotta.

De lehet az is segítene, ha valaki játszana vele a babakonyhájában, hogy együtt főznek, egyedül lehet hogy unalmas, aztán játékból megkóstolni stb.

Ez szerepjáték teljesen természetes, hogy érdekli, sőt nagyon fontos hogy játszon ilyet!

2017. márc. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
De komolyan érdekel, hogy szerinted ez miért baj!?
2017. márc. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a nemi szerepek miatt aggódsz.... Nos, a gyermekek körülbelül 5-6 éves korukra sajátítják el a saját nemükkel kapcsolatos szerepeket, addig az égvilágon semmi jelentősége. Az se lenne "gond", ha babázna.

Megjegyzem, később sem, nem azon múlik a nemi identitás, hogy mit szeret játszani a gyerek.

2017. márc. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Férjem szakács. Problémás ez?
2017. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

PONTOSAN melyik részét látod problémásnak?!


Azt, hogy a FIÚunokád mintakövetéssel tanul?

Azt, hogy a FIÚunokád cselédmelóval=női munka szórakozik?

Azt, hogy a FIÚunokádból még nem sikerült olyan hímsoviniszta barmot nevelni, amilyent szeretnél?

Azt, hogy a FIÚunokád meleg lesz a fazekaktól esetleg?


(Megsúgom: NEM attól lesz az, ha az lesz. De neked KOMOLY bajok vannak a fejedben.)

2017. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már 10 éves a fiam, és gluténérzékeny, imád a konyhában tenni-venni. Két éve megsüti magának a palacsintát, halat pucol és kirántja, fánkot, lángost, pogácsát, kekszet süt, pudingot készít. Emellett focizik mint a többi fiú, barkácsol és kertészkedik. Sosem gondoltam még rá, hogy ez gond lenne, sőt, büszkén mesélem mindenkinek, hogy milyen talpraesett!
2017. márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem mi a probléma! Írták már, ha meleg lesz nem ettől.

Én babáztam, mert az utcában akkoriban 7 korombeli kislány volt, fiú meg egy sem. Túléltem! :)

2017. márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!