Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolás, nagy óvodás gyerekkel...

Iskolás, nagy óvodás gyerekkel hogy telik a délután, miután hazaértetek?

Figyelt kérdés
Játszotok velük aktívan mindig, vagy elvannak, ti meg készültök a vacsorára vagy pihentek?
2017. máj. 26. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Ovi után még játszótér vagy biciklizés, hetente egyszer torna, én ilyenkor megyek bevásárolni.

Utána otthon lányom általában játszik vagy együtt gyors vacsit készítünk, közös vacsi, utána általában még közös játék, vagy tv nézés, majd fürdés alvás.

2017. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha jó az idő, akkor oviból mindig a játszóra megyünk,és ott játszunk egy-másfél órát legalább. Ha rossz, akkor meg hetente kétszer játszóházba, a többi napon meg otthon társasozunk, rajzolunk, legózunk, mikor mihez van kedvünk. Hetente háromszor van meleg vacsora, ezt általában előre elkészítem, így csak melegíteni kell. A délutánt teljesen a gyerekre fordítom, nyolctól alszik, azután jön el a mi pihenőidőnk apával:-D
2017. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez napról napra változik. Van, hogy játszunk, van, hogy én teszem a dolgom ő meg játszik, rajzol, folyamatosan beszél, vagy valmi titokzatos projekten dolgozik, van, hogy vásárolni megyünk vagy játszóra vagy barátnőzni. Leckéje csak hétvégére szokott lenni, elsős.
2017. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyik elsős, a másik bölcsis, kb. 4-fél5 között szedem össze őket. A nagy rendesen megcsinálja a leckét a suliban, ezzel szerencsére nincs gond, heti 3x megy sportolni, előtte általában még a barátaival is focizik, hol az udvaron, hol a játszón. Ha jó az idő, váltogatjuk a játszótereket, élvezik, ha találnak ismerőst, ha meg nem, engem nyúznak valami szerepjátékhoz. Kb. 6-fél7-ig kint vagyunk, rollerrel, biciklivel. Ha nem megyünk játszóra, itthon játszunk: társas, legó, kergetőzés, labdázás pl. lufival, valami kreatívkodás. Legtöbbször velem akarnak játszani persze, én ezt hol élvezem, hol nem, hol benne vagyok, hol ellenállok - akkor azért már feltalálják magukat - de alapvetően kell nekik egy kis anyával idő is azért. Közben néha pl. teregetek vagy megvarrom, ami elszakadt vagy lepucolok ezt-azt meg csinálok nekik vacsorát (néha segítenek), de ezek 10-20 perc alatt megvannak, mert általában hideget eszünk. Vacsi közben elítélhetően mesét néznek. Ha van épp plusz fusi munkám, akkor ilyenkor szoktam arra egy kis időt lopni. A másnapra való összekészülést meg addig szoktam intézni, amíg együtt fürdenek, közben hazajön apjuk, ő is eszik. Néha meglepetésünkre mellettük is sikerül beszélgetnünk vagy csak magunk elé nézni, néha nem, mert vagy nem halljuk még magunkat se vagy pörögnek az események (a kicsinél az orra esett vagy bekakilt, a nagynál csak a "nem találom", "nézz ide"...). De aztán csak ágyba kerülünk :)
2017. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs játszó meg semmi, örülnek, ha hazaérnek és játszhatnak a játékokkal, mindig hagyom őket, ha van is tanulnivaló, csak később állunk neki, aztán vacsora, fürdés, alvás már fél 9-kor. Én csak hétvégén szoktam velük játszani, vagy amíg otthon voltam velük. Nincs idő egész egyszerűen.
2017. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Negyed 5-re érek az oviba (autóval járok) ezután be ugrunk vásárolni valahova, és utána játszó vagy játszóház, úszni vagy lovagolni megyünk bár az egyiket igyekszünk hétvégére tenni úgy kényelmesebb. Kiscsoportos még teljes figyelmet követel, 5-10 percet van el akkor mint akit ágyúból lőttek házimunkát csinálom több részletben.
2017. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Nalunk eleg jol elvannak nelkulem, bar egymast sokat olik, tatsasozbi, stb a legkisebb miatt lehetetlen, ha ebren van. Neha lelkiismeretfurdalasom van, hogy nem jatszom veluk aktivan.
2017. máj. 26. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!