Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy 6,5 éves érdeklődik...

Ha egy 6,5 éves érdeklődik azután hogy mi van az emberi testen belül akkor érdemes lehet az orvosi pálya felé terelgetni vagy ez életkori kíváncsiság egyelőre?

Figyelt kérdés

Nincs orvos a családunkban de hát valahol el kell kezdeni. Semmilyen szakmánál nem használta még azt hogy "érdekel" csak most.

Egyáltalán mikor látszik egy gyereken hogy neki az orvosi pálya a jövője. Nyilván kell hozzá a biológia kémia és egyéb személyiségi feltételek de nem tudok senkit megkérdezni mert orvos nincs a családban.


Van tapasztalatotok?


2017. aug. 2. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne terelgesd. Majd ha oda ér eldönti hogy mi akar lenni. Ha kérdezz válaszolj, esetleg vegyél neki ilyen könyveket, de ne erőltesd rá az orvosi pályát. Sok ismerősöm szülei tették ezt. Van aki utálja érte őket, van aki csak elvégezte az orvosit, de nem is praktizál, mert nsm szereti.
2017. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan... majd ha felső tagozatban is nagyon érdekli a biológia és középiskolában biológia tagozatra jár, majd az érdeklődés és a kiemelkedő teljesítmény ott is megvan, akkor lehet orvosi pályán gondolkozni.


A gyerekek többsége amúgy még érettségi körül/után sem tudja, mit szeretne igazán. Én se tudtam, egyetem után, munkavállalás során jöttem csak rá, hogy mi az, ami nekem jó és milyen szakot KELLETT VOLNA választanom. Ami 18-19 évesen még a szenvedélyem, mániám volt, 25 éves koromra cseppet sem érdekelt. Nagyon kár volt diplomát szereznem belőle, bárcsak a jelenlegi szakmában tanultam volna a felsőoktatásban.


Szóval a 6,5 év az semmi ebből a szempontból, de még a 16 is... Sajnos, mert sokkal előbb kell pályát választani, mint ahogy az ember tudná, hogy mit is akar az életben. Elég ritka, akinek mázlija van, és a gyerekkori/kamaszkori érdeklődése fennmarad.


Egyáltalán nem kell terelgetni semmilyen pálya felé, hagyni kell, hogy a kíváncsiságát kielégítse. Holnap meg majd a csillagok érdeklik, holnapután a tengerbiológia, stb.

2017. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Az elso jol mondja, vegyel neki olyan konyveket, tamogasd abban, amit tanulni akar, de ne eroltesd ra.

Az en nagyobb fiam 7-8 eves kora korul kezdett el erdeklodni a gorog mitologia utan. Vettem neki ezzel kapcsolatos konyveket, kartyakat, mindent, amibol errol tanulhatott. Egyutt utananeztunk par dolognak az interneten. Mar 9 eves, fujja kivulrol az osszes gorog istent es tortenetet, a mai napig nagyon erdekli es imadja. Orulok, hogy foglalkozik valamivel, ami erdekli, es ez nem is butasag szerintem. Jol dontottem, amikor vettem neki ezzel kapcsolatos konyveket, es tamogattam abban, hogy tanulhasson arrol, amirol akar. Lehet, hogy nem fogja elete vegeig erdekelni, de tudja, hogy en tamogatom akarmiben, amit szeretne. Lehet, hogy a te fiad is most erdeklodik errol, de 4 ev mulva meg a horgolas lesz a mindene. Fontos, hogy mindent kiprobalha ak, amit szeretnenek, hiszen igy konnyebben eldontik kesobb, hogy mi erdekli igazan oket, es tudjak is, hogy miben jok es miben nem.

2017. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindig azt mondom a világ annyi egy gyerek számára amennyit megmutatunk neki belőle. Ha nem ismertetjük vele a foglalkozásokat nem terelgetjük honnan kellene tudnia hogy lehet ő akár autó tervező, építész mérnök, csillagász, gyógyszerész stb mindenki a kicsit megfoghatóbb szakmákat ismeri fodrász autószerelő boltos néni stb úgy gondolom muszáj elcsípni ezeket a gondolatmeneteket csak azt nem tudom hogy egy orvos mikor tudja azt hogy ő orvos lesz és milyen indíttatásból lesz az....! Ezek érdekelnek.
2017. aug. 2. 12:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen ez életkori érdeklődés. Gondolj bele: a saját teste miért ne érdekelne valakit?

Semmifelé ne terelgesd ennyi idősen! A kérdéseire az ő szintjén adj válaszokat, ill. ajándéknak vehetsz olyan - az ő korának való - ismeretterjesztő könyvet, ami ilyan témájú. De ne légy csalódott, ha egy év múlva más dolgok iránt érdeklődik majd.

2017. aug. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sehova sem terelgetni, majd magától kiforr, hogy mi lesz belőle. 6 évesen még bármi, jobb esetben minden érdekelhet egy gyereket, erre nem lehet alapozni...én egészen 17 éves koromig orvos akartam lenni, sőt nagyon sokáig érdekelt a csillagászat is(mai napig is), de végül fordító/tolmács leszek, vagy valamilyen vállalkozó.


Ha ez a téma érdekli most épp, akkor nézess vele ebben a témában gyerekeknek szóló videókat, szerezz be ilyen könyveket, de nem kell rákattanni erre a témára, lehet pár nap múlva már tök más dolgok fogják érdekelni, na meg kijelenteni, hogy csak ezért majd orvos lesz belőle, mikor még iskolába sem jár, kémiáról pedig még nemis hallott...enyhén szólva is elhamarkodott dolog.

2017. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
életkori sajátosság, de ha gondolod vehetsz neki könyveket, vagy elviheted ezzel foglalkozó kiállításra. Lehet pár hónap múlva már más érdekli, lehet hogy nem. Én már 4 évesen tudtam hogy ez akarok lenni, de volt olyan évfolyamtársam aki csak gimnáziumban eszmélt rá erre. Megmutathatod neki az érdekes dolgokat, próbálhatod fenntartani az érdeklődését de ne erőltesd.
2017. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ennyi idősen orrvérzésig tudtam nézni az egyszer volt az élet c. rajzfilmet. Mindennek tudtam a nevét, mi hogy miért van stb. Na szüleim el id döntötték, a gyerek okos (6 evésen nem nagy kunszt) érdekli a test, orvos lesz. Akárki kérdezte mindig ezt mondtam, hogy orvos leszek, pedig baromira soha nem akartam, főleg hogy a vért amblokk nem bírom :D

Szóval én pénzügyőr akartam lenni, a családom orvost akart belőlem csinálni, szóval direkt lerontottam bioszból, ellógtam a faktokat, összevesztem a tanárral, hogy belássák, nem jó ötlet az orvosi. Most jogi karon tanulok, de jövőre diplomázok, utána irány a Honvédség:D a sok orvosi tudás meg megmarad arra, hogy kb el tudjak látni bárkit a szakszerű segítség érkezéséig

2017. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Az orvos aztan tenyleg az a szakma, ami utan nem erdelkodni kell, hanem tanulni, tanulni, magolni es seggelni! Emelt szintu biologia, matek, kemia erettsegihez majd meglatod mennyi kedve lesz, ott dol el ugyanis. Ja es kezdjetek sporolni mert az orvosi egyetem nem lesz olcso...
2017. aug. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt kérdezed egy orvos mikor tudja hogy orvos lesz? Elmesélek egy történetet. Egy ismerősöm bolti eladónak tanult SZAKMUNKÀSBA! Ezutàn 2 éves képzésen leérettségizett. Még itt is csak érettségit akart. Rà 1 évre 21 évesen megcsinàlta az emelt szintű bioszt meg még valamit és orvosira jelentkezett. Sebész lett belőle. Majd tovàbbképezte magàt nőgyógyàsznak.

Ezt csak azért írom le, hogy làsd nincs minden veszve ha egy gyerek még 14 évesen, középiskola előtt sem tudja mit akar.

A legtöbb gyereknek megvannak az "àlomszakmài" pl rendőr, tűzoltó, orvos stb. De mire a pàlyavàlasztàs eljön, màr nem tudjàk mit akarnak.

Terelgetheted, de ne tolakodóan. Vehetsz neki gyerekkönyveket az emberi testről, de ne ess kétségbe ha egy év múlva màr màs érdekli.

2017. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!