Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is szoktatok így járni...

Ti is szoktatok így járni baba vagy kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

Már egy ideje feltűnt, de most már látványos.

Szóval arról van szó, hogy van egy 3 és egy 5 évesem, és egyre gyakrabban előfordul, hogy elfelejtek mellettük enni. Egyszerűen elfelejtem. Amikor éhes lennék akkor sokszor van, hogy nincsen rá lehetőségem, aztán meg elmúlik az éhségérzet és azzal el is felejtem, hogy nem ettem. Ma például fél kettőkor jutott eszembe, hogy egy fél banánt ettem és egy sovány joghurtot. De ez egyre gyakrabban előfordul. Este megfogadom, hogy figyelek rá másnap, de aztán kezdődik reggel az őrület és elfelejtem. 1 hónapja értem el azt a súlyt, amivel teherbe estem az elsővel. De most már konkrétan kevesebb vagyok, mint a gyerekek előtt és eléggé látszik, negatív értelemben.


Tudom, hogy változtatni kell és próbálok is. A kérdésem csak annyi lenne, hogy más szokott-e így járni a gyerek mellett.



2017. máj. 25. 22:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%
Én nem szoktam, sose jutok el odáig, hogy elmúlna az éhség érzetem, a gyerekekkel együtt eszek mindig, ha épp valamiért nem tudok (pl. az egy éves picit etetni kell), akkor rögtön utánuk eszek én is.
2017. máj. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
66%

Nalam ilyen gyerektol fuggetlenul is elofordul olyan idoszakban, amikor nincs konkret napirendem.

Konkretan gyerekek mellett akkor volt ilyen, amikor meg picik voltak (kb a kisebbik 2 eves koraig), mert pici korkulonbseggel szulettek. Nem egyszerre keltek/ettek/aludtak, igy valamelyikkel mindig volt valami dolgom, plusz a kisebbik nagyon sokaig rossz alvo volt. Mire eljutottunk odaig, hogy a kisebbik napirendje egybe esett a nagyobbikeval, addigra 10 kilot fogytam ugy, hogy alapban is vekony voltam, tehat kifejezetten sz.rul neztem ki. Azutan mar egyszerre ettunk kozosen ettunk, a delutani alvas is egyszerre volt, stb.

De pl most is ezt csinaltam ket honapig. Edesanyam hirtelen korhazba kerult, masfel honapig ott volt, sajnos nem is epult fel. Amikor tudtam vele voltam, hajnalban keltem,hogy mindent eltendezzek, mentem hozza, delutantol szinten nala voltam, a maradek idobe zsufoltam be az osszes munkamat, dolgomat. Amig a temetest szerveztuk, plusz utana inteztuk a hivatalos ugyeket szinten az evest hanyagoltam, hogy masra legyen idom. 2 honap, -8 kg, sovany vagyok megint kegyetlenul.

2017. máj. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
72%
A 3 es 5 eves mar eleve ovodas, amig oviban vannak mit csinalsz hogy nem eszel? Hetvegen meg ekkora gyerekekkel miert nem egyutt etkeztek, reggeli, ebed, vacsora? Azert nem kisbabarol meg egyevesrol van szo........
2017. máj. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%
3 és 6 éves lányaim vannak, reggeli, ebéd, vacsora mindig "mindenki együtt leül az asztalhoz". Tízórai, uzsonna szabadon választható, aki éhes, eszik. Nekik is egy rendszer az éves és úgyis ott lennék a konyhában, így le is ülök.
2017. máj. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
87%

Van egy bölcsis és egy ovis gyermekem. Hétvégenként, valamint hétköznap esténként minden főétkezést közösen költünk el az étkező asztalnál. Nagyon fontos közös tevékenységnek tartom a KÖZÖS étkezést. Így természetesen sosem felejtek el enni. Hétköznap munkaidőben pedig van egy rendszerem: délig csak iszom és gyümölcsöt eszem, úgy érzem, ilyenkor könnyebbül meg egy kicsit szervezetem, valamint nsgyon jót tesz a rengeteh folyadék a nap első felében. Ebédre könnyedet eszem, uzsonna időben a gyerekekkel a játszón vagy séta közben elnyammogunk valamit, este pedig közösen vacsorázunk valami könnyedet.

Nem is értem, hogy felejthetsz el enni. A gyerekeknek nyilván nem felejtesz el enni adni, amikor ők esznek, ülj le velük enni! Hétköznap a munkahelyeden pedig alakíts ki egy rendszert, hamar rá fog állni a szervezeted!

2017. máj. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem, mert leülünk és együtt eszünk.
2017. máj. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

A kicsi még bölcsis, én meg még nem dolgozom. Nem is igazán ment volna, mivel ez az év arról szólt, hogy állandóan betegek voltak. Szinte ritka volt az, hogy mind a két gyerek ne legyen itthon. A kicsi például két hétig itthon volt, mert annyira köhögött. Semmi extra baja nem volt, mg az orra sem igazán folyt, csak köhögött és a gyermekorvos azt mondta, hogy maradjon itthon.

De rengetegszer van az, hogy visszafertőzik egymást és nem is egyszerre betegek. Bár mondták, hogy ez normális, mármint az első közösségben töltött év ilyen. A nagynál is volt ilyen. De remélem lassan túl jutunk ezen.

Szóval ezért van az, hogy ennyit együtt vagyunk.


Hát nálunk valóban nem valósul meg az, hogy együtt együnk általában. A kicsi miatt ilyen nehéz. Lassan egy éve bölcsis, de nagyon aggaszt a súlya, mivel olyan soványka. Nem mondta az orvos, hogy ez kóros lenne vagy ilyesmi, mégis nekem vékonynak tűnik. Nem igazán akar enni. Bölcsiben is mindig mondják, hogy nem igazán eszik. De rájöttem, hogy ennek mi az oka. Az, hogy nem szeret "megdolgozni" érte. Itthon is mindig mondja, hogy én fogjam a villát, a kenyeret meg nem fogná, mert "olyan lesz a kezem", konkrétan sír emiatt. Én meg inkább etetem általában, azért, hogy legalább akkor egyen normálisan, amikor itthon van, mivel a bölcsiben tuti nem eszik.

Ha itthon vannak reggel, akkor a kicsinek és a nagynak is mondjuk a kiflit felkockázom (nyilván van még rajta valami), a paradicsomot mondjuk kis tálkákba rakom mellé. A nagynak így oda tudom adni, néha mondani kell, hogy "egyél", és nagyon ügyesen mindent megeszik. A kicsivel ez idő alatt azt játsszuk, hogy neki adogatom még a felkockázott kiflit is, mivel nem akar enni. Néha még ilyenkor is kettő falat után azt mondja, hogy elég, pedig nyilván nem lehet az.

Ebédnél hasonló a felállás. Vacsoránál sem igazán lehet más. A párom vacsoránál általában itthon sincs, szóval a családi vacsora nálunk akkor sincs. Szombaton és vasárnap szoktunk együtt enni, de nekem az is rémálom.


Tudom, hogy ezzel nem fejlődik és apró lépésenként próbálom rávenni, hogy egyen. Sajnos a helyzetet bonyolítja, hogy a tablet sokszor a kezében van, mert konkrétan leülni sem hajlandó, vagy egy helyben maradni. Próbáltam korábban, hogy "akkor nem eszel, meg majd eszel, ha éhes leszel", de nem eszik. Képes arra, hogy inkább ne egyen. Simán kihagyna szerintem 2 étkezést is. Ezt meg nyilván nem fogom hagyni.

Sajnos ha nincsenek megteremtve a megfelelő feltételek számára az evéshez (tablet, anya etet, kéztörlő a közelben), akkor lehetetlen lenne megetetni. Tudom, hogy ezzel küzdenek a bölcsiben is. Ezért reggel általában mindig adok neki és ahogy jön haza megint. Mert tudom, hogy ott nem eszik.


Szóval annyira elmegy az idő (45-50 perc simán elmegy egy ebéddel), hogy konkrétan jóllakom azzal, hogy nézem. Nyáron ovi előtt, majd próbálok javítani a helyzeten.

2017. máj. 26. 10:12
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Tablet eveshez? Bolcsis es Te otthon ulsz kozben es megsem jut eszedbe enni holott orakig (legalabb fel napot) egyedul vagy? Ennyi idos gyerekeknek mar reg ugy kene enniuk hogy egyutt ultok az asztalnal es eves van. Nem tabletezes meg anyuci etet.

Borzasztoan elrontottad az etkezesi kulturajukat, de meg nem keso valtoztatni.

Legyen meg hanykor ultok le enni, Te is szepen magad ele veszed a tanyert es a kajat, a tabletet elteszed az etkezoasztaltol messze a p.csaba (mar bocs) es ESZTEK .

2017. máj. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nem történik semmi, ha kihagy két evést, nem fog éhen halni. Látod a bölcsiben sem hal éhen, pedig nem eszik, hisz "nem megfelelőek neki a körülmények".

Tanítsd meg enni kézzel és evőeszközzel, az meg alap hogy szalvétát teszel neki, és törölheti a kezét amennyit akarja.

Az meg hogy adod neki pl a kenyér+paradicsom kockákat, attól te közben miért ne ehetnél? Lehet ő is hamarabb megtanulna enni, ha látná tőled is.

2017. máj. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
83%
Egy falat anyának, egy a babának. Komolyan nem értem a problémádat.
2017. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!