Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet szimpatikus anyává...

Hogy lehet szimpatikus anyává válni? Mindenki mintha utálna

Figyelt kérdés

A gyermekkel más közösségeket kell érintsek és mindenhonnan negatív ingereket kapok csak. Nem tudok igy élni. Hogyan változzak?


- pl a gyerekorvos ha már csak meglát(pedig kb fél éve nem voltunk) már olyan "lefáradt"arckifejezessel fogad, mint aki azt sugallja minek vagyok megint ott (anno beszédfejlodesi lemaradás es ortopediai szempontbol is gyerekem elmaradásait hogy komolyan vegyék nem egy orvoshoz intézményhez rohangáltam, lehet tulaggodosnak titulál)


- ha bölcsiben aggodom a gyerek soha meg nem magyarázott, vagy elbagatellizált sérülései miatt, megint csak én vagyok a zavaro tényezo es idiota műmosollyal képesek csak fogadni naponta.


- boltban a gyerekem ügyesen szokott sorakozni de ugye egyre nehezebb az idő fuggvényében nyugis várakozást benne tartani, amikor már mi vagyunk soron, fizetek, agyerek ki akar már szökni a boltbol, van hogy az elottem levo vevő direkt nem pakol le a szalagrol a penztaros már az ő termékeire szorja az enyémet hogy vegye észre magát es haladjon...

De van hogy amikor sietnék a gyerek miatt, maga a pénztáros direkt megáll, es neki áll blokkokat tűzögetni..


-státusz miatt kések a melohelyről, a főnök reakcioit már le se írom


- játszotéri es egyéb helyeken az anyák megsértodnek ha elkérem a gyerekétol a gyerekem mellesleg sulyhatáros es mellesleg vadiúj futobiciklijét amire sporoltam ráadásul


Én nevelem a gyerekem, nem vagyunk magunknak valok, udvarias vagyok, tudom, hogy nem körülöttünk forog a világ, de mondhatni, akármerre nézek én mindig huzott szájat, erőltetett vigyort, stb kapok. Már felemészt.


Hogyan lehetnék szimpatikus anya?


2017. máj. 22. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

A kisgyerekes anyak mindig egymas farkasai napjainkban, nekik barmit teszel is sosem leszel szimpatikus, mert ha valamit mashogy csinalsz mint ok, utalnak, ha jobban csinalsz, utalnak, ha ugyanugy csinalsz azt gondoljak: "oke de azert en egy picit uuuugyis jobban csinalom".


A gyerekorvos valoszinuleg faradt/frusztralt, a fonok meg nyilvan a munkaidot nezi es nem azt hogy gyerek miatt kestel.

2017. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Én az olyan játékot, amit féltek mástól, nem fogom a játszóra vinni, mert ha nem adod oda, ez lesz belőle. A gyerekorvos szereti magát nagyon fáradtnak és leterheltnek mutatni, legalábbis felénk mindegyik olyan.

A boltos nem valószínű, hogy direkt akkor áll neki tűzdelni meg válogatni, az előtted lévő meg paraszt, nem valószínű, hogy veled kicseszésből csinálná. Én jobban utálom, mikor még az előző nem pakolt el, már teszi oda az enyémet, ezek után én sem tudok időben elpakolni, az enyémre is szórja a másét. Az ilyentől a hajam égnek áll...

2017. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Az azert gyanus, ha "mindenki" mintha utalna...


1. Valoszinuleg vagy tulreagalod, vagy tul sokat varsz el a kornyezetedtol magad fele.

2. Se az orvosnak, se a bolcsodeben nem kell neked "szimpatikus" Anyanak lenned, ha a gyerekednek problemaja van, akkor te vagy az, akinek ki kell allnia erte, ha esetleg tul aggodos vagy, akkor is, nekik meg az a dolguk/munkajuk, hogy ebben segitsenek, ha tetszik nekik, ha nem. Ezzel te ne foglalkozz.

3. Ezt tuti tulreagalod, a boltosnak is van eleg dolga, az elotted levonek is, hidd el, minthogy direkt teged szivassanak. Van, aki lassabban pakol el, van aki gyorsabban, a boltosnak akkor jutott eszebe a blokk es nem akarta elfelejteni megint, ezeknek semmi koze hozza, hogy a te gyereked hogyan viselkedik a boltban vagy egyaltalan, hogy van-e gyereked.

4. Jatszoterre en sem vinnek le olyat, amit feltek esetleg. Menjetek el akkor kulon biciklizni, vagy legyen nalad vegig a futobicikli, hogy ne akarjak elkerni.

5. Semmivel ne foglalkozz, csak azzal, hogy te es a gyereked jol erezzetek magatokat, inkabb mosolyogj te ra mindenkire, lehet csak annyi kell hozza, hogy jobb legyen a napjuk. Hidd el, ragados.

2017. máj. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 jafnrétti ***** válasza:
69%

szerintem sokszor már te látod bele, hogy "utálnak". A pénztáros biztos, hogy nem téged akar szívatni, ahogy az előtted álló sem. Egyébként azt én is utálom, hogy nem képesek elpakolni, és akkor állnak neki szatyrozni, amikor már az én cuccomat löködi oda a pénztáros, de én szólni szoktam, hogy várja meg, amíg a hölgy/úriember végre elviszi a cókmókját, mert addig én nem férek oda az enyémhez.


A játszótéren meg nem tudom, mi ez az új módi, hogy minden közkincs, én is szólnék, ha nagyobb gyerekek gyepálnák az enyémnek a játékát. A homokozó, ami ki van szórva, az oké, azzal játszhat bárki, de motort, bicajt, akármi járművet illik elkérni. Megsértődnek rád, mert visszakéred? Hát aztán, nem te voltál bunkó, nekik illett volna elkérni, megkérdezni.

Ti meg, ha ilyenek a többiek, akkor csak annyi játékot vigyetek le, amennyit szemmel tudtok tartani.

2017. máj. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Nezd, mivel ide is heti szinten ilyen tulaggodo kerdeseket irsz, a valosagban is ilyen lehetsz. Picit lazulj! Nem kell mindenkinek megfelelni.
2017. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát az gyanús, ha mindenki szembe jön :) Szerintem is sokszor rávetíted a megfelelési kényszered a többiekre. Nem minden neked szól. A gyerekorvos vagy tényleg lefáradt vagy olyan személyiség, aki szereti annak mutatni magát. A bölcsiben lehet, hogy nem a leglelkesebb dolgozót fogtátok ki (nálunk is akad ilyen is, olyan is). A boltban sok gyerek szokott rosszalkodni (az enyém is), szerintem már fel sem veszik. A főnök nevelő célzatú reakciója a pénznek szól. Ha a játszótéren nem akarod odaadni a bicajt, vagy ne vidd le, vagy lakatoljátok le. Legyél először magadnak szimpatikus, általában akkor a világ is visszatükrözi.
2017. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%

Én már egy eset alapján is utálnálak.

Fél év szünet az orvosnál nálad már soknak számít????

Talán azért nem fejlődik a gyereked, mert mindenki utál téged. Nem tud kivel beszélgetni a játszótéren és nem mozog eleget!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tudod bunkóság ellen nincs gyógyszer

2017. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

7-es, a fél év szünet a gyerekorvosnál tényleg hosszú egészséges időszaknak számít. A bölcsisem és az ovisom miatt heti egyszer biztosan megfordulunk a dokinéninknél, összetenném a két kezem, ha fél évig, ilyen "hosszú ideig" nem kellene mennünk.

De ez off volt.

Kérdező! Nekem szimpatikus anyukának tűnsz, nincs veled semmi baj. Érezhető, hogy tényleg nem érzed a világ közepének magatokat, szimpatikus, hogy valóban neveled a gyerkőcöt, szval amit érzel, az esetek többségében a véletlen számlájára írható, szerintem.

A dokinénik sokszor valóban túl vanna terhelve. A mi dokinénink egy angyal, a saját műszak letelte után rohan át a védőnői rendelésre, és pár nap még másik praxist is visz. És a munkaidő letelte számára nagyon gyakran 1 órás túlórát jelent, olyan sok beteg gyerkőc van.

A boltosok szintén gyakran utálják az egész életüket, sz.rért-húgyért dolgoznak napi 12 órákat. És sokszor a sorban álló emberek is nagyon elcsigázottak, őket is nyomasztják a saját problémáik. Sokan valóban nem tudnak mit kezdeni egy energiabomba bölcsissel.

Mi a játszóra csak olyan játékot, járművet viszünk, amit kérés nélkül más gyermek is megnézhet, kipróbálhat. A mi játszónkon valahogy minden közös, és nem láttam 25 kilós évest ráülni a bölcsis kislányom futóbicajára, szval kicsi a valószónűsége, hogy tönkremegy a nem rendeltetésszerű használattól. Szval ne vidd a játszóra az értékesebb játékokat!

A főnök pedig csak főnök, lesz.rja, hogy mi van veled, csak dolgozz, végezd el a munkád.

És egyébként valahol én is szoktam hozzád hasonlóan érezni. Én azzal magyarázom magamnak, hogy mivel én egy nagyon energikus ember vagyok, egy örök optimista, aki nem pazarolja az energiáit önsajnálatra, nem veszek részt a munkahelyi ömlengésekben, pletyikben, ellenben nagyon nyitottan beszélgetek bárkivel, akinek szüksége van rá, ez megriasztja az embereket. Sokan távolságtartóak, a kollégáim ámuldoznak, hogy honnan ez a brutál sok energia és életszeretet, de nem közelednek. Néhány mély barátságom van, Ők így szeretnek engem, sőt, sokszor őszintén elmondják nekem, hogy gyakran belőlem merítenek erőt egy-egy nehezebb helyzetben.

Szval lehet, hogy másabb vagy, mint a többi ember, de ne az jusson azonnal az eszedbe, hogy te vagy a rossz, hanem intézd el annyival, hogy talán kilógsz a sorból, és az átlagember nehezen tud kezelni.

2017. máj. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lemaradt: 25 kilós 8 évest.
2017. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ami jogos: a bölcsiben napi szinten a gyerek vélt vagy valós sérüléseit nyomozni, biztos nem szimpatikus. A gyerekek elesnek, mehcsípik, még meg is harapják, ütik egymást olykor. Ilyen van, fogadd el. Amit te csinálsz, az gyanúsítgatásnak tűnik, persze, hogy nem szeretnek.

A gyerekorvost nem ismerjük, szerintem te meg nem látod, másra milyen pofát vág.

A vásárlásos sztorit nem minősítem, szerintem gondold át újra.

Ha késel a munkahelyedről, nem fognak kitüntetni, nem is értem, mit vársz.

A játszótéren tök igazad van, az a tiétek, bár én inkább a parkba megyek ilyen cuccal, mert nem akarom odaadni másnak.

Túlérzékeny vagy, az nekem egyértelmű. Nem rólad szól minden, hidd el.

2017. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!