Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatiszta magától?

Szobatiszta magától?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 éves kislányom már 1 hete levette a pelust. Gyakorlatilag annyira utálta hogy egy felszabadulás volt mind a kettőnknek, azóta már éjszakára sem engedi magára adni. Nagyon nem is történik baleset, max napközben ha belemerül a játékba. Viszont riogatnak anyukák hogy ez túl korai, és hogy ártok azzal hogy engedek neki hogy lehet pelus nélkül. Írnátok tapasztalatokat, tényleg később vissza eshet? 3 éves koráig itthon vagyok vele szóval felőlem ráérne tényleg, abszolút nem erőltetjük, ha lehet így mondani gyakorlatilag az ő döntése, de azért megnyugvás ez mind a kettőnknek mert nagyon utálta a tisztába rakást, kb fél órás procedúra volt mire rátuszkoltam a pelenkát..
2017. máj. 21. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindezt magától eldöntötte és működik, akkor vissza ne erőltesd rá a pelenkát.
2017. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem korai főleg így hogy ő akarta és nincs is érdemi sok baleset. Örülj neki hogy ilyen könnyen ment. Nekünk a cumit dobta ki egyik reggel és azóta nincs használatban. Mi sem terveztük elvenni de ha így döntött gondoltuk ám legyen. Ha nálatok is szépen szól és szívesen intézi minden dolgát a bilibe vagy wcbe akkor csak örüljetek. Ne foglalkozz vele ki mit mondd. És adott esetben ha idősebb korban lesz szoba tiszta a gyerek pl 3 évesen akkor is simán benne van hogy betegség miatt újra bepisil egy darabig és lehet pelus is kell. Ezen ne aggódj, max többet kell mosni és takarítani és ennyi.
2017. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fiaim - ikrek - csinálták ugyanígy, és attól kezdve, hoyg eldöntötték, hoyg nekik nem kell pelenka, gyakorlatilag nem volt többé baleset. Soha semmi problémájuk nem lett emiatt.
2017. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen az emberi természet, már azt sem tartja normálisnak, ha valami normális és túl jó. Akik riogatnak azokat csak a sárga irigység eszi.
2017. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő szerette volna, és baleset is alig van, akkor az nagyon jó. Itt a jóidő ha történik is baleset, nehogy visszaadd rá a pelust.

A többiel, meg szerintem féltékenyek, mert sokunknak kűzdeni kell a gyerek szobatisztaságáért még 3 évesen is.

Egyáltalán nem baj h a te gyereked előbb megért rá mint másé!!!

2017. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Aki riogat az irigy!

A baratnom fia 17 ( !!) honaposan csinalta ugyanezt. Nemelyik korabban erik meg ra, ritka, de orulj neki :)

2017. máj. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Egy barátnőm kislánya szinte mikortól ülni tudott, wc-be pisilt (látta a nagytesótól), nem volt még 2 éves, amikor már teljesen, éjjel-nappalra balesetmentesen szobatiszta lett. Már 3,5 éves, az égvilágon semmi gondja nem származott ebből!

Vissza ne add rá a pelust :) gratulálok, ügyes kislányod van!

2017. máj. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem is értem azokat, akik szerint ez probléma :O

Az én fiam pontosan a 2. születésnapján ledobta a pelust (pedig a fiúk elvileg később érnek) és azóta (most lesz 3) soha, de tényleg egyetlen egyszer sem volt baleset sem nappal, sem alvás közben, se kakival, se pisivel. És eszembe se jutott, hogy ez baj lenne, meg hogy ne engedjem pelus nélkül lenni, ha már ő nem akarja (teljesen önszántából) inkább örültem neki :)

Szerintem is inkább az irigység mondatja ezt velük...

2017. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

MINDENKI magától lesz szobatiszta.


Éppen abban az időpillanatban, amikorra megérik a záróizom tudatos szabályozásért felelős terület az agyában. Ez egyéni, akár másfél év szórást is mutat az egyes embereknél.


Tehát abszolút irreleváns, hogy "anyukák" mivel "riogatnak".

2017. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!