Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell átadni a helyet...

Xyasdd kérdése:

Miért kell átadni a helyet kisgyermekkel megjelenő szülőnek?

Figyelt kérdés
A hajlandosag megvan bennem ,csak érdekelne h mi az oka, mivel a gyernek igy is ossze vissza balra jobbra rohangal egész nap tehát ugygondolom megtud allni amig utaznak addig is pl. Másrészt a szulo erdeke is h este 8 korul elaludjon a gyermek furdes utan attol is lefarad pl.

2017. aug. 10. 06:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Mert a tehetetlenségi erő egy 10-20 kg-s testre jobban hat, mint egy felnőtt egyedre. Értsd: ha fékez egyet a busz, ő elrepülhet méterekre, még ha kapaszkodik is és súlyos sérüléseket szerez. Míg neked kutya bajod.
2017. aug. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Közlekedési eszközön nem rohangálhat egy gyerek!

Legalábbis èrtelmes szülőgyereke nem rohangál!

Ès nem azért "kell" átadni a helyet, mert elfáradt a gyerek, hanem azért mert egy szimpla megállás esetèn is kèpesek akkorát vágódni a kölykök, hogy bajuk lesz.


Mi ez az "agresszív kismama" kulcsszó??

2017. aug. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Kerdezo legalabb felismerte hogy magatol nem tud rajonni a problemara. Ez is valami.
2017. aug. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Igen, a többieknek igaza van. Láttam egyszer a buszon, hogy a busz fékezett egyet, felnőttek csak előredőltek, a gyerek meg fejjel lefelé az ülésből. Mondjuk rossz helyre ültek a szellős buszon, hogy nem volt előtte másik ülés.
2017. aug. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Gyorsulás, mozgási energia, impulzus mind mind a tömegtől függ azzal egyenesen arányos. Szoval nem hat nagyobb erő a gyerekre. A testi adotságai miatt nem tud ennek az erőnek ellenálni. Rövidebb végtagok, tömegsrányosan kevesebb izomzat.
2017. aug. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Azért is jobb, ha ül a kisgyerek, mert a zsúfolt buszon sokan észre se veszik. Megütik, meglökik véletlenül. Kapaszkodni se mindenhol tud.
2017. aug. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
6os buszozz gyerekkel/ gyerekekkel😉😉
2017. aug. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

5,6

Igen,a fizika rèsze valóban így igaz!

(ès erre is csak egy ember hivatkozott)

Viszont sem a királyi többest, sem ezt a stílust, ès a helyesírási hibák tekintetèben az ebben a stílusban törtènő kioktatást sem èrtem!

2017. aug. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Én nagyon félős kisgyerek voltam, egyensúly érzékem nulla, biciklizni sem tudok. Ovis koromban kaptam egy jó erős szemüveget amiben kissé szédültem, eleinte gödröket láttam a földön. Szóval mondhatjuk hogy megnehezítette az amúgy is ügyetlen életemet.

Rettegtem a buszon hogy elesek, de nekem sose adták át a helyet a felnőttek. Anya mindig felállított ha egy idős ember jött és én úgy kapaszkodtam mintha az életem múlna rajta és néha a kanyarokban úgy tűnt valóban azon múlik.

Úgyhogy én ezért adnám át a helyem a gyerekeknek, hogy ne kelljen félniük. De én még magamhoz hasonló beszari gyereket sose láttam. Mindig fél kézzel kapaszkodó, futkosó, hadonászó gyerekeket látok, akiket ha kényszerítenek leülésre, akkor csak szenvednek hogy nyugton kell maradniuk.

2017. aug. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

2-es hozzaszolo, nem a buszon való rohangálásról volt szo hanem általánosságban,napközben. 10 es valaszolo , en is sok olyan gyermeket latok aki nem képes ulni nyugodtan egymagában. Mindenesetre nagyon köszönöm a válaszokat, ezt nemtudtam h balesetveszelyes es nagyobbat esnek.Viszont a mondas jelen esetben nem helytallo h nagyobb, nembaj nagyobnat is esik.

Vegul is nem tudhat mindenki mindent. Valaki ennek valaki annak a szakértője es biztos van amirol meg nem hallott es a homlokara csap h na ezért van ez.

2017. aug. 10. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!