Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egyedül élő nő, aki...

Van egyedül élő nő, aki szerintetek elfogadna sittert koszt+kvártélyért? Tudtok ilyenről? Ha ti ilyen helyzetben volnátok, elfogadnátok? Vélemény ilyen helyzetről?

Figyelt kérdés

2017. máj. 29. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Egyedülálló anyaként, mármint ha az lennék, kifejezetten nem szívesen engednék be a lakásomba egy idegent, főleg nem életvitel-szerűen.
2017. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Én se egyedülállóként, se családosan nem engednék egy idegent velünk élni. Bébicsősz meg ingyen sem kellene, inkább emgoldanám bárhogy, mint idegennel. Ne vedd rossz néven, ez nem kimondottan ellened szól, de sokan nem tűrnének meg idegent a házukban, pláne a gyerek közelében. Ettől még lehet, hogy valaki nem így gondolja, de szerintem a többség igen.
2017. máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Hat az kb. alberlet lenne cserebe napi par ora gyerekvigyazasert.....nem eri meg annak sem anyagilag, aki be merne ezt vallalni. Ott lakik es a csalad penzen eszik valaki azert hogy napkozben par orat vigyazzon a gyerekre? :))) Nagy marhasag. Akkor kifizetem csak azt a par orat amikor szuksegem van a sitteri szolgalataira.
2017. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Az egyik barátnőm lakott így egy családnál egyetemista korában. De nem 0-24-ben volt sitter, hanem járhatott mellette órákra + este tanulhatott, és valamennyi (kevés) fizut is kapott, amiből a többi kiadását fedezni tudta (pl. tankönyvek, bérlet). Cserébe kellett sitterkednie és a házimunka egy részét elvégezni (azt hiszem, mosás, vasalás, takarítás).
2017. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Külföldön ez mindennapi. Magyarországon viszont máshogy működnek, gondolkodnak az emberek.
2017. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

5, Elmondjam miert?


Magyarorszagon az anyak evekig otthon vannak, kulfodon a gyerek parhonapos koraban visszazuznak melozni. Aztan: kulfoldon egy kukas vagy egy feketemosogato annyit kap mint nalunk a kozepvezetok. Plusz: kulfoldon a kitelepult csori kis magyar diaklany megy el hazicselednek a gazdag kertvarosi vagy belvarosi kulfoldi csaladhoz, de Magyarorszagon a kis panelba a minimalberes csaladhoz ki koltozzon, akinek eleget tudna adni egy magyar atlagcsalad, egy hajlektalan?

2017. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
4-es vagyok, a barátnőm ez BUDAPESTEN csinálta, egy eléggé gazdag családnál. Ezt nem írtam bele, azt hittem, egyértelmű, ha nem írom, hogy külföldön, de miért kell lepontozni?!
2017. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Mint már írták külföldön ez mindennapi, kb. mindenkinek van ilyen "sittere" (au pair-ként keress rá). Itt Magyarországon ennek nincs hagyománya, meg tényleg kevesen állnak úgy anyagilag, hogy eltartsanak még gyerekfelvigyázót és még zsebpénzt is adjanak neki. De szerintem próbálkozz, hátha.
2017. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem pontosan ment át a kérdésem: FIZETÉS NÉLKÜLI sitterre gondoltam. Akinek csak a rezsijét, meg az étkezését fizetik.


Nyugaton ezen felül zsebpénzt is kap a sitter, au-pair.

2017. máj. 29. 22:45
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Hagyjuk a nyugatot! Itt egy egyedülálló anya örül, ha a kisgyereket tudja etetni, nem hogy eltartson még egy munkaképes felnőtt embert.
2017. máj. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!