Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős koráig normális,...

Mennyi idős koráig normális, ha egy gyerek időnként bepisil éjszaka?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk 5 évesen került le róla a pelenka éjszakára is.
2017. júl. 26. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 éves koráig minden éjszaka bepisilt, utána mintha elvágták volna,kibírta reggelig. Most 8 éves, néha előfordul éjszaka hogy becsurgat, mer még mindig nem ébred fel rá ha kell neki. Csak akkor szokott már ha beteg, vagy túl sokat iszik este. 5 éves korban kezdték kivizsgálni, sosem találtak nála semmi eltérést.
2017. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Utána még egy évig belefér.
2017. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én kb. 7 éves koromban rendszeresen azt álmodtam, hogy ülök a vécén és pisilek. És természetesen be is pisiltem. Nyugi, makkegészséges vagyok.

Egy 5 évesnél még simán belefér, szerintem alkalmanként még jóval nagyobb korban is.

2017. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha egy 9 év körüli gyerek időnként bepisil éjszaka, lehet annak a jele, hogy bántalmazzák?
2017. júl. 26. 13:28
 5/14 anonim ***** válasza:
9 éves a gyerek és 5 évesen került le róla a pelenka? Gondolom, nem a tiéd a gyerek. Bárminek a jele lehet, a bántalmazásnak egyébként ennél láthatóbb jelei is vannak. Pl. foltok.
2017. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem csak az számít bántalmazásnak, ha valakit kékre-zöldre vernek. Egyébként igen, 4 éve ágytiszta a "baleseteket" leszámítva.
2017. júl. 26. 14:48
 7/14 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem csak az számít bántalmazásnak, azért írtam, hogy "pl."

De ez NEM kizárólag a bántalmazás jele.

2017. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Arra nem válaszoltál, hogy a te gyereked-e.
2017. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem.
2017. júl. 26. 14:57
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ha egy 9 év körüli gyerek időnként bepisil éjszaka, lehet annak a jele, hogy bántalmazzák?"


Ez se zárható ki, a lényeg, hogy szorong -ritkább és rosszabb esetben traumatizált-, vagy pedig másfajta pszichés probléma áll emögött.


Ritkább eset, ha szervi oka van -vagy ha szervi oka IS van, ritkább eset, ahogy az is ritkább, ha alapvetően szervi eredetű a probléma-, de általában célszerű első körben a fiziológiás/szervi okot kiszűrni.


de most maradjunk a jóval valószínűbb esetnél: lelki probléma áll emögött, tekintve életkorát (ha éjszaka bepisil olykor).


A viszont, hogy ezen pszichés problémát mi okozza, az már egy összetett kérdés. Látatlanban nem lehet biztosan diagnosztizálni.

2017. júl. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!