Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet azt feldolgozni...

Hogyan lehet azt feldolgozni ha a gyerekem azt mondja nekem hogy nem szeret?

Figyelt kérdés
5 éves a fiam.ilyen még soha sem történt.3-4napja ha puszit akarok adni a kisfiamnak akkor ellök magától.semmi nem jó neki amit én csinálok.csak az apját puszilgatja ölelgeti és csak neki mondja hogy szeretlek apa!!!!és egyből rávágja hogy téged nem szeretlek anya te nem kellesz nekem.ha én mondom neki hogy szeretlek kicsit már rá is vágja hogy ő engem nem szeret és nem kellek neki.ez engem rettenetesen bánt.az apja ha beszél vele erről neki is csak ezt mondja rólam.már a nagyszülők is mondták neki hogy nem szabad az anyával így beszélni de nem is érdekli.állandóan sírok ez miatt és nagyon bánt.bármit mondok neki meg sem hallgat inkább elmegy a másik szobába.hogy lehet ezt megoldani?soha nem bántottam így is mindenki azt mondja hogy túl sokat foglalkozok,játszok a gyerekkel.
2017. márc. 30. 20:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Vannak ilyen idoszakok, ne aggodj, elmulik. Hidd el, teged szeret a vilagon a legjobban!
2017. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát sajnos most nem ezt érzem.sajnos én a szüleimtől soha nem halottam azt hogy szeretnek engem és ez nekem megint egy ilyen elutasítás.
2017. márc. 30. 21:03
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 4 éves lányom van,és nagyon apás,minden csak apa körül forog és többször mondta már hogy ő csak apát szereti engem nem. de persze mikor olyanja van mondja hogy szeretlek anya. Nekem is rosszul esett nagyon,de biztos vagyok benne hogy ezt ők nem gondolják komolyan,vagy legalábbis nem úgy értik ahogy...
2017. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Lehet apát mostanában kevesebbet látta vagy ilyesmi.

Ez egy időszak, ne erőltessétek hogy anyát szeretni kell.

És a gyerekkiri sérelmeidet ne vetítsd ki a gyerekre!

2017. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Egy pillanat!egy szóval nem mondtam és nem is vetítem rá a gyerekkori sérelmeket!!!!csak soha nem halottam azt hogy szeretlek kislányom és a fiam is most azt mondja hogy nem szeret!és ez borzasztó
2017. márc. 30. 21:20
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Ó, még tengetefszer fogod hallani, sőt azt is, hogy utál téged. Teljesen normális 5 éves reakció. Vigyázz nehogy a saját régi problémáidat vetítsd rá és felnagyíts egy pillanatnyi helyzetet.
2017. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Ennyi idősen ez azt jelenti, hogy haragszik. Valamilyen sérelem érte (ne gondolj nagy dologra, lehet, hogy csak nem kapott csokit, amikor kért) részedről és így vág vissza.


Illetve provokáció, teszteli, hogy milyen hatást tud kiváltani. Nálad bevált, mert látványos hatása van, ezért sem hagy fel vele.

2017. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Épp ez a lényeg, hogy nem borzasztó. Teljesen OK, minden gyerek csinálja ebben a korban. Tesztelgetik, hogy akkor is szeretik-e őket, ha rémes dolgokat mondanak nekik. Válaszold lazán azt, hogy te akkor is szereted őt, majd válts témát. Ennyi, ne gondold, hogy nem szeret.
2017. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Lehet az is közre játszik hogy most pont beteg és mandulagyulladása van.de ápolom,mindent megteszek neki 😢
2017. márc. 30. 22:05
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Az erőltetésre szoktak így reagálni.

Nem szabad hogy kötelezőségnek érezze, hogy mondania kell.ne zsarold lelkileg, ne szomorusággal reagálj.


Nálunk eddig olyan volt, hogy nem ad puszit, csakazért se, ha kérik.(magátol meg puszikat dobál)

Én egyszerűen elnevettem magam, hogy ez a kis töpörtyű már ilyen nagynak hiszi magát hogy ő nem "szeretgetőzik"?

Annyit mondtam csak mosollyal, ha nem kapok, akkor én adok :) és kapott a bubusára csakazért is :)


Ilyeneket nem szabad mellre szivni. A szeretet nem egy harc.

2017. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!