Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fruktózérzékeny gyerek...

A fruktózérzékeny gyerek szereti a gyümölcsöt vagy elkezdi kerülni, nem megenni?

Figyelt kérdés
Tehát összekapcsolja magában, hogy pl. megeszi x ételt, fáj utána a hasa, tehát egy idő után inkább nem kéri azt az ételt.
2017. jún. 2. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém mindet elutasította idővel. 16 hónapos volt amikor továbbra se tudtuk mitől puffad állandóan, de ő elkezdte visszautasítani a gyümiket. Eleinte próbáltam bevezetni ezt azt, de 2 evés után a 3. alkalommal azokat is visszautasította. Hát nekünk egy időre le kellett állni vele aztán apránként visszavezetni a mennyiséget mennyit bír. Mert zöldséget (és gyümölcsöt ha bírja) enni azért kell, ha felszívódási zavarról van szó, tehát a májenzimek nem emelkedettek.
2017. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem egyéb ételintoleranciám van kb 4 éves korom óta. Ösztönből visszautasítottam minden ételt,amitől fájt a hasam. Persze gyerekkoromban nem tudtam miben mi van, így sokszor ért kellemetlen meglepetés. Időbe telt,amíg összekapcsoltam a párhuzamot, persze amikor én gyerek voltam mondjuk iskolában nem foglalkoztak vele hogy esetleg kuporogva fogok a wcn ülni, így hiába tudták mi bajom ugyanúgy odaadták a főzeléket például ami tele volt tejjel, nekem persze annyi idősen fogalmam se volt mi mivel készül szóval nem volt egyszerű mondjuk a menzás étkezés.

Azóta eltelt több mint 20 év, továbbra se sóvárgok tej után még fagyit se eszek pedig arra se emlékszem már milyen íze van. Egyszerűen ösztönből nem akarok enni ilyeneket hiába van laktózmentes meg laktázenzim egyszerűen nem kívánom.

2017. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisgyerekemnek ha pl facsart narancslét adok, savat csinál, ha rövid idòn belül(napszakok, napok) ujraprobálom, helyből elutasitja.

Korábban déligyumiket nem adtam

2017. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya nem utasítja el a gyümölcsöt, sőt, sajnos kifejezetten kívánja :/ Bár a kommentek alapján ez a ritkább.
2017. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!