Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy néz ki a napotok egy 2,5...

Hogy néz ki a napotok egy 2,5 évessel?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne,ahol nincs bölcsi meg óvi,hanem még otthon van a gyerkőc.

Mikor kel,mikor fekszik?Mit szokott enni?Mivel szeret játszani?Miket tud már?Miből és hányszor tejcsizik?Hányszor mos fogat?Minden érdekel! :)


2017. máj. 8. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

27 hónapos. Este 8-tól reggel 7-ig alszik kb. Reggelire kását eszik gyümölccsel, egyedül amíg a húgát etetem. Ma délelőtt éneklésen voltunk, máskor játszóterezünk, utána ebéd aztán déltől kb 2-ig alszik. 3 körül uzsira joghurt vagy ami akad. Du séta, este 5-6 között vacsi, aztán fürdés, esti mese és alvás.

Ez a napirend. Játékai: szerepjáték plüssállatokkal, mindennel eljátszik órákig akár, könyveket is bármennyit lehet neki olvasni,csak időm nincs, kirakósozik is már, 20-30 darabosakat szeret rakosgatni, heti kétszer másfél órát németezik bébiszitterrel... igazából vele semmi dolgom már elég régóta

, mintagyerek a javából :)

2017. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

reggel 8 körül kel, megiszik egy tejitalt az ágyban, addig ébredezik, mesét hallgat cd-ről. Én addig összekészítem az ebédhez valót.


Utána felöltözünk, elmegyünk a boltba, elpakolunk, reggelizik, azt amit én. Ma pl bundás kenyeret evett paradicsommal, sajttal és teával.


Ezután bent játszik(autópálya, gyurma, kiskonyha, bábszínház, rajzolás, szerepjáték) ezalatt én megfőzök.


Utána kimegyünk a játszótérre, olyan 11 körül.


Fél 1ig ott vagyunk, utána ebéd, legkésőbb negyed 2kor már alszik, háromig-fél négyig. Ezalatt én összepakolok, majd jut idő magamra is(hajmosás, arcpakolás, facebook, könyv), ha meleg vacsorát szeretnénk akkor azt is elkészítem.


Ébredés után uzsonnázik, ma sonkás-vajkrémes kifli lesz retekkel és egy danonino


Mire végez hazaér apa is és elmegyünk együtt csavarogni. Ha nagyon rossz az idő akkor hármasban játszunk otthon, vagy mesét nézünk. Ez a két és fél, három óra mindig a családunké.


Hat körül hazaérünk, vacsorázunk, majd fél 8 körül fürdik. Utána összebújás, meseolvasás, a nap kitárgyalása.


Legkésőbb fél 9kor alszik.


Általában ez a menetrend,kivéve vasárnap mert akkor egész napos családi program van, nem vagyunk otthon csal fürdésre.


fogat háromszor mos egy nap

mit szokott enni: változó, mindent amit mi, de nagy kedvenc a bolognai, a rántott halrúd krumplipürével és párolt zöldségekkel, a paradicsomleves, és a házi pizza.


Mivel szeret játszani: mikor mi a kedvenc, mindig van favorit. Most például játékkonyha, dupló, szerszámoskészlet, autópálya, trambulin, kirakós, orvosos és autószerelős szerepjátékok, labdázás.


Miket tud: egyedül öltözik-vetkőzik(kivéve fűzős cipő, harisnya, ing, néha a zokni is problémás:-))

főbb testrészeit felismeri, és meg is nevezi őket magyarul és angolul

tízig számol, magyarul és angolul

ismertebb állatokat (kb 40-50 féle) megnevez, ezekből 10-15öt angolul is


folyékonyan beszél, egyszer-egyszer szavakat felcserél, általában ha ideges vagy fáradt


saját címét ismeri, el is tudja mondani, saját magát és minket, valamint a nagyszüleit megnevezi


most kezdett három kerekű bicóval száguldozni.

Az utasításokat mindig megérti, de hangulatfüggő mennyire foglalkozik velük:-)Azt tudja hogy piros lábpánál meg kell állni, nem lépünk ki az úttestre, és át is csak úgy kelünk ha egy felnőtt fogja a kezét


pár soros verseket megtanul és bármikor el tudja mondani.

körülbelül 8-10 éneket ismer és énekeli is, ebből kettőt angolul


Kanállal teljesen egyedül, villával nagyrészt egyedül eszik, tányérját utána viszi a mosogatógéphez


Bár hétköznap nagyrészt csak én vagyok vele itthon, és én magyarul beszélek hozzá, de úgy veszem észre sokkal többet is megért, a nagyszülőkkel kevert nyelven skyepol.


Hirtelen ezek jutottak eszembe

2017. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggel 7körül kel, utána reggeli-kenyér,felvágott,zöldség. Utána mosakodás, fogmosás, öltözés-ezt most gyakorolja egyedül.

Szabad játék neki-gyurmázás, babázás, hintázás,kirakó, én addig főzök takarítok.

Heti 2x délelőtt babatornára megyünk, ha nem akkor játszotér vagy biciklizés amihez kedve van.

12-kor ebéd, aztán meseolvasás alvás kb 14-ig.

Ébredés után 15-20perc mesenézés.

Után játék együtt vagy külön ahogy igényli.

Uzsonna gyümölcs vagy joghurt, esetleg péksüti.

Délután megint játszótér, esetleg játszóház, biciklizés.

Este vacsi valami hideg. Közös játék,diafilmezés.

Fél 8-8körül fürdés, fogmosás.Meseolvasás, közben cumisüvegből megiszik 1,5-2dl tejet, alvás.

Szobatiszta, folyamatosan beszél, mondókázik,egyedül eszik, iszik, ceruzát szabályosan fogja, fél lábon páros lábon ugrál, bukfencezik, váltott lábbal lépcsőzik, mászókázik, keret nélküli hintát hajtja...

Mire vagy kíváncsi?

Nálatok?

2017. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Aztaaa. Nekem is 2,5 éves a fiam de igazi ördögfióka. Az előző valaszadók gyerekei tényleg mintagyerek. Az én környezetemben egyik 2,5 éves sem tud 2 nyelven és nem öltözködik egyedűl. Hihetetlen számomra..
2017. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyem meg csak ket eves, de leirom.


8-kor kel, meg szopizik, es visszaalszunk 9 ig.

Utana reggeli, baba muzli joghurttal vagy gyumolccsel vagy tehentej + banan turmixal.

Heti 3 delelott van babas foglalkozas, ugyhogy azzal el is telik a delelott, ilyenkor nem fozok , vagy an elozo esterol, vagy szendvicset eszunk, es este lesz meleg vacsi.

1 korul lefekszik es masfel orat alszik kb.

Uzsonna gyumolcs, joghurt, de ma pl. 2 nagyobb parolt repat evett.

Delutan jatszoter, park, babas baratnok, jatszohaz, esetleg uszas.

Vacsora 7 utan, furdes 8 utan, es 9 korul fekszik.


Eljatszik a duploval, konyvet olvasgat, rajzolgat, autozik, ruhakat, vagy muanyag edenyeket pakolgat.

2017. máj. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!