Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyósomék állandóan a fejemhez...

Anyósomék állandóan a fejemhez vágják, hogy a 2 és fél éves kislányunk csak akkor hisztizik ha én ott vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele,hogy a gyermekünk akaratos és ha valamit el szeretne érni akkor hisztizik. De legtöbbször az a baja,hogy azt szeretné hogy csak én segitsek neki a hintába beülni,vagy cipőt felhúzni persze anyósék erőlködnek hogy majd ők segítenek és akkor rendszerint hisztizik a kislány. Persze én vagyok vele egész nap és ha gondja van én oldom meg. Én teljesen megértem hogy engem akar csak ők nem . És erőlködnek.
2017. jún. 16. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Vagy inkább te nem érted meg oket: az eszedbe se jut, hogy igazuk van? Az én gyerekem is csak nekem vágta ki a hisztit, ha nem voltam a közelben, kisangyal volt
2017. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Megmondanám, hogy sajnálom, de mivel én vagyok az anyja, az ő kedvükért nem fogom ott hagyni a gyereket, sem lesz@rni.
2017. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Koltozzetek el!

En egyaltalan nem szulnek oda es olyan

korulmenyek kozott gyereket,ahol az anyosekkal kene egyuttlakni,es anyos,es a tobbi lenne a "hazisarkany"!

2017. jún. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Külön lakunk,csak egy városban.
2017. jún. 16. 18:19
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Akkor nem kell oket olyan surunk latogatni,honapban egyszer,aztan problema megoldva!
2017. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Az én kisfiam is csak akkor hisztizik a nagyszülőknél, amikor én is ott vagyok. Szoktak rá többször is vigyázni, én így szoktattam, nagyon jó ha van kire számítani ha dolga van az embernek. Mi is egy városban élünk. Ha nem vagyok ott, akkor egy kisangyal, amint megérkezem kezdődik a hiszti, de nem durván csak apróságok.
2017. jún. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Mondd nekik, hogy ez bizony így van. Ez mutatja, hogy te vagy az anyja.

Vagy hogy bizony, ezt tőled örökölte. Te is anyukádnak hisztizel a mai napig. Hálás is a férjed, hogy a Mama leveszi a válláról ezt a terhet, minden hónapban kap tőle anyukád egy csokor virágot.

Persze komolyan is válaszolhatsz. Kérdezd meg, hogy ez náluk nem így volt-e. Mert mindenkitől azt hallod, hogy a gyerekek az anyjukkal a legdacosabbak, hisztisebbek. Teljesen logikus. Veled szemben meri próbálgatni az akaratát, mert ez a kapcsolat teherbíró, megbízható.

Azt azért mondd el, hogy ha a gyerek azt szeretné, hogy az anyja segítsen neki valamiben, az nem hiszti. Ha viszont a nagymama ragaszkodik hozzá, hogy csak azért is ő csinálja, abban már van valami a 3 évesek akaratosságából.

2017. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló teljesen igazad van.
2017. jún. 16. 18:51
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha többször vigyáznának rá vagy csak elmennének hozzátok és játszanának, mesélnének neki jobban kötődne hozzájuk is. Ha fáradt vagy nyűgös akkor is téged akar és ez normális is. El kell fogadniuk. Nem ellenük irányul a kislány nyafogása, hanem te jelented számára a biztos pontot. Ez életkori sajátosság.


Ha erőlködés helyett csak óvatosan közelítenének a kislányhoz mindig csak annyira amennyire ő engedi idővel megnyernék maguknak, de csak türelemmel, nem megsértődve és a gyereket nyaggatva, ha visszautasítja őket.

Kérd meg őket, hogy ezt fogadják el.

2017. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Ugyanez volt nalunk is, mondtam nekik hogy en szuleimmel ezt nem csinalja, nekik siman hagyja, ugyanis ok nem eroszakoskodva akarjak csinalni vele a dolgokat.

Anyosomek eroszakoskodtak a gyerekkel, ok es ok es ok akartak mindent, kiszedtek a kezembol babakora ota ha sirt hogy majd a mama megnyugtat, meg shogy odaertunk hozzajuk azonnal szedte ki a hordozobol hiaba sirt a gyerek, hogy majd a mama levetkoztet, stb. Baromira leszartak hogy a baba sir. Na most a gyerek ezt megjegyezte es ellenallo lett veluk szemben, semmit nem engedett nekik kb. 4 eves koraig. En udvariasan de oszinten megmondom nekik hogy ok maguk ertek ezt el sajnos, nem hallgattak ram es ferjemre hogy turelemmel legyenek es finoman kozeledjenek.

2017. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!