Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiú, lassan oviba...

2,5 éves kisfiú, lassan oviba megyünk de még nem beszél, nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

2 éves 5 hónapos a kisfiam, a szobatisztaság miatt még nem aggódom, az szeptemberig megoldható. Viszont nem sok szót mond még, mondatokat meg pláne. Még emiatt sem izgulok annyira, sokan csak 2,5 éves kor után kezdenek.

Viszont más két éves is olyan, hogy nem hallgat a szüleire, és elindul az ellenkező irányba ha hívom? Ha gyerekközösségbe megyünk, nem érdeklik a dalok, mondókák, inkább elmegy sétálni, futkározni a könyvtárban (babaklub), tegnap egy oviban voltunk látogatóban, ott gyakorlatilag ha nem figyelek rá kimegy az utcára. Sokszor nem érdekli hogy én ott vagyok-e a közelébe, játszótéren is csak elindul és csak megy a dolgára (akár a játszóteret is elhagyva). Bocs hogy ilyen hosszúra sikerült, csak félek hogy hogy lesz így az oviban szeptembertől, ahol kötöttségek, szabályok vannak. Van valakinek hasonló tapasztalata? Addig még változhat?


2017. márc. 23. 08:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen változhat :) De az oviba majd megszokja és szépen rááll az ottani rendszerre.Nekem nagyon elevenek a gyerekeim,de az oviba mint a kis angyalok :)
2017. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Ja még annyi, hogy a kezem nem fogja az utcán, kitépi a kezemből a kezét és megy, vásárolni nem lehet vele ha gyalog van.

Illetve a meséimet nem hallgatja, ölemben nem ül meg. A nagyanyjának viszont igen, szóval egyértelmű hogy velem csinálja ezt csak.

2017. márc. 23. 09:03
 3/18 anonim ***** válasza:

Legfontosabb alapszabály: a gyerekek anyára hallgatnak a világon a legkevésbé. 3:)

Az én ekkora fiam se volt se szobatiszta, se élő ember nem értette, mit hadovál. A babás foglalkozásokon soha nem csinálta, amit kellett volna, és az esetek többségében oltári hisztibe fordult a dolog, és sírva hagytuk el a termet. A mondókák totál hidegen hagyták, a kézműveskedés is, soha az életben egy könyvet nem voltam képes felolvasni neki, mert otthagyott fél perc után. Tök kivoltam.

Aztán 3 év 3 hónaposan ment oviba. Imádja. Rengeteget fejlődött a beszéde, konkrétan a logopédus elvitte felmérni hosszas könyörgésemre, majd visszadobta azzal, hogy ennek a gyereknek semmi szüksége az ő munkájára. Megtanult egy csomó dalt, verset, és esténként néha már kéri, hogy olvassak neki.

Szóval egyrészt gyorsan változnak, másrészt meg az óvoda igenis rettenetesen meg tudja dobni az egész fejlődését.

2017. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hidd el, rutinosak az óvónénik, megoldják.


Fiam 2,5 évesen ment bölcsibe. Nem beszélt, nem volt szobatiszta. Kb 3 évesen kezdett beszélni, nem sokkal előbb lett szobatiszta is.

3,5 évesen kezdte az ovit. Nem nagy haverkodó, leginkább egyedül játszik-autózik. Nem vesz részt a rajzolásban, festésben.

Az óvónénik sok féle gyereket láttak már, hidd el. Ja, és nálunk hatalmas változásokat hozott az ovi (vegyes csoport), rengeteget tanult, fejlődött.


És én azt veszem észre, tiszta "skizofrén" a gyerekem. Az oviban tök máshogy viselkedik, mint velem otthon. Úgyhogy annyira ne aggódj.

2017. márc. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%

hadd tippeljek, te is az a szülő vagy aki nem fegyelmezi(szóval vagy sarokbaállással se) a gyereket mert jaj a pici lelke, vagy legalábbis lerí rólad hogy téged kenyérre lehet kenni egy bambi szemmel. Érdekes módon nagyszülő régimódi neveléssel él és már a nézésével valszeg rendre teszi a lurkódat. Nálunk is sógoromék bármit mondanak átnéz rajtuk a gyerek,de a nagyszülő( aki ha azt mondja büntit kapsz és be is tartják) annak már elég ránéznie az unokára és már igazi kistündér lesz belőle.

Hidd el a gyereked csak téged néz hülyének de az óvónénikre hallgatni fog.

2017. márc. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem egy, hanem kettő bambi szemem van...
2017. márc. 23. 13:42
 7/18 anonim ***** válasza:
figyelj nem bántásból írtam,de néha jobb az őszinte nyers módor és hidd el ha rád nem hallgat,de másokra igen annak az az oka hogy a másik fegyelmet tart vagyis sazbályokat tár a gyereked elé ezáltal határt szab ééés(ez fontos) ha be is tartja az ígért bűntit akkor a gyerek tudni fogja hogy vele nem érdemes ujjat húzni. Ha viszont te hamar feladod a dolgot teszem azt mert nem akarsz hisztit vagy csak simán nem tudod a büntit betartatni akkor a gyerek tudja hogy nálad rosszalkodhat, mert úgysem lesz következménye vagy a büntit is olyan babusgatóan teszed, hogy nem is tűnik büntinek. Persze ha nincs igazam akkor bocsi, de többnyire ha egyvalakire nem hallgat a gyerek másokra netalán igen akkor asszonyom sanszos, hogy az ön készülékében van a hiba
2017. márc. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tök igazad van, de Neked van gyereked? És Te tudsz ilyen következetes lenni?
2017. márc. 23. 18:46
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdező a 7 válaszolonak igaza van tejes mértékben ,nekem 3 gyerekem van 2 nagyobb kiskamasz fiam a nézésemböl tudja sokszor hogy most mere hány méter,ha netán elszaladna vele a ló,ovis lányom ugyan ez nézésemböl,hangombol tudja hogy most nem viccelek ha esetleg szótfogadatlan.gyerekeket kell,fegyelmezni,ha kirántja kezét a kezedböl akkor még szorosabban határozotan fogod a kezét,ha nem fogad szót játszon ,akkor max hazaviszed és ezt be is tartod .
2017. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"de Neked van gyereked? És Te tudsz ilyen következetes lenni?"


Ugyan nem a 7-es vagyok, de azért válaszolok.

Nekem van gyerekem, 4 éves. És igen, tudok következetes lenni vele.

Sokan nem szeretik az összehasonlítást, pedig nagyon hasonló: a 8 éves pitbullom is azért szófogadó, mert őt is nagyon következetesen neveltem. Különben gond lenne, ha a fejemre nőne. Dettó a gyereknél.

2017. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!