Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél evesemmel szinte már...

Másfél evesemmel szinte már egy pokol úgy érzem? Az enyém ilyen csak, vagy léteznek szófogadó másfél évesek is?

Figyelt kérdés

Fiam egyszerűen mindenért nyafog, aztán ha valami nem tetszik neki, jön az orditas. Semmivel nem játszik, mindig engem rángat, körülöttem nyüzsög. Próbálom bevonni, hogy ő is élvezze a házimunkát, de borzasztó módon vesz részt ezekben, szétkeni a tölteléket az ablakon, beledobja a cipőjét a felmosóvízbe, folyton öszetör vmit, hiába rakok el mindent, vmit mindig megkaparint, állandóan fölmászik az asztalra, konvektorra, aztán lepotyog,

És ami tényleg a legrosszabb, semmi nem érdekli, semmilyen hagyományos játék, homokozó, bedobó, kocsitologatas, pedig annyi játék van itt, hogy nem igaz. Mit lehet tenni, hogy az egész nap ne a vitatkozasrol szóljon? Ha valamit jól csinál, agyba főbe dícsérem, tapsvihar, 2 perc múlva megint kezdi a rosszalkodást.


2017. jún. 13. 16:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
55%

MÁSFÉL évesen azt akarod, hogy évezze a házimunkát?!

Amikor még nem alakult ki az együttjátszás képessége az agyában?


Idegesít?

Vitatkozol vele?


ROSSZALKODIK?! Csak azért, mert az anyja olyat vár el tőle, amit egy 4 (NÉGY!) éves képes teljesíteni maradéktalanul?!


Komolyan, én mindig támogató vagyok, ha kétségbeesett anyákról van szó, de ez nekem sok. Manapság már mindenki szülhet?!

:(((((

2017. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%

Szintén zenész!

A fiam detto. Meg a bogarat is hozza nekem! 😂😂

Semmivel se különb. Mindenért sir. Ha nem sikerül ha nem úgy van elveszik ha keni szét.

En betudtam annak hogy fiú és pont.

Majd kinövi.

A lanyom nem ilyen. Elvan pakol, jatszik, hozza a cumit még néha eteti is a kicsit.... viszont fél a bogaraktol a hangyáktól nem dobálja az edenyeket nem keni a falra stbb...elfogadtam igy ő ilyen.

Kitartást!

Mar mindenhonnan leesett, elesett, beverte stb... De imádom!

Csak farasztó agyilag is meg fizikálisan is.

2017. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%

A legtöbb ilyen korú gyerek ilyen. Neked kellene megtanítani hogyan kell egyedül játszani, lefoglalni magát, mit szabad és mit nem stb. Ő most van abban a korszakban hogy próbálgatja a határait, ha kiborulsz az neki vicces. Legyetek kint a friss levegőn amennyit tudtok, foglalkoztasd. Ha belefér anyagilag heti két-három alkalommal rendeld az ebédet, két napon főzzél előre legalább a következőre. A házimunkát próbáld akkorra időzíteni mikor alszik, mindkettőtöknek könnyebb lenne.


Neten vannak fent ötletek miket lehet játszani ilyen korú gyerekekkel, amiket élveznek. Végül de nem utolsósorban neked is legyen heti pár órád, mikor más vigyáz a kicsire, hogy te is feltöltődj.

2017. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Minden nap van sajnos több ilyen kérdés is.

A csecsemő miért nem alszik egész nap, az egyéves miért nem játszik szépen csendben a szobájában egyedül, és hagyja anyát dolgozni.

Jó lenne a gyerekvállalás előtt olvasgatni egy kicsit arról, mire lehet számítani egy gyerekkel.

A te másfél évesed pont normálisan viselkedik, ennek van most itt az ideje. Kísérletezik, felfedez.

2017. jún. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Első figyelj tudja élvezni a házimunkát, mert az például borzasztoan leköti, ha tésztával játszhat. Nem kérek sokat tőle, de azért mostanában 20x mondom el, hogy pl ne tamaszkodjon a sütő ajtóra, mert letörik, és mégis csinálja! Pedig tudom, hogy érti, amit mondok, csak viccesebb anyát felhuzni! Nem beszél még egyébként, úgyhogy így még nehezített a helyzetünk.
2017. jún. 13. 16:57
 6/28 A kérdező kommentje:
Nem akarok nagyon leoltó lenni, hiszen segíteni akartok nekem, ezért valaszoltok, de ez a csináljunk mindent alvásidőben ezt hagyjuk már. Alszik délután másfél órát, reggel meg 6kor kel. Én fél 5kor. Most ez mégis mire elég? Nem bírom elfogadni, hogy egy gyerek mellett ne lehetne ellatni a haztartast, csak ha alszik. Főzés igazán nem sok, heti 2x max 3x, úgyhogy azt az 1-2 órát is ki lehetne bírni!
2017. jún. 13. 17:05
 7/28 anonim ***** válasza:
15%
Hiperaktívnak tűnik, nem olyan nagy probléma, de probléma. Neki tesztek jót ha kerestek segítséget, ők nagyon jó módszereket tudnak amivel le lehet fárasztani egy ilyen kiskópét is. Ne hallgass a majd kinövizőkre, lusták, sajnos sok szülő hárítja ezzel a felelősségét ami nagyon kényelmes dolog. A gyermekük idővel pedig közutálat tárgyává válhat ami nagyon szomorú dolog. Sajnos nekünk is van a családban ilyen kisgyerek és anyuci apuci lecarja, de azon csodálkozik vajon miért maradnak ki véletlenül a közös programokból. A gyereket meg sajnáljuk de akkor sem kérünk belőle és nem vagyunk hajlandóak a sajátjainkat sem arra kérni viseljé el, még mit nem.
2017. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, első vagyok.

20-szor mondod el neki, hogy ne támaszkodjon a sütőajtóra és mégis megteszi? Naná. Elmondom, mit hall ebből a másfél éves: "sütőajtó ....sütőajtó....sütőajtó....sütőajtó....sütőajtó" És hozzá még azt látja, hogy az anyja vicces fejeket vág.Naná, hogy csinálja: fel van ráhívva a figyelme és kap törődést is miatta.


Ezért rossz ez, amit csinálsz. Vond ki a szituációból, de úgy, hogy nem hívod fel rá a figyelmét. Tehát ne "ne piszkáld a sütőajtót!", hanem "gyere velem ezt csinálni" vagy" nézd, ott repül az elefánt" ... :)


Érted már?

2017. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Bocs 7es nem jol latod marmint a lustaság részét. Az en fiam 1.5 eves nem alszik csak néha mellette ugyan lehet porszivozni de mindenért üvölt magas cn. Most ott jarunk hogyha nem tudja egyedül megenni a segitsegemet nem fogadja el akkor földhóz veri az ételt. Minden nap mosok rájuk porszivózok es takaritok rajuk egyedül.

Nincs egy mese ami lekötné vagy egy jatek... max az igazi fűnyiró vagy az autó, konnektor stb.... ennyi. Próbálom minden nap minden órában semmi ő ilyen kifogja nőni mikor nagyobb lesz és mehet az apjával füvet nyirni mikor majd megérti most miert nem mászhat alá ha megy vagy miért nem lehet a cserepkálygába belenyulni. Igy fedezi fel a világot valóban jól.mondják. azért kapnak be mindent kóstolnak meg kennek szét mert igy hamarabb önálóbn lesz a gyerek ambar fárasztó es néha kiboritó a sok sirás de igy megtanulja.

Pl nincs veszélyerzete a fiamnak a lányom ilyen idősen ha azt mondtam jujjjj akkor megváltozott de a fiu nem. Bemegy siman a tyúkokhoz és simogatja őket és ha kihozom üvölt mert nem érti ennyi volt ettek es nem lehet a tyúkstarba ülni egész nap.

Tépkedi a hagymát hiába elmondtam 1000x nem... nem erti kiröhög es tépi tovább ha elhozom üvölt. Gyakorlatilag 0-24 be üvölt

Vettem nekik medencét hatha de attól meg fél.... nem megy bele. Kicsi még barmilyen foglalkozáshoz.

Most is üvölt. Minden nap 4tol meg elnem alszik és nem vigasztalja meg semmi se én se a kutya se egy jaték, sőt ha hozzá szolok még jobban csinálja.

A fogzás maga a pokol.... tehát a fájdalom küszöbe nulla. Egy éjszakát nem aludtam meg tőle végig mert 3x kel enni. Nagyon nehéz vele. Nehéz! Nem lusta vagyok hogy kinövi meg olvasgassak milyenek a gyerekek mert a szülést is úgy irják le milyen alom meg a mosolygo baba meg a rozsaszin blablaaa a fekete levesről senki nem beszel sehol... meg vajon ha leirja olyan lesz az en gyerekem is ez is faxság mar bocs csak.kijött belőlem....

2017. jún. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%
Ezzel együtt a gyereked hulla fáradt is, ha nincs meg a 12-13 óra alvása naponta, ami szükséges ahhoz, hogy ki tudjon fejlődni fizikailag és értelmileg is egészséges módon.
2017. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!