Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves szófogadatlan kislányt,...

7 éves szófogadatlan kislányt, hogyan lehetne nevelni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen mióta iskolába jár, napról napra többet enged meg magának..

Parancsolgat, nem eszik, ha nincs csoki, akkor ő nem eszik... márpedig nem fogom csokival etetni...

Folyamatosan ellent mond, este nem hajlandó lefeküdni, minket sem hagy aludni... kész kínszenvedés már minden nap... tegnap úgy felhúzta férjemet, hogy elcsattant egy pofon, de kis hiszti után semmi hatása nem volt ennek sem...

Se tv megvonás, se semmi nem hat rá...



2017. máj. 18. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk ez periodikusan szokott előfordulni.

Nálunk az válik be ilyenkor, hogy elkezdünk fokoztottabban foglalkozni vele. Játszani, tanulni, programot csinálni. Még több figyelmet és törödést adunk neki, és akkor visszarázodnak a dolgok.

2017. máj. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha ennyire nem bírok vele keress fel egy szakembert,először úgyis csak a szülőkkel fog beszélgetni,ha nem is kell majd járnia,de talán tud tanácsot adni.
2017. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Valószínű, otthon ereszti ki a gőzt, az iskolában meg túl sok a szabály, de hát ez van. Meg kell vele értetni, hogy otthon is vannak szabályok, ha nincs rendes kaja, nincs csoki sem, ha meg rosszul viselkedik, büntetés van. Hétvégére ígérj be neki jó kis programot, hátha hat rá.

Egy kis elbeszélgetés jó lenne mindenképpen, mi a baja, és kitartást, nemsokára vége a sulinak. Nekem is a kisebbik eléggé zárkózott, de pl. fürdésnél szeret társalogni, ha meg hazajövünk, hagyni kell, hadd lazítson. A parancsolgatást azonnal leállítanám, mondja szépen, mit akar.

2017. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jár pszichológushoz, de a pszichológus szerint kedves értelmes kislány, szörnyű, hogy én már semmi kedvességet nem látok benne :(
2017. máj. 18. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam meghallani, ha parancsolgatni akar. Rájön, hogy ha akar valamit, kérni kell, és szépen. Előbb-utóbb arra is, hogy a szabályokat nem ő hozza, hanem a szülők.
2017. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Feldmár András (Beszél az anyjáról)

[link]


Összefüggések

[link]


Dianetika

https://www.youtube.com/watch?v=KzKfNsMIhc0

2017. máj. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!