Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen mernétek otthon...

Hány évesen mernétek otthon hagyni egyedül a gyermekedet?

Figyelt kérdés
Van egy kolléganőm aki így nyári időszakra nem tudja kire bízni a gyerekét.Így egyedül van míg dolgozik de minden órába hívja,hogy minden rendben van e.
2017. júl. 18. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
egész napra talán 12 évesen. Amíg leszaladok a boltba 10 percre, azt olyan 10 évesen
2017. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Egész napra engem 8 évesen hagytak ott (sűrű telefonálgatással), éjszakára 14 alatt nem.
2017. júl. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Egész napra 12 évesen
2017. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Elég önálló és komoly gyerek voltam így olyan 8-9 éves korom körül. Hajnalban mentek dolgozni du 3 körül jöttek de ez csak egy héten egyszer. Élveztem hogy megbíznak bennem és meglepiből mindig csináltam valami apróságot mire hazaértek. Pl kigazoltam a kertet vagy a magam módján de össze hajtogattam a ruhákat 😀😀😀
2017. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
8 óráról van szó.De viszont délelőtt 10 fél 11 mire fel kell.Szeret sokáig aludni.8éves fel találja magát ő is.3.osztályos lesz.
2017. júl. 18. 21:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm akinek a gyereke 8 évesen már egyedül kel,készülődik és megy suliba önállóan (anya egyedül neveli,és sajnos a szükség hozta ezt)...biztos felelősségteljes kislány,meg régen ez tök normális volt.Én aggódós szülő vagyok,így 12 évet mondanék egész napos otthonhagyásra,de szerintem normális esetben egy 10 évest már lehetne.de érdekel más véleménye.
2017. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hű, ezen már én is filóztam, érdekelnek a válaszok.

Anno én elsős koromtól "kulcsos" gyerek voltam, anyum egyedül nevelt, így a szükség alakította így. Akkor viszont még nagyon más világ volt, anyu saját bevallása szerint sem merné ezt már meglépni. 10 évesen én mar vigyáztam egyedül a hugomra, de nyilván én amúgy is nagyon önálló voltam.

Egyelőre elképzelésem sincs, hogy a gyerekeimet majd mikor merem egyedül hagyni (egyelőre még nagyon távoli, 5 évesem és 10 hónaposom van).

2017. júl. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem még csak hétéves, de már én is érdeklődőm a témában. Egyelőre a kertben szokott úgymond "egyedül" lenni, én a konyhában főzök mondjuk, tulajdonképpen az első lépcsőfoka a majdani egyedül hagyásnak :) Eddig nem gyújtott még magára semmit, tud magának ételt is csinálni, akár késsel is megkeni a kenyeret, és vág sajtot rá. Tudja használni a mikrót, egy-egy poharat, tányért is el tud mosogatni. A veszélyes dolgokat is megmutatom, ahogy felmerülnek.


Kolléganőm alkalomadtán most kezdte a 9 éves fiát otthon hagyni magában. Kaja összekészítve a hűtőben, nagyjából önellátó már. Óránként hívja ő is telefonon.


Ebből gondolom, hogy rendkívül gyerekfüggő, vannak korán érő, megbízható gyerekek, de vannak bohó, szétszórt gyerkőcök is. Nyilván ettől is függ, hogy mikor jön el az idő.


Különben minket az öcsémmel már 6-7 évesen egyedül hagytak otthon. És egyedül jártunk iskolába egy kisvárosban. Kérdeztem is anyámat, hogy az unokája mikor érik meg erre, csak döbbenten nézett, hogy a mai világban tuti nem engedné 6-7 évesen, de még 9-10 évesen sem, hiába megérett már rá.

Változnak az idők...

2017. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
13 eves kortol.
2017. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat befolyásol, hogy mennyire komoly kisgyerek. Én pl 8 évesen full önálló voltam. Az öcsém meg apszol7t nem. Ő 13 évesen maradt otthon egyedül, mert olyan félős, elveszett gyerek volt. Addigra vált önállövá arra, hogy mondjuk egyedül meg tudja csinálni a kajáját, stb.
2017. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!