Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Még csak 3 éves, de már úgy...

Még csak 3 éves, de már úgy érzem, hogy nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kiborít. Nem kiabálok, nem ütök rá, de néha kedvem lenne ráordítani. Persze nem teszem, hogy ne sérüljön, de ez a kettősség teljesen kiakaszt.

Kipihent vagyok, nem ezzel van a baj. A baj ott kezdődik, hogy egy igazi kis hisztérikával élek együtt, aki állandóan, direkt bosszant.

Mindenki mindig élvezi, hogy anya lehet?



2017. máj. 19. 20:03
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%
Ez normalis, de majd tullendultok ezen! Aki ugy allitja be az anyasagot, mint csillamponik illatos vattacukor pukijat, az hazudik. Vannak ilyen szakaszok, nyugi. Jah, es nem serul a gyerek, ha neha eroteljesebb hangot hasznalsz.
2017. máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
7%

XD

Sztm. Senki sem élvezi,ha már képes voltál megszűlni csináld végig 17 éves koráig a nevelést. Most már nincs vissza út!

Eggyütt kell vele élned,tudhattad volna,hogy mivel állsz szembe. Undorító dolog,akárki akármit mond. De végig kell csinálni! Mondani kell ,,jajj babuci babuci'' közben meg ,,te jó ég''

2017. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy élvezi mindenki mindig. Aki ilyent mondd, annak ne higgy.

Bizony, más gyereke is hisztis, néha már elviselhetetlen, és iszonyúan jól esne normális felnőtt emberek között lenni másnak is.

Ne aggódj, mert mindenki átéli ezt, amit te, és bár tényleg igaz, hogy az anyaság csodás, attól még vannak pokoli részei, ami mindenkit egyformán dühít és kiakaszt, csak vannak olyan szerencsések, akik jobban viselik..egy ideig.

2017. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk az szül ilyen frusztráciokat, ha "tul" sokat vagyunk itthon.pl munka után egyből haza..

Ha viszont ma péntek lévén munka után este 19-ig játszon vagyunk, én leeresztek az anyukákkal, a gyermek kijátsza a belső hangulatait, itthon már a joétvágyu evés van csak és egy békés johangulatu gyermek ami rám is átragad.


Egy szo mint száz, a frusztráciokat a 4 fal okozza. Figyeld meg mennyivel más minden ha pl kirándulásbol jöttök haza.(nem munkábol, nem bevásárlásbol, hanem közösségbol -te együtt a kicsivel -és levegőről)

2017. máj. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
79%

*és ha a gyermek is kipihent, tele a pocakja, kiegyensulyozott a szülője, akkorneki is más.


Vezethetsz naplot is hogy megfigyeld mit csináltatok de, du es milyen lett a gyerek estére.igy kitűnik majd egy kép hogy mitol pokol a napotok es mitől kiegyensulyozott.


Azokat is irhatod, hányszor mitől kapott a gyerek negativ választ amiktol estére kiborul. Pl ha reggel kényszeresen kell sietve öltöznie, nem ihatott ezt azt, csak amazt, kesobb akart fogatmosni, stb ez mind mind gyűlik, halmozodik es egy idő mulva a potom semmin is már kirobban

2017. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Megnyugtatnak ezek a válaszok, de komolyan. Sejtettem, hogy nem lesz könnyű, de azt nem tudtam, hogy ennyire borzalmas napjaink is lesznek.

Vannak olyan pillanatok amikor öröm vele lenni, kifejezetten élvezem a társaságát.

De például most rájött, hogy mi az amivel nagyon fel tud húzni. Sajnos nekünk a bejárati ajtónk elég központi helyen van a házban. 3 éves nyilván vannak pillanatok, amikor egyedül hagyom egy-egy helyiségben. Na ő ezeket a pillanatokat használja ki, hogy kimenjen. Sajnos ez már rendszeres.

Tegnap délután is ebből aztán sírás lett, de hatalmas. Visszakiabálta, hogy "kimegyek", és ezzel együtt csapódott is az ajtó. Felugrottam, mondtam a páromnak, hogy fogadjunk, hogy már kint van. Persze, hogy kint volt. A lábán a gumicsizmája (!) kacsalábon persze. Mire kiértem már esett is egy hatalmasat. Az ínye felrepedt, mert a cumija a szájában volt. Mielőtt bárki azt hiszi, hogy milyen sokáig hagytam egyedül, a gumicsizmába csak úgy belelép, könnyebben felveszi, mint a papucsot, szerintem azért is választotta azt.

Ilyeneken annyira ki tudok borulni. Akkor is azt hittem, hogy a nappaliból a szobájába megy. Nem gondoltam, hogy kifele. Ezt az utóbbi időben olyan gyakorisággal csinálja, hogy most már zárom a bejárati ajtót napközben is. Amíg a kulccsal bajlódik addig odaérek, ráadásul a kulcs még csörög is, szóval hallom is.

De ez csak egy ami napközben problémát okoz, mert arról még nem is beszéltem, hogy mi van akkor ha véletlenül éppen akkor amikor kitalálja, nem tudunk kimenni. Szóval nem egyszerű, de megnyugtat, hogy azért nincsen velem hatalmas baj.

2017. máj. 19. 20:37
 7/44 A kérdező kommentje:
Ez a napló jó ötlet :)
2017. máj. 19. 20:40
 8/44 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk az alap, hogy a bejárati ajtót kulcsra zárom ÉS a kulcsot nem hagyom a zárban. Nem a gyerek hibája, ha simán ki tud menni a házból.
2017. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Mi kertes házban lakunk, én nem zárogatom az ajtót fényes nappal, amikor otthon vagyunk. Van aki komolyan zárja kertes házban napközben?
2017. máj. 19. 20:49
 10/44 anonim ***** válasza:
76%
Igen, aki nem akarja, hogy a 3 éves gyereke a háta mögött kilógjon a házból és kitörje a fogát, az bezárja.
2017. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!