Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi és milyen mesét néz 6...

Mennyi és milyen mesét néz 6 év körüli gyermeked?

Figyelt kérdés
Ti szabályozzátok a tévézésre szánt időt és ti mondjátok meg, hogy mit nézhet? Vagy bármi mehet, bármeddig? Hol nézi, tévében, számítógépen, tableten? És mi a helyzet az online játékokkal? Még nem iskolás 6 év körüli gyerekek érdekelnek főleg. Köszönöm!
2017. máj. 22. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy fogalmaznék,hogy igyekszem én szabályozni,hogy mikor,meddig és mit nézhet,kisebb nagyobb sikerrel.

Előnyben részesíteném a régi,normális meséket(Frakk,Hupikék törpikék,Magyar népmesék,Nils Holgerson,Balu kapitány,stb),de a gyermek fogékonyabb a mostani idióta animációs marhaságokre sajnos...Persze kompromisszumképesek vagyunk,Ő is én is :)

Tévében nézi,nagyon nagyon ritkán laptopon,de akkor sem egyedül.

online játék nulla,sőt,egyenlőre még nem is engedjük hogy használja a gépet.Bőven ráér még.Tudom,hogy a mai gyerekeknek már tök természetes,de mi ilyen szűk látókörű maradi emberek vagyunk :D

2017. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Kisfiam 6.5 eves, abszolut eroszakmentes es szofogado, nyugodt gyerek (szerencses vagyok, nalunk az un. dackorszak is kimaradt). Szoval maximalisan megbizom benne, sajat tv-je van Karacsony ota, kezelheti ahogy akarja. Nem szabalyozom, de tudom miket nez mert sokszor behiv minket is ha a kedvenc epizodjait adjak :) Lego Ninjago es hasonlo mesek, de a regieket is szereti, Tom es Jerry, Garfield, stb.

Mivel nem "ritka kincs" neki a tv, ezert nem is bolonditja meg, ugyanugy imad rajzolni, szinezni, sot, mivel tud olvasni, a konyveket is szereti.

2017. máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szabályozzuk. Mindig megbeszéljük, hogy mit lehet. Online nem játszik, van letöltve néhány játék, főleg Lego, azokkal szokott, de nem órákat. A mesét tv-n nézi, pl. m1, nickjr, davinci, a youtube-on szoktuk a Mézgát, és hasonló meséket nézni. 5,5 éves.
2017. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Én hat évesen bibi blocksber-et, bibi és tinát, mézga gézát néztem, napi 1-2 órát,
2017. máj. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Általában DVD-t néznek vagy laptopról teszek be nekik mesét. Azért, mert akkor én tudom kiválasztani, hogy legalább valami értelmes, tanulságos mesét nézzenek(Disney mesék örök kedvencek), mert amik mostanában mennek tévében, egyszerűen katasztrófák, semmi mondandójuk nincs(néhány kivétellel). Persze, ettől függetlenül háttérben megy néha, ha épp rajzolnak vagy ilyesmi. Számítógépet nem használnak, a tabletemen viszont szokott néha játszani a nagyobb. Csak olyan mértékben szabályozom a filmnézést, hogy ne menjen a normális játék, a kinti testmozgás stb. rovására. 5 éves kislány és 3 éves fiú :)
2017. máj. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én csak annyira szabályozom, ha úgy érzem sok, akkor megkérem kapcsolja ki.

Hétköznap van hogy nem is tévéznek de van h. 1 órát is. Ez erősen függ az időjárástól és a szabad időmtől. Ha van időm akkor társasozunk, "iskolásat" játszunk, kártyázunk a bent töltött idő alatt. (eleve leginkább szabad levegon vagyunk)


Normál hétvégén szinte nem is vagyunk elektromos eszköz közelébe, minimálisan használja.

Viszont utazásnál, orvosnál a váróreremben, esős napon szoktam hagyni őket.

A múltkor az orvos jól le is teremtett minket, hogy egy 6 éves gyerek, max 2x30 percet nézhet tv-t/ tabletezhez/ telefonozhat stb. Hát kíváncsi lennék ki tartja be. Olyan rosszul esett amúgy; mert mi tényleg figyelünk arra h ne essünk túlzásba és rengeteg dolog érdekli a gyerekeim, az orvosunk meg csak annyit látott h majd' egy órán keresztül nyomta a tetriszt.. Na mindegy.

Amúgy, mézga család, tom és jerry, walt disney mesék, mr been , scoony doo a kedvenceik. 4,5 és 6,5 évesek.

2017. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, online játékok: egyszervolt.hu- t szoktuk hasznalni. Sok normalis jatek van fent.

Tableten van eg zongoras jatek ami az abszolute kedvenc.

Amugy super marios jatekok tetszenenek meg neki.

2017. máj. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-) Eddig hétköznap egy mesét nézett lefekvés előtt a lányom. Nem meseolvasás helyett, hanem előtte. Mostanság főleg Én kicsi pónim a sláger, előtte Bogyó és Babóca, Thomas, Eszes Jess és Maja volt a kedvenc. Hétvégén viszont elég sokat nézi, igazából a mi hibánkból, lustaságunk miatt. Már hét körül felébred és átmegy bekapcsolja a tévét és amíg fel nem ébredünk (9 körül) addig felügyelet nélkül nézi. Igaz csak az m2-t, de így is azt veszem rajta észre, hogy a reklámok tetszenek neki a legjobban. Hosszú, egész estés meséket csak ritkán nézünk, Disney. Táblagépen pedig egy hercegnős kifestővel játszik, de negyed óra elég is neki úgy 3-4 hetente.
2017. máj. 23. 14:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Javítok mielőtt teljesen felelőtlennek néztek. Vele együtt kel valamelyikünk, kap reggelit és teát, csak még visszafekszünk és lustálkodunk.
2017. máj. 23. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!