Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislanyom 3 es fel eves....

Kislanyom 3 es fel eves. Ovodaban az egyik kisfiu folyamatosan a kukacat mutatja neki. Allitolag "csokoloztak is" mennyire elterjedt ez ilyen kicsiknel? Hogyan lehet ezt jol lereagalni?

Figyelt kérdés
Kinek a gyerekevel tortent mar ilyen ennyire pici korban? Mit lehet mondani mikor errol kezd beszelni? Ovonok nem lattak semmit sem. Ekezetekert elnezest.
2017. márc. 27. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

Először is fenntartásokkal venném a gyerek kijelentését afelől, hogy a kisfiú "folyamatosan a kukacát mutatja neki". A szerelem, a puszilkodás, az ő-lesz-a-feleségem is teljesen természetes, az én fiam a bölcsődében már azt is megmondta, hol lesz az esküvőjük, ma már (középsős) nem is emlékszik a lányra, ellenben van egy másik feleség jelölt, aki még csak fél éves.

Igazán nem értem mit kéne itt lereagálni, beszélgess a gyerekeddel, válaszolj ha kérdése van és ennyi.

2017. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Amit nem szabad, az az, hogy kiskortol kezdve arra neveljuk a kislanyokat, hogy hagyjak magukat molesztalni, mert a kisfiu biztos nem ugy gondolta, meg amugy is egy rendes lany kedves udvarias.

Lehet hogy ebben az esetben semmi rossz nincs a hatterben. De nem kell azonnal azzal kezdeni, hogy "biztos tuloz a kislany". Mert akkor mindig ezt fogja hinni, hogy "ah biztos normalis hogy a bacsi megfogta a derekam" meg ilyenek. Sokunkat 10-11 eves kortol mar füttyögtek a pasik az utcan. Nem is ertem mert tetotol talpig feloltozve jartam es kevesebbnek is neztem ki. De udvariasan mosolyog az ember es ugy erzi meg kell koszonni a keretlen kozeledest is mert azt nevelik belenk.

2017. márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Velem nem történt ilyen soha. Ennek ellenére hallottam már ilyenről. Nem tudom mi az oka ennek, hogy néhány gyerek egymással is megosztja ezt a fajta kíváncsiságát.

Azért nem buzdítanám arra hogy jól van ez így, de szidni sincs értelme.

Meg lehet beszélni hogy a kisfiúk mások mint a kislányok stb., de mutogatni nem szokás egymásnak, nem illik, meg értelme sincs a dolognak.

Esetleg a kisfiú szüleivel is lehetne beszélni hogy ez történt, próbálják ők is megbeszélni vele a dolgot. Lehet hogy ha választ kap a kérdéseire akkor abbahagyja.

2017. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek az előttem szólóval, annyiba nem hagynám a dolgot, mert tényleg benne van a pakliban hogy aztán nem mer később se szólni.
2017. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Beszélgetnék az óvónőkkel meg a kisfiú szüleivel.

Nem biztos hogy finom hangnemben...

Az én lányom magánoviba jár, nagyon kevés gyerek van a csoportjában de minden gyerek más és más nemzetiségű, kevés a magyar gyerkőc.

De semmiképpen nem szabad hagyni, mert ezt szokja meg a kislány és ahogy az előttem szóló írta, a kéretlen, agresszív közelédést is mosolyogva fogjuk megköszönni?!

Felháborító.

2017. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

1-es válaszolóval abszolút nem értek egyet, nem a kislánnyal kell beszélgetni hanem az óvónővel, csoport vezetővel meg a kisfiú szüleivel mert teljsen más hogy 'valaki a feleségem lesz" és más ha a fenekét vagy a p..ét mutogatja.

Ez nagyon rossz otthonról hozott példa szerintem.

Egyébként én annyira nem tapasztalom hogy manapság menne ez az ő lesz a feleségem, ő lesz a férjem dolog...

2017. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Ismerős gyerek csokit adott egy kisfiúnak, hogy mutassa meg neki. Csak mert nem látott még olyant. Vele a későbbiekben nem volt emiatt probléma, úgymond a kíváncsisága kielégült, és nem érdekelte többé a dolog.

De nem biztos, hogy akkor ez minden gyereknél így van.

2017. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Egy picinyként túlzás, amiket írtok. Rosszul is elsülhet ez a "letámadás"...

És csak annyi kérdésem van, mikor és kinek miújságját kellene látnia előszőr a gyermekeinknek? Teljesen normális, hogy ilyenkor megnézegetik egymást. És remek alkalom terelgetni őket afelé, hogy a sajátjuk csak az övék és senkinek nincs joga hozzányúlni stb.

2017. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Zavarja a kislanyodat? Ekkora korban ez nem teljesen artatlan jatek? Nem ertek hozza, oszinten erdeklodom.
2017. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%

Nekem is 3,5 éves a lányom és senkinek nem mutogatja a 'pucijat'.

Érdekes a szülők szubkultúrája.

Egyáltalán nem természetes.

A mi ovinkban- magán- minden szülő vesz egy húsvéti csokoládé csomag összeállítást a gyerekeknek, minden gyereknek van saját jele, nem a csoportnak mivel csoport az nincs, és gyerek jele matricaként rákerül a termékre.

Húsvétkor összegyűjtik az ovi kertjében és mindenki elfogyasztja a 'saját"ját.

A föld napján meg kékszínű, előtte megfestett lufikat engedünk az égbe amit később felfújnak a gyerekek...

Az az állat lesz ráfestve a lufira amelyik a kislányom kedvence, és amelyiekt szeretné megóvni a kipusztulástól.


A pu**ci, p** mutogatás nem szerepel a félévi programok között...

2017. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!