Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek aki felnőttként...

Szerintetek aki felnőttként ilyen, az milyen nevelést kapott gyerekkorában?

Figyelt kérdés
Folyamatos sikertelenségek érik munkakeresésben, bár annyira dolgozni sem szeret. Sokszor kezdett már bele saját bizniszbe, különféle területeken, ezek sorban mind zátonyra futottak. Mindezekért a dolgokért a saját szüleit hibáztatja és sokszor hihetetlen durva hangnemben beszél velük. Nem csak mikor négyszemközt vannak, hanem mások előtt, nyilvánosan nagyon megalázó dolgokat tud mondani.
2017. máj. 20. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Van egy határ amíg lehet másokat hibáztatni, de saját sorsunkért mi vagyunk a felelősek elsősorban.
2017. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Kb az önállosodás hátrtatása vezet ide. Kezdve attol pl hogy sokáig nem adnak a kezébe kanalat, sokáig nem adnak poharat, esetleg folyamatosan zengik hogy majd segitek, vagy pl tiltjàk hogy fáramásszon, nagyobbként lebeszélik a terveiről nem segitik abban hogy ezer dologban kiprobálja magát, akár legyen az csak a sport v hobby. Nem élt soha koleszban nem mehetett szulok nelkul nyaralni haverokkal, ezer millio apro dolog juttathat el egy embert oda hogy balfék lesz.

Hiába mondják hogy felnottkent kezedben a sorsod, de a gyerekkori berögzültséget, gondolkodásmodot, kognitivhiányos képességeket egy hipnotizőr, de pszichologus sem tudja modositani már.


Minden szulo a saját kepessegeihez merten nevel, ezert nem hibazthathatoak.biztos hogy a legjobbat akarták igy is

2017. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*önállosodás hátráltatása vezet ide
2017. máj. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
*röviden, tömören, valszeg féltő, óvó nevelést kapott
2017. máj. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen embert gyerekkorában segítettek mindenbe bele kezdeni, de mikor valami baj volt, akkor arra ösztönözték, hogy adja azt fel.


Pl nem segítettek neki enni, de mikor leette magát akkor jól leszídták.

Vagy elkezdett focizni, de mikor nem volt kedve már menni akkor a szülök nem álltak mellette, hogy kitartó legyen.


Pl a lányom nagyon szeretett volna táncolni. 1 hónap tánc után azt érezte, hogy a többiek mind jobbak mint ö, és nem volt kedve többet már menni. Minden héten sírt, hogy nem akar menni... Azt mondtam neki, hogy ha még nyáron sem szeret menni, akkor ösztöl nem kell neki mennie, de most rögtön nem adhatja fel. Nyár elejére már nagyon tetszett neki, és most 2 év után az egyik legjobb táncos a csoportban.


Hiába hibáztatja a szüleit azzal megoldva az ö problémája nem lesz.

2017. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És úgy hibáztatja a szüleit, hogy szerinte ezt vele direkt kicseszésből csinálták. Én sem hiszem, hogy a szülők mindig a legjobb döntéseket hozzák, de hogy direkt rosszat akarnának a gyerekkel tenni, az azért túlzás.
2017. máj. 20. 15:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi köze a neveléshez. Az emberek minden helyzetért felelőst keresnek, és ritkán esik saját magukra a választásuk.


A második világháborúban milliók gyűlöltek egy vallási közösséget mint minden földi baj okozóját és bizonyára nem zsidóellenes nevelést kaptak mind.


A felnőttkori sikertelenségért kézenfekvő a szülőket okolni, így ő áldozat szerepben tetszeleghet, tehát nem kell szembesülnie azzal, hogy szimplán lúzer. A problèma a jelenben van, nem a múltban.


Aki fogékony az ilyesfajta hárításra az mindig okolni fog valakit vagy valamit a saját hibáiért vagy az aktuális helyzetért.

2017. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem úgy gondoltam, hogy a mások hibáztatása egy valamilyen nevelés következménye, hanem maga a sikertelenség és az a hangnem amit még más embertől sosem hallottam a saját szülei felé. Nyilvánosan meg pláne.

Egy 40 feletti férfiról van szó amúgy.

2017. máj. 20. 21:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Én amúgy arra tippelek, hogy mindig a kedvében jártak és nem tanult meg lemondani valamiről egy másik valami javára. Tehát hogy mindig a rövidtávú "nyugalmat" helyezték előtérbe a szülők, kikerülvén a várható hisztit, így látszólag mindig megkapta amire vágyott.
2017. máj. 20. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!