Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! 6,5 éves kisfiam...

Segítség! 6,5 éves kisfiam csont és bőr?

Figyelt kérdés

6,5 éves a kisfiam, aki 119 cm, és 20 kg. Már szemmel láthatóan és sovány kilognak a bordái. A 6 éves státuszon mindent rendben találtak, azt mondták még a normál tartományban van. Sem a védőnő, sem a gyerekorvos nem tudott semmi használhatót mondani, h mivel lehetne az étvágyát növelni.

Heti 2 tornára, 2 uszásra jár, az oviban rengeteget vannak az udvaron, délelőtt és délután is. Mi családi házban lakunk, mióta bejött a jó idő 6 ig biztos kint játszanak. Probálok a kedvébe járni, szinte csak olyan dolgokat főzök amiket ő is szeret. Sajnos ezekből is kevet eszik, az általa nem szeretett ételekre rá sem néz. Van még másik 2 gyermekünk, velük nincs gond, szépen esznek, súlyukkal is minden rendben.

Tudnátok valami tanácsit adni, hogy a sok mozgáson és szabadlevegőn kívül még mit tehetnénk?

Köszönöm!



2017. ápr. 5. 13:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nyolc eves kisfiam sem sokkal tobb. Eszeget, sokat mozog, fut. Most voltak iskolai vizsgalaton, semmi gond.
2017. ápr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
8%

Egy vérvételt sem javasolt a doki?

Béres csepp, Vitacolan szirup állítólag jó, kisfiamnak, írtam is ide valamelyik nap, a Supradyn gumivitamin lendített elég nagyot az étvágyán, persze a sok mozgás nálunk is megvan. 4 éves kortól szedhető, szóval ti már belefértek bőven.

2017. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%

Fölöslegesen aggódsz. Főleg, hogy mozog, sportol is a gyerek.


Ne tukmáld rá a kaját, mert ha most rászoktatod, hogy "zabáljon", akkor később, serdülőkorban és utána már nehezen fog leállni vele és elhízhat.

2017. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
10%

Nagyon jó dolog a mozgás és a rendszeres sport, csak ha hozzá nem eszik kellő kalóriát, szénhidrátot, akkor persze, hogy csont sovány lesz! Azért ilyen sovány, mert jóval többet mozog, több energiát ad le, mint amennyit felvesz, vagyis megeszik. Az egészséges étkezés egy fejlődő szervezetnek nem a zöldség-gyümölcs diéta! Sajnos sok szülő azt gondolja, hogy jót tesz ezzel, de nem, mert pont fontos szénhidrátokhoz nem jut így a kicsi szervezete, amiből tudna építkezni, gyarapodni.

Nyilván a kisfiad ilyen típusú is, gyors az anyagcseréje, nekem is vannak ismerőseim, akik szinte kórosan soványak, pedig esznek rendesen, mégsem tudnak valamiért hízni, ez valahol adottság is szerintem. Azért heti 4 edzést én soknak találok egy 4 éves kisgyereknél főleg úgy, hogy közben egész nap szaladgál. Ezt nem lehetne valahogy csökkenteni?

2017. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

az uszás és a torna is ovodai keretek között történik. Semmiféle ovodán kívüli egyéb program, szakkör, elfoglaltsága nincs. Az uszás délelőtt lemegy, a torna délután. Tehát nem úgy kell elképzelni, h 4 re értemegyünk az oviba aztán visszük mindenfelé. Szeret ezekre járni, ő kérte, h járhasson.

Azzal még kiegészíteném, h rengeteget biciklizik, hétvégén sokat szoktunk kirándulni is.

Én sem értek egyet a csak zöldség-gyümölcs-hús féle egészséges táplálkozással. Nálunk simán megehetnek egy kakaóscsigát vagy egy rántotthús sültkrumplival is.

2017. ápr. 5. 14:26
 6/26 anonim ***** válasza:
6 éves korba 118cm 20 kg volt a lányom. Az étvágya teljesen átlagos. Szóval ahhoz képest,hogy a te gyereked alig eszik, abszolút nem gáz
2017. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Jesszus...

Az enyém is ennyi volt ennyi idősen. Most lesz 7 éves, és 20,5 kg. :D

Miért aggódsz? Nekem eszembe nem jutott ezen agyalni.

Az enyém egészséges, a véreredménye is jó (sajnos rendszeresen járunk vérvételre más okból)


Picit válogat, és sokszor kihagy egy étkezést, ha úgy tartja kedve, de én már feladtam a folytonos "könyörgést"

Gyermek még nem halt éhen önszántából.

2017. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Semmit. Jól fejlődik, egészséges és a testsúlya is teljesen átlagos.


Mi ez a mánia, hogy minden gyereknek kövérnek kell lenni, és tömni kell? Egy életre el lehet rontani az egészségét így.

2017. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Az enyém is pont ilyen, de feladtam a könyörgést. Tényleg azt ehetne amit akar, az sem érdekel már ha pizzát akarna nutellával csak egyen meg egy adag ételt.

Mindent megeszik de olyan kis mennyiséget, az 1 éves húga többet eszik.

De ő ilyen beletörődtem ebbe.

Gyerekorvos javaslatára bérescseppet kap, talán kicsit jobb lenne az étvágya.

2017. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan vészes. Fiam 18 kg volt 119 cmhez 4 évese. 1 hónap múlva lesz 6 éves 130-131 cm 22 kg.
2017. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!