Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan köztetek aki nem...

Van olyan köztetek aki nem "hazudta" azt a gyerekének h az ajándékokat a Télapó, Jézuska hozza?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket a fogtündérről és arról jutott eszembe, hogy van e esetleg olyan pár aki az igazat mondta az első perctől a gyerekének a Télapóval, Fogtündérrel, húsvéti nyuszival stb. vel kapcsolatban. Mit mondtatok? Oviban? Bolcsiben? Iskolában hogy fogadták? Hisz mégse mondhatja a gyerek a többinek h márpedig Télapó nincs.

2017. júl. 22. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem hazugság, hanem mese.

Nekem is mindig azt mondták, hogy a Jézuska hozta. Ettől függetlenül tudtam, hogy anyukámék vették. Nem volt ilyen ráeszmélés, hogy jujj nincs is nyuszi, télapó. Valahogy mindig is egyértelmű volt. Szerintem a gyerekek nem hülyék, az egészen kicsit is mindent megbeszélnek az oviban egymással, és sokkal több mindenről tudnak, mint amit a felnőttek gondolnak róluk.

2017. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nagyon pici a lányom, de soha nem fogom neki azt hazudni, h nem mi vesszük az ajándékokat karácsonykor. A télapó kicsit más, de én is úgy gondolom, h tudják, h ez csak egy játék és belemennek.
2017. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk tavaly, 5 évesen kérdezett rá a lányunk, hogy tényleg van Mikulás és társai? Merthogy neki ez nem áll össze. Így bevallottuk az igazat, hogy nincs, de mese az egész és a gyermekkor velejárója. Nem borult ki rajta.
2017. júl. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

Még nem született meg a babánk, csak a hasamat rúgja épp szét, de mi nem tervezzük ezeket az ajándékozó lényeket bevezetni az életébe. Főleg mivel mindhárom kereszt(y)én(y) ünnep, szóval teljesen logikusan, értelmesen ki lehet alakítani ezeket.


Karácsonykor Jézus születését ünnepeljük, ahogyan mi is kapunk a szülinapunkra ajándékot. Húsvétkor szintén neki örülünk. Miklós pedig egy kedves ember volt, aki ajándékot vitt a gyerekeknek, emiatt van olyankor is ajándék. Hozzáteszem, a húsvét szerintem nem egy ajándékozós ünnep, ott inkább a lelki része érdekes a dolognak.

2017. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Ez nem hazugság, hanem mese, játék. Jézuska nálunk amúgy nincs a szó szoros értelmében, mivel nem vagyunk hívők. Inkább olyan idézőjelesen mondjuk mindig, hogy "megjött a Jézuska". Fogtündér egyáltalán nincs, nem is volt.

A Télapó viszont igenis "létezik"! Egyik gyerekem sem gyengeelméjű, de a legkisebb gyerekem konkrétan megsértődött az osztálytársaira, akik azt mondták, hogy nincs. Nem, nem elsős korában... már felsős volt. Nagyfiam 25 éves elmúlt, dolgozó, felnőtt ember. Minden december 5-én éjjel az ablakban van a 46-os "cipőcskéje". Anyósom "Mikulása" pedig még nekem és a páromnak is hoz egy kis csokit. Ajándékozás meg amúgy csak karácsonykor van, illetve szülinapkor, névnapkor.


Szerintem addig jó, amíg az ember valamit meg tud őrizni a gyermeki, játékos énjéből. Ezek meg valamennyire hozzátartoznak ehhez.

2017. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mitől is 0% az utolsó? :-O

Baj, hogy nem savanyú nyanya vagyok, hanem még mindig együtt tudok játszani a gyerekeimmel?

Szánalmasak vagytok!

2017. júl. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!